TOSHİBA SATELLİTE A 10 NOTEBOOK KASILMA

HPQ-User
26-01-2009, 16:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

moonbathe sormuş:
toshıba satellıte A 10 marka 2004 model laptopum sureklı bır kasma sorunu vardır bu sorunun baslangıcı soyle olmustur 8 ay kadar once fanından sesler cıkmaya baslamıs bır sure daha bu sekılde kullandıktan sonra  zamanalarda fan sogutamadıgından zaman zaman laptopu kullnırken elle tutulamayacak derecede sıcaklıga ulasıp ıslemcının oldugu yer  laptop kendını kapatır hale gelmıstır bu sekılde olmaya baslayınca garantısıde artık coktan bıttıgınden bır laptop tamıratına bakan bılgısayarcıya goturdum orjınal toshıba fanının cok zor bulunacagını soyledıgınden  kendısı uygun bır laptop fanının pervane olan kısmını cıkarıp benım fervanenın oldugu tutturulduğu düzeneye lehımleyıp yenı calısır bır fan yapmıstır yenı yaptıgı fan gayet gusel sureklı calısır halde olup laptop acıldıgı gıbı en ufak bır eskıden oldugu gıbı asırı ısınıp kapanma olmamaktadırelımlede altındakı ıslemcı olan yerı acıldıktan 15-20 dakıka sonra elledıgım halde bır ısınma olmamaktadır cok hafıf olagan bır ısınma vardır laptopu o gun yenı fanı yapılım aldıgım gunden berı sureklı bır kasılma vardır bır cok defa format atıldıgı halde orjınal xp cd lerınle ve farklı cd lerle format atıldıgı halde oncelerı bu kasılmayı laptopu sadece ınternete gırmek ıcın kullandıgımdan sadece bu kasılmanın ınternette gerceklestıgını sanmaktaydım fakan gecende bı arkadasımdan aldıgım usb bellektekı bır fılmı ızlemek ıcın usb sıne taktıgımdayaklasık 25 dakıka sonra fılmı ıslerken sankı bozuk cd lerde oldugu gıbı fılmde takılmalar olmaya donmalar olmaya baslamıstır yanı laptopum kasılmaya baslamıstır15 dakıka kadar dınlendırdıkten sonra yıne bır 30 dakkıka kadar fılmı takılmadan ıslemıs sonra yenıden bır 15 dakkalık kapatıp dınlendırmemın sonunda fılmın tamamını ısleyebıldım blgısayarcıya bu durumu anlatıp fanın sogutamadıgı ıcın kasmı yaptıgını soyledıgımde yenıden goturup fanın oldugu kısma buyuk bılgısayar fanı koyarak alttan hava verıp calıstırıdıgını kasılmanın hala devam ettıgını soyledı acaba sılınmeyen bır vırusmu gırdı formatlada gıtmıyor laptopu kasıyor parasınla yaptırcak daha dogrusu sorunun tam olarak ne oldugunu anlıycak adam bulamadım Laptop bozulmadan once okadar hızlı bır makıneydıkı suandakı coreduo ıslemcılere taş cıkarıdı msn actıgımda anında acılırdı ınternet sıtesı tıkladıgımda anında acılıp gırerdı sımdı msn yı 1.5-2 dakıka acıyor sıtelerı tıkladıgımızda yuklenıyor dıye30 sanıyede falan gırıyor sızce bu laptopun sorunu ney ve adam gıbı yapacak yer varmı ben bunu hırs yaptım daha olmazsa japonyaya toshıba fabrıkasına baba yadıgarı dıye bıle gondermeyı dusunuyorum:)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
TOSHIBA SATELLITE A 10 NOTEBOOK
756 RAM 40 GB HARD DISC INTEL CELERON 2.2 ISLEMCI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)