toshiba nb305 netbook

heshayershah
21-08-2011, 15:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaslar, ben windows 7 starter kurulu toshiba nb 305 netbook aldim. cihaz cok guzel tamam ama sadece iki ekran cozunurlugu secenegi sunuyor: 800x600 ve 1024x600. her iki cozunurlukte de butun nesneleri (simgeleri, resimleri, videolari vb.) oldugundan daha genis gosteriyor. bilmiyorum bu sadece beni mi rahatsiz ediyor. internette bir turlu cozum bulamadim soruna. saniyorum objeleri duzgun gosterecek cozunurluk 1024x576. ama bu da seceneklerde yok. pisman oldum bu cihazi aldigima. bir cozum onerisi olan var mi acaba?

mesut53
21-08-2011, 16:02   |  #2  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

Özel metin boyutunu (DPI) ayarlayacaksın  http://windows.microsoft.com/tr- ... n-larger-or-smaller

heshayershah
22-08-2011, 22:23   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

tesekkur ederim mesut53, fakat o yontem yardimci olmuyor. dpi ile ilgili degil problem, cozunurluk ile ilgili. birilerine sordum, video card uygun degil yapabilecegin bir sey yok dediler. ben anlamiyorum, bunu neden sadece ben dert ediyorum. 1024x600 cozunurlukte herseyin genisledigi o kadar acik ki. insanlar rahatsiz olmuyor mu bundan. ya da nasil olur da firmalar orjinal oranlara riayet etmezler anlamiyorum hakikaten. gercekten cok saskinim. toshiba gibi koca bir firma bir bilgisayardaki en onemli ozelliklerden birini nasil boyle bozar ve nasil boyle bozuk urun satarlar anlamiyorum. netbook alayim dedim, tasimak kolay olsun. ne bileyim boyle birsey var netbooklarda. birsuru para verdim ve acikca bozuk malla ortada kalmis durumdayim. yanlis anlama, bozuk derken benim urunum hatali demek istemiyorum. ozellikle boyle uretilmis anladigim kadariyla. neyi amaclamislar anlamiyorum hakikaten. gercekten cok pismanim ve hickimseye netbook almalarini tavsiye etmiyorum. paranizi bosa vermeyin. notebook alin. tasimasi biraz zordur ama adam gibi icinize sinerek kullanirsiniz. simdi ben ne yapcagimi bilemiyorum.

mesut53
23-08-2011, 00:58   |  #4  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

kusura bakma ama netbook almayın görüşüne katılmıyorum senin netbook'a biraz önce hepsiburada.com dan baktım bu kadar marjinal cihazı sana kim tavsiye etti merak ediyorum :) o paraya iyi bir notebook alınır keşke netbook almadan önce chip'e üye olup bir sorsaydın ben sana bu cihazı önerirdim http://www.hizlial.com/bilgisaya ... .1196.0504.htm#tabs

heshayershah
23-08-2011, 01:27   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

ofkeden ne diyecegimi bilemiyorum kardes, haklisin iyice arastirmadan almamak lazim. simdi bu elimdeki ile ne yapacagimi bilemiyorum.

mesut53
23-08-2011, 09:44   |  #6  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

kafana takma kullanmaya devam et ..