Tr_Computer

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
seandillon
14-05-2005, 01:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar... Tr_Computer çeşitli dillerde programcıların buluştuğu bir grup. ben bu grubun delphi ayağını oluşturuyorum diyebiriz. delphi ile geliştirdiğim çalışmalarıma bakmak için Http://www.geocities.com/menserr adresini ziyaret edebilirsiniz.

SeRBoY_WHiTe
17-05-2005, 12:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Veridigin siteyi inleledim. Bir cok linkide indirdim. Tskler. Site guncellendiginde de haber verirsen, daha fazla istifade etmek isterim bu siteden. Calısmalarında basarılar!...

ALonon
25-05-2005, 20:38   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

harika :) ;)

yuci81
25-05-2005, 21:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

harika diye bahsedilen site bu mu.> http://www.bmsoftware.net/
abi siteyle hiç uğraşılmamış ki atmış frame in içine pascal kitabını basic kitabını bu kadar
diğerleri de internet aleminde klasikleşmişlerden
neyse umut kırmak gibi olmasın

mrcplus
26-05-2005, 11:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

(Tamam belki tasarim olarak guzel degil ama amac farklı.)

sean su yogunluk bir bitse sana guzel bir site yapcam merak etme alonon da belki yardım eder:)

SeRBoY_WHiTe
26-05-2005, 13:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Moral bozmayın genclik!...
Biraz sebat edelim bakalım!...

yuci81
26-05-2005, 18:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

amacımız kesinlikle moral bozmak değildir
belki de daha iyilerini gördüğümüzde böyle düşünüyoruzdur

SeRBoY_WHiTe
30-05-2005, 15:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Muhakkak daha iyilerinin gormusturuz. Neticede bir ugras verilmis, saygı duymak lazım. Tabi bunu soylerken senin saygı duymadıgını kasdetmiyorum.
Neyse bunu bir yana bırakacak olursak http://www.mrcplus.com.tr.tc sitesini inceledim. Begendim. Tabi tasarım olarak yoksa iceriğin kat etmesi gereken epey yol var. Bence girin, bir bakın derim!...

mrcplus
30-05-2005, 20:32   |  #9  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

sagol :)bu tasarimı aslında degistircem daha sitenin amacına yakısır bir tasarim yapcam sade kolay anlasılır ve bilgi vermek amaclı.bu arada unutmadan bir portal hazırlama ve forumumu geliştirme faatliyetleri için webde bir gurup kurcam bu konuda yardım etmek isteyenler olursa mail yoluyla goruşebiliriz.

Son Düzenleme: mrcplus ~ 30 Mayıs 2005 20:34
seandillon
03-06-2005, 16:31   |  #10  
OP Üye
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar.. http://www.bmsoftware.net adresi güncellendi.. bu arada döküman konusuna gelince bir çok dökümanı kendim hazırladım... görsellik konusuna gelince gidip hzır bir portal yapabilirdim ama beni tanıyan bir çok arkadaş bilirki sade görüntüden hoşlanırım... Bu arada arkadaşın dediği pascal ve qbasic kitabını kendim hazırladım bir çok arkadaşta bu güne kadar o dökümanlardan faydalanmış programlamaya ilk adımlarını atmışlardır.. yani anlayacağın boş değil dostum bir çok yerde de yine benim hazırladığım dökümanlara makalelere rastlaman mümkündür programlama hakkında...

mrcplus
03-06-2005, 17:29   |  #11  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

öncekine göre güzel bir tasarım daha iyi olman dileği ile:)

dersler ise bence çok iyi çünkü bu gibi konularda türkçe kaynak sıkıntısı var webde ve sen buna en azından üyeliksiz ücretsiz bir çözüm sundun:)
kolaylıklar dilerim...

SeRBoY_WHiTe
07-06-2005, 14:16   |  #12  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Kardes siten kesinlikle faydalı bir site, suan incelemeye devam ediyorum. Calısmalarında basarılar ve tesekkurler!...

