toshiba laptop acılmıyor

HPQ-User
12-11-2009, 13:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

the-medusa sormuş:
Merhaba uzun zamandır pc kullanıcısıyım ama  suan kullandıgım pc de sorunlar yaşıyorum..Pc actıgımda wındos acılmasına bekliyorum ama nedense söle bir uyarıgeliyor

microsoft visual c. runtime library

this application has reguested the runtime to terminate it in an unusual way.

please contact the application support team for moren information..

bu sekilde uyarı geliyor ve giremiyorum...

ama birde güvenli kipde girmeye denedigimde girebiliyorum orda masa üstüne görebiiyorum ve girebiliyorumbu konuda bana nasıl yardımcı olursunuz...en son care format olarak gördügümden sormak istedim.....

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
toshiha a300
intel pentium dua coru
3gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Mustafa@PC
12-11-2009, 14:07   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Güvenli kipte ; başlat - çalıştır - msconfig yazıp enterlayın başlangıç sekmesinde güvenlik programınız dışındakilerin yanındaki kutucukları temizleyin ve sistemi normal modda başlatın. Buna bozuk yada eksik yüklenmiş ve kendini başlangıçta çalıştırmaya ayarlamış bir yazılım neden oluyor.

black-devilish
12-11-2009, 20:16   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba verdiğiniz bilğiden yola cıkarak teker teker hatanın nerde olduğuna buldum
[url][/urll
yardımcı olursanız sevinirim

OSMAN BAĞÇEVAN
12-11-2009, 22:40   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj

black-devilsh, siz konuda bilgisayarın açılmadığını sölemişsiniz ama resim de bilgisayar açık ?
Mustafa@PC  anlatmış ama yine anlatayım..
Msconfig den ''Başlatma''sekmesine tıklayın..Orada başlatılan programlar vardır..Oradaki önemli programların kutucuklarda ki tiki kalsın(antivirüs) , diğerlerinin tiklerini kaldırın ve sisteminizi yeniden başlatın..

Mustafa@PC
12-11-2009, 23:18   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Siz daha önce o resimdeki pencerede herhangi bir servisi kapatınızmı ?

black-devilish
13-11-2009, 00:59   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba ilk önce mustafa teşekkürler ilk yardımı için...Ben pc ye güvenli kiipde calıştırarak önerdiği yoldan izleyerek hatanın nerde olğunu servis leri deneyerek ve en sonunda ise windos yönetim yardımcıları servisini kapayarak windos acıldı ama yönetim yardımcıları servisine isaretldigimde windos microsoft visual c. runtime library

this application has reguested the runtime to terminate it in an unusual way.

please contact the application support team for moren information..

diye uyarı verdi..Bu resime normal başlangıcda ve windos yönetim yardımcları servisikapatıldıgında kopylanmıstır..Benim sorum su cok önemli olan windos yönetim yardmcısına nasıl düzeltibilirim...