Truva Atı ?

HPQ-User
15-10-2010, 13:03   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MahmutD sormuş:
Arkadaşlar iyi günler , 3 ekim günü bir siteye girdim ve anında bir mail adresine yüzlerce kez sanırım " www.fthe.com " isimli bir site gönderdi ve bu gönderilmeler sırasında ESET Nod32 hata veriyordu.Truva atı olduğunu öğrendiğim bu olaydan sonra hemen format attım Disk C'ye.Ama D'ye bulaşmış olacağından şüpheliyim.
svchost.exe 'den şuan 5 adet var , Local , Network ve System olarak.Sistem geri yüklemeyi deneyeyim dedim , tam virüsün bulaştığı güne denk geliyor.Kullanıcılar bölümünde sadece ben varım.

Nod32 birşey bulmadı.FxVundo da birşey bulamadı.Anti Trojan Elite 4 kez hata verdi C'de bir yerlerde , hata verdiği yer virüs mü değil mi bilmiyorum.

Combofix ile de taratacağım birazdan , başka bir tavsiyeniz var mı?

Arkadaşlar Combofix'i diğer programlar gibi virüsü bulup karantinaya alacak veya silecek diye sanıyordum ancak tarama bittikten sonra not defterinde çeşitli tarihlerde bir sürü C:\Windows\.... diye giden yazılar çıktı.Nedir bunlar?Ne yapmalıyım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel
1 GB DDR400 ram
160 GB HDD
FX5500 256 MB ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0