SeRBoY_WHiTe
07-06-2005, 14:18   |  #13  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

İlk bakısta: Java yı goremedim! Buyuk eksiklik insallah telafi edersin!

seandillon
11-06-2005, 12:40   |  #14  
OP Üye
56 mesaj

Evet arkadaşlar elimizden geleni yaparak hepimiz için bmsoftware.net döküman arşivini genişletmeye devam ediyoruz...
En son olarak
delphi 6.0 dökümanı
XML Temel bilgileri
JavaScript
ve
Temel Network norları siteye eklenmiştir...
Bilginin doruğunda buluşmak üzere...
----------------------------------------
bu ziyaretçi defteri açıldı... ilk ziyaret te çaylar bizden... ziyaretçi defteri ömer ücel' e teşekkür ediyorum

SeRBoY_WHiTe
16-06-2005, 22:05   |  #15  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Kardes bilginin dorugunda Java 'yada yer vermeyi dusunuyor musun?

seandillon
18-06-2005, 15:36   |  #16  
OP Üye
56 mesaj

Evet dostum Java ile ilgili temel bilgileri siteye ekledim... başarılar...

Son Düzenleme: seandillon ~ 19 Haziran 2005 11:54
b_u_r_a_k
19-06-2005, 11:16   |  #17  
Yıllanmış Üye
266 mesaj

c# olacakmı peki?

seandillon
19-06-2005, 11:53   |  #18  
OP Üye
56 mesaj

siteye en kısa zaman içinde c# ve .net programlama konusunda dökümanlar eklenecektir... Szinde elinizde bulunan dökümanları bizimle paylaşmanızı diliyoruz... Bilgi paylaşarak çoğalır... kaybedilmez...

seandillon
19-06-2005, 11:54   |  #19  
OP Üye
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar...

adresine en son eklenen dökümanlar
Mikroişlemci Programlama
Visual Basic 6.0 konusunda dersler eklenmiştir.

Sizde eğer bizim daha iyi olmamızı istiyorsanız ellerinizdekileri bizimle paylaşmalısınız... biliyorsunuz bilgi paylaştıkça çoğalır.. Sitemiz çok kısa zamanda 5000 ziyaretçi barajını aşmış bulunmaktadır...

Bana ulaşmak ve bilgi göndermek çin mail adresim : menserr@yahoo.com

şimdiden ilgilerinize teşekkürler...

seandillon
19-06-2005, 11:57   |  #20  
OP Üye
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar... Eğer güncellemelerden daha hızlı haberdar olmak istiyor ve paylaşmak istiyorsanız...  Tr_Computer mail grubuna üye olabilirsiniz...

herkesi bekliyoruz...

