tt net ayıbı

kuru_kafa
26-08-2007, 17:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Satarsan Türk'ün Telekom'unu önüne gelene...

Kontrol ettik, 118 den bilinmeyen bir numaranın öğrenilmesi için en az 60
saniye gerekiyor.
Yani 8 kontör. Başka bir deyişle eski parayla dörtmilyonüçyüzyirmibin TL.
Bir numara öğrenmek için Lübnanlı şirkete bu kadar para ödüyorsunuz.

Türk Telekom Soygunu 118 ve 133 e dikkat !..

Türkçede buna resmen soygun hatta dolandiricilik denir. Özel Türk Telekom
Servisleri Servis Numarasi ve kontör fiyatlarini okuyun da milletin nasil
gizlice soyulduğunu görün

Bu numaralar:
110, 112, 121, 122, 123, 124, 126, 154, 155, 156, 158''i ararsaniz ücretsiz
113, 153, 163, 166, 169, 174, 175, 176, 179, 180, 181'' ararsaniz 60
saniyede atacak bir kontör için 72.000 TL

185, 186, 187, 188, 189, 114, 117, 119, 130, 170, 171, 172, 173, 178, 182,
>183, 184''u ararsaniz,15 saniye icin 288.000 TL

Şimdi SIKI durun !..

118''i ararsaniz 8 saniyede bir atacak kontur icin tam 540,000 TL, ve
133''ü ararsaniz 3.6 saniyede atacak bir kontur icin 1.200.000 TL. Dikkat
ederseniz bilinmeyen numaraları aradiginizda dakikalarca bekletirler.
Sürekli olarak banttan " hatlarimiz dolu bekleyin" talimatı verirler. Buna
resmen dolandiricilik denir..

Türkiye''de bilinmeyen numaralari sormanın bu kadar pahalı oldugunu kim
biliyor? ınsanlarin bilgilenmek için kullandiklari ve dünyanin her yerinde
bedava olan bu kamu yararina hatlarin fahiş fiyatlarda olmasi talimatini
kim verdi?. Bu yazidan sonra hala bilinmeyen numaralari aramak istiyorsanız
cebinize dikkat edin bilinmeyen numaralar için alo118.com u kullanın

TÜRK TELEKOMUN YENI SAHIBI ILE BERABER YENI FIYATINI DA PROTESTO EDIN...

Siz hala "ALO" diyebiliyor musunuz..?

EKONOMIST dergisinde yayInlanan bilgilere göre Ev Telefonlarını Kapatma
Zamanı geldi. Türk Telekom'un konuşma ücreti/dakika 81.400 TL. oldu. GSM
şirketlerinde bu rakam neredeyse benzer. 99.846 TL. Evden Cebi arıyorsanız
ödeyeceğiniz 407.000 TL. Oysa GSM'den evi ararsanyz dakikası 297.521 TL.
Yeni patron getirdiği "Milli Güvenlik riski" yanında Türk Milletini de
"AKILSIZ" yerine koyuyor anlaŞIlan.

kaynak: email ..dr.Hüseyin Aziret

Son Düzenleme: kuru_kafa ~ 26 Ağustos 2007 18:04
ExCeLLiuM
26-08-2007, 18:53   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

kuru_kafa söylediklerinine katılıyorum. Hizmetler çok pahalı. Ancak Telekomun satılmış olmasına karşı değilim. Devlet ticaretin içerisinde yer almamalıdır. Devlet yönetici ve düzenleyicidir. Tüccar değildir. Dünyada kabul edilen ekonomi anlayışı, devletin ticaretten eline çekmesidir.
Sorun bizim yatırımcılardan yada yatırımYAPMAZcılar dan kaynaklanıyor. Eğer Telekomun bir rakibi daha olsaydı böylemi olurdu? Suçu özelleştirmeye değil, Türkiyeye yatırım yapmayanlara bulalım.

"Milli Güvenlik riski" demişsin. Ben bunada katılmıyorum. Telekomun belli bir kısmı halen devletin elinde. Nedeni ise bu dediğin Riskin olmaması için! Ben böyle biliyorum, yanılıyor muyum?

KusTaH
26-08-2007, 18:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Korsan fikrine katılıyorum . seni okurken tayyip erdoğan ın star tv deki canlı yayınını seyrediyormuş gibi hissettim kendimi :) çünkü yazdıkların onun söylediklerinin tıpatıp aynısı :D

kuru_kafa
26-08-2007, 19:12   |  #4  
OP Yeni Üye
38 mesaj

yatırım yapılmıyor diye özelleştirmeye karşıyım türk telekom satılmayıp düzeltilse daha makul fiatlarla kullanıcıya sