torrent pc den neleri upload eder

karabasan555
31-01-2011, 14:58   |  #1  
karabasan555 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

merhabalar

ben torrent programını ilk kez kulanıyorum ve şunları merak ediyorum:

1)torrent benim pc deki tüm verileri mi paylaşıyor yoksa sadece download ettiklerimi mi paylaşıyor. mesela ben 2 film indirsem ve bunun birini paylaşımdan kaldırmak istesem harici harddisk e ekleyip pc den uzaklaştırmam mı gerekiyor yoksa daha kolay bir yolu varmı. mesela torrentleri c sürücüsüne atıyorum o paylaşmak istemediğim filmi e sürücüsüne atsam sorun kısa yoldan halledilmiş olur mu..yada bittorrent kullanıyorum orda "completed" diye bir bölüm var ordan silsem yeterlimi..

2)torrent ten gelen verileri windowsun kurulu olduğu c sürücüsüne mi atmak mantıklı yoksa e sürücüsüne mi..hani e sürücüsüne mi atmalıyım olurda gelen verilerde virüs olur pc çöker gibi nedenlerle..çünkü windows c ye kurulu.

3)torrent olayı internet hızını yavaşlatıyor onu biliyorum ama pc de oyun oynarken,film izlerken yavaşlama olurmu. yani pc nin performansına etki ediyor mu..

kusura bakmayın torrent olayında acemiyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: karabasan555 ~ 31 Ocak 2011 15:01
Tuğsan
31-01-2011, 15:14   |  #2  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Indirme islemin bittikten sonra, paylasmak istemiyorsan, torrentini silmen yeterli. Program uzerindeki listeden de silebilirsin sana kalmis.

Arsivlemek icin systemin olmadigi alan daha iyidir. Daha iyisi harici bir disk al ona kopyala herseyi, hic sistem coktu,virus girdi, yagmur yagdi simsek cakti olaylariyla ugrasmazsin.

Torent programlari bilgisayarini cok yormaz, benimki calisirken 7k memory kullaniyor ( gerci hic birzaman ayni anda 6-7  upload-download dan fazlasini yapmadim.)

Ufak bir konu, torrent sitelerindeki yorumlari oku indirmeden once, zaten insanlar supheli bozuk, viruslu v.s. oldugu zaman  tepkisiz kalmiyor.

karabasan555
31-01-2011, 16:07   |  #3  
karabasan555 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

torrent silmek derken torrent programını pc den kaldırmı demek istediniz. yani kaldırayım gerekirse tekrar mı kurayım. zaten kurmak silmek pek vakit almıyor

Tuğsan
31-01-2011, 16:35   |  #4  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Hayir, sen torrenti nasil indiriyorsun? Torrent sitelerinden ne indermek istedigini aratiyorsun, buldugun zaman yada ne indirmek istiyorsan once o siteden torrent dosyasi denilen 18-20 Kb lik ufak bir dosya indiriyorsun. Sonra dosyayi torrent programinda calistiyorsun ve indirme islemleri basliyor. Indirmen tamamlandiktan sonra o ufak dosyacigi silmen yeterli. Program dosyayi gormezse , indirdigin seyi upload etmez.