seandillon
19-06-2005, 19:54   |  #21  
OP Üye
56 mesaj

---- KLAVYEDE CTRL+ALT+DEL ----
KALVYEDE CTRL+ALT+DEL YAPAN ARKADAŞ KENDİNİ HACKER SANMAYA BAŞLAMIŞ MAAŞALLAH NAZAR DEĞMESİN... NE DİYELİM... HOŞ BU ARKADAŞLARA HİÇ BİR ŞEKİLDE KIZMIYORUM BUNDAN TAM 10 SENE ÖNCE ONLARIN YAPTIKLARINI BENDE YAPIYORDUM... AMA O ZAMAN GERÇEKTEN ÇOK SEVKLİYDİ TABİİ O ARKADAŞLAR BUNLARI BİLMEZLER (ŞEKİL BİR A BUGÜN MSN DE GELİP KENDİNİ TÜRKİYENİN HACKERI DİYE TANITAN ARKADAŞIM İSA DOĞAN) 16 YAŞINDAYMIŞ YANİ ONUN YAPTIKLARINI BEN YAPARKEN O DAHA 6 YAŞINDAYDI... :) NEYSE KİMSEYİ KÜÇÜK GÖRMEYİZ HİÇ BİR ZAMAN BURADAKİ BİR ÇOK ARKADAŞDA ZATEN BENİM DÜŞÜNCE YAPIMI BİLİRLER... KİMSEYE ÜSTÜNLÜK TASLAMAK DEĞİLDİR BİZİM AMACIMIZ, AMACIMIZ HERKESLE PAYLAŞMAK BİLGİLERİMİZİ ARTTIRMAK PAYLAŞARAK BİLGİYİ YÜCELTMEKTİR... NEYSE FAZLA YAZIP TA KİMSENİN DE BAŞINI AĞRITMAYAYIM.. HERKESE TEMİZ GÜNLER DİLİYORUM... BU ARADA İKİ TANE KELİMENİN NET AÇIKLAMASINI GETİRMEK İSTİYORUM...
---HACKER&CRACKER&LAMER---
HACKER       : HACKER BİZİM BİLDİĞİMİZ GİBİ BAŞKASININ BİLGİSAYARINA GİRİP DAĞITAN İNSANA HACKER DENMEZ... HACKER KELİMESİ ASLINDA BİR SÖZLÜK ANLAMI OLMAYAN AMA REDHOUSE TARAFINDAN BİLGİSAYAR UZMANI DİYE ÇEVRİLMİŞ KELİMEDİR SÖZLÜK ANLAMI İLE... BİLGİSAYAR DİLİNDEKİ ANLAMINA GELİNCE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÜZERİNDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ, BU KONUDA UZMANLAŞMIŞ, BİR ÇOK KONUDA HEM DONANIM HEM YAZILIM KONUSUN DA ÜSTAT DİYE TABİR EDEBİLECEĞİMİZ İNSANLARDIR... AMACINDA BAŞKALARINA ZARAR VERMEK YOKTUR... AMA DOLAYLI OLARAK KENDİNİ BU YÖNDE İSTEMEDEN DE OLSA GELİŞTİRİR... ÇEŞİTLİ YAZILARDA VE BİR ÇOK OTORİTE TARAFINDAN HACKER OLARAK TABİR EDİLEN PARMAK SAYISINI GEÇMEYEN İNSANLARA GÖRE HACKERLER, DONANIM KONUSUNDA KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ, MAKİNE DİLİNE HAKİM, C PROGRAMLAMA DİLİ İLE, UNİX İŞLETİM SİSTEMİNİ İYİ SEVİYEDE BİLEN NETWORK KONUSUNDA UZMAN VE WİNDOWS ÜZERİNDE YÜKSEK TECRÜBELERE SAHİP İNSANLARDIR...

CRACKER     : EVET BUNLARDA BUGÜN BİZİM ARKADAŞLARIMIZDAN KENDİLERİNİ HACKER SANAN ARKADAŞLARIN GERÇEKTEN KENDİLERİNİ YANSITAN KISMIDIR... KELİME ANLAMI OALRAK ZATEN KIRICI ANLAMINA GELİR... ÇEŞİTLİ PROGRAMLARLA WEB SİTESİ, NETWORK, YAZILIM ŞİFRELERİNİ KIRARLAR... BAZILARININ AMACI İYİ NİYETLİ OLSADA SONUÇTA BAŞKA İNSANLARA ZARAR VERDİKLERİ İÇİN CRACKERLIKTA İYİ OLARAK TABİR EDİLMEK ZORDUR... ZATEN ŞU ANDA CRACKER LIK BİR ÇOK ÜLKEDE YAZILIM SUÇLARI ARASINDA OLUP AĞIR CEZALARI VARDIR...

LAMER        : EN BÜYÜK HACKER KESİMİNİ TEMSİL EDEN İSİM DE BUDUR... HİÇ BİR BİLGİSAYATR BİLGİSİ OLMADAN HER İNTERNETE GİREN ARKADAŞIN DİREKT KENDİNİ HACKER ZANNETTİĞİ DURUMA VERİLEN İSİMDİR... TEK YAPABİLDİĞİ GÜNCEL TROJANLARI TAKİP EDİP ONUN PROGRAMINI BULUP BAŞKALARININ BİLGİSAYARLARINA GİREREK KENDİNİ TATMİN ETMEKTİR... ZATEN BELLİ BİR SÜRE SONRA BU İÇİNDEKİ HEVES SÖNER YADA KENDİNİN ASLINDA BİR ŞEY OLMADIĞINI FARKEDER VE BU YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDER.. KENDİNİ GELİŞTİRMEYE BAŞLAYANLARINDA YARISINDAN FAZLASIDA BU ZORLU YOLDA YILARAK GERİYE DÖNER... KALANLARDA GEÇEN ZAMAN İÇİNDE YAŞLARININ DA İLERLEMESİ İLE BİRLİKTE TAMAMEN VAZGEÇERLER.. GERİYE 1000 KİŞİDEN BELKİ BİR KİŞİ KALIR...

NEYSE UZUN OLDU BİRAZ...
BİLGİNİN DORUĞUNDA BULUŞALIM...