Toplayacağım pc için önerilere ihtiyacım var :)

ogulcankayaoglu
08-11-2017, 17:03   |  #1  
ogulcankayaoglu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba arkadaşlar 7 senelik laptopumun artık yavaş yavaş ömrünü tamamlama sürecine geldiği için beni uzun yıllar götürecek bir pc toplamaya karar verdim. Bu pc ye 2 aylık maaşımı yatiracagim için yanlış bir şey yapmamak adına sizlere danışmak istedim.

Bir kaç günlük araştırmalarım sonucu söyle bir sistem toplamaya karar verdim. Ayriyetten pc amacım tabiiki genel olarak oyun odaklı olacak.

İşlemci = AMD ryzen 5 1600 

Anakart = asus Prime b350 plus

Ekran kartı = rx580 8 gb 256 bit

Ram = corsair 2400 mhz 16 gb (2x8)

HDD = seagate barracuda 1 TB 3.5" 7200 RPM 210mb/s 64 mb case

Kasa = everest rampage Majesty

SSD = Galax Gamer L S11 120 gb 

Güç kaynağı = highpower 600W simplicity 80+ kirmizi ledli fanlı

Sistem bu sekilde düşündüm. Ekran kartını kredi kartı ile alıp taksit yapmayı düşünüyorum. Çünkü nakit olarak param hepsine yetmiyor. Diğer tüm parçaları nakit olarak almayi planlıyorum. 

Ekran kartı harici parçalar 3000 - 3250 tl arası bişey tutuyor yanlış hesaplamadiysam. 

Yanlışım veya eksiğim var ise beni duzeltir ve önerilerde bulunabilirseniz çok sevinirim.

Badsmokin
09-11-2017, 18:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

AMD sistem toplayacaksanız Gigabyte'dan şaşmayacaksınız hocam. Technopat'ta araştırırsanız bu konu ile ilgili uzunca bilgilendirmeler var. Anakart olarak https://www.itopya.com/gigabyte- ... c-dvi-hdmi-anakart/ şu ürünü öneririm.

ogulcankayaoglu
10-11-2017, 11:50   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Anakartı neden gigabyte secmem gerektiği konusunda net bir bilgiye rastlayamadim. Siz aciklayabilirseniz memnun olurum. Arasındaki farklar nelerdir hiç bir fikrim yok çünkü.