trojan acil yardim

HugOBoss___
25-05-2009, 21:22   |  #1  
HugOBoss___ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

arkadaslar benim bilgisayara backdoor trojan girmis/// tam dosa gecip windows u yukleyecekkebn  kendi kendine reset atiyor  ve bu hep bole devam ediyor///  yapabilecegim var mi lutfen yardim

HugOBoss___
25-05-2009, 22:31   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
AdRaMiTi

Sistemini yeniden başlatıp Cd'den boot ettiğinde o backdoor nasıl aktif oluyor ?

Windows üzerinden bir ayar çekmeye kalkışıyorsanız doğrudur fakat reset çekip cd'den boot ettiğinizde sorun olmayacaktır.

arkadasim sagol ama biostan onceligi cd ye vermeme ragmen tanimiyor// hani su anakart ismi yaziyor ya baslangicta o ekran geliyor sonra dostan win yukleme ekrani cikacakken tekrar basa donuyor

OSMAN BAĞÇEVAN
25-05-2009, 22:38   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

pc yi başlatırken güvenli bir şekilde başlat..güvenlik modunda yani...ondan sonra da sistem geri yükleme yap..eğer öle olmazsa vista ya da win7 ise işletim sistemin cd yi takınca bilgisayarımı tamir et (computer repair gibi bişey)göreceksin..ordan belki olmaz gibi de yine de bir dene

HugOBoss___
25-05-2009, 23:00   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
osman_2626
pc yi başlatırken güvenli bir şekilde başlat..güvenlik modunda yani...ondan sonra da sistem geri yükleme yap..eğer öle olmazsa vista ya da win7 ise işletim sistemin cd yi takınca bilgisayarımı tamir et (computer repair gibi bişey)göreceksin..ordan belki olmaz gibi de yine de bir
sagol ama ne guvenli kipte acabiliyorum ne de vista cd sini taniyor///Ağlıyor

OSMAN BAĞÇEVAN
26-05-2009, 16:20   |  #5  
Denetmen
6,606 mesaj

kardeş öncelikle  senden bana yada bize daha çok bilgi vermeni isteriz..reset atarken nasıl bir hata veriyor pc ya da direk mi kapanıyor..bios ayarlarından cd yi okumasını sağla ve format cd sini takıp bi dene..

Mustafa@PC
26-05-2009, 16:27   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Farklı bir vista dvd'si ile denermisin.

Vista yükleme ekranında mı bunu yapıyor ?

Yani format'a hazırlık ekranın da ?

HugOBoss___
26-05-2009, 19:26   |  #7  
HugOBoss___ avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
osman_2626
kardeş öncelikle  senden bana yada bize daha çok bilgi vermeni isteriz..reset atarken nasıl bir hata veriyor pc ya da direk mi kapanıyor..bios ayarlarından cd yi okumasını sağla ve format cd sini takıp bi dene..
arkadasim hic bir hata vermiyor bilgisayari actiktan sonra vista yukleme ekrani gelecekken yine basa donuyor vista yukleme ekrani bile gorunmuyor  cok sagol ilgilendigin icin

HugOBoss___
26-05-2009, 19:29   |  #8  
HugOBoss___ avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Mustafa@PC
Farklı bir vista dvd'si ile denermisin.

Vista yükleme ekranında mı bunu yapıyor ?

Yani format'a hazırlık ekranın da ?

mustafa galiba bu vista dvd sinde sorun var dedigin dogru;;; dedigim gibi vista yukleme ekrani varya tam o load ekrani gorunecekken tekrar basa donuyor yukleme ekrani hic gorunmuyor

farkli dvd ile deneyecegim cok tesekkurler

Mustafa@PC
26-05-2009, 21:10   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Xp'yüklemek istiyorsan neden olmasın sonuçta xp cd'sini takıp normal bir şekilde format atıp ilerleyip xp'yi yükliceksin.

Yani bilgisayarında ki mevcut işletim sistemi format atıcağın işletim sistemini bağlamaz.

Bi dene bakalım ;).