trojen

zafer kaçar
20-04-2008, 13:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

mrb kolay gelsin.. <<<<<Your system was infected by zlob trojan.
It’s very dangerous for your system(critical data can be lost)!

Click OK to download the antimalware application to clean your hard disk!(Recommended)>>>>

bilg.her tıkladığımda bu uyarıyı alıyorum nasıl kurtulabilirim acaba teşekkürler..                                            

ad-avare ve kav 7 yi güvenli modda ve xp pro. da tarattım hiçbir şey bulamadılar ve sorun devam ediyor...ilginize teşekkürler..sorun devam ediyor..

sadas_asdas
26-04-2008, 20:11   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

ağ desteği ile güvenli modda bilgisayarı aç adreinde bilgisayarını online tarat..

tirex_x
26-04-2008, 20:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
445 mesaj

sistem geri yükleme yi denersen sistem düzelebilir...

Sniper27
27-04-2008, 07:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

SmitFraudFix isimli bi program var, bu programı bulup indirin ve güvenli modda çalıştırarak temizlik işlemini yapın. Bu malware ler sahte güvenlik yazılımları sitelerinden bulaşmakta, siz siz olun nette iken uyarı pencerelerinde ne yazdığına dikkat edip öyle YES veya NO deyin.
Sitesi ve temizleme yöntemi burda, dosyayı indirip resimli anlatımı uygulamanı ardındanda güncel bir antivirüs le tekrar taratmanı öneririm. Ben müşterinin pc sini bununla temizledim, işe yarıyor yani. Kolay gelsin.

_Neo_
27-04-2008, 23:08   |  #5  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Bence ilk yapıcagın iş yukardaki program bildiğim porgramsa smitremfix:D
önce sistem geri yüklemeyi kapa  bilgisayarı yeniden başlat F8 ile güvenli modda aç  programı run et o istedikçe bas böylece tarama yapıcaktır ve silecektir  sonunda disk temizleme sihirbazı çıkar çıkmazsa  donatılar->sistem aracları disk temizleme belli bir aradan sonra pencere cıkıcak  diğer seçeneklere tıkla ve  sistem geri yukleme deki temizlemeye tıkla-> tıklayıp geri yükleme noktalarını sil   çünkü geri yükleme noktalarında virüs olabilir.Daha sonra herhangi virus programı ile tara daha sonra AVG  Antispyware(bulup varsa tabii sil),Ad-aware personal edition  ile tarat varsa sil!Ayrıca Super antispyware ilede normal modda aç onunlada bi tarat herseyi)->butun programları  ilk once guncelle yetmezse panda yada kaspersky online tarama alanlarında online tarama yap.

Bu smit adlı programı sadece guvenli modda aç normal modda acma her zaman kullanılacak bir program degil bu program,super antispyware'de sadece normal modda kullan! Tabii ki bu bir temizleme yontemi belkide hala silinmeyebilir ;ancak bu yontemi(online taramaya kadar olan bolum:D) başka bir noktadan ögrendim bana bayağı yararlı oldu.

Son Düzenleme: _Neo_ ~ 27 Nisan 2008 23:16
linda
28-04-2008, 00:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

SİSTEM GERİ YÜKLEME VİRUS LERİ GERİ DÖNDÜRMEZ KESİNLİKLE. HATTA SİSTEME GİREN VİRUS KENDİSİNİ SİS. GERİ YÜKLEMEYE ATAR VE ORDAN KENDİSİNİ HEP YENİLER. O YÜZDEN BU YOL BENDE KAPALIDIR.

_Neo_
28-04-2008, 08:58   |  #7  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

bana soyluyorsan sıstem geri yuklemeye bulasır demek(aynı senın dedıgın gıbı) ıstedım.Bu yuzden geri yuklemede  her zaman fayda saglamaz zorunda olmadıkca kullanılmaz.

Sorun acaba gectı mı durum ne acaba?

Son Düzenleme: _Neo_ ~ 28 Nisan 2008 09:01
canfer_06
28-04-2008, 21:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
274 mesaj

önce exelerinizi yoklamanızı ve yabancı exelerin uzantılarını kontrol etmenizi tavsiye ederim, AVira yükleyin ve bir daha taratın, ayrıca Mccafee rootkitle de taratmanızda yarar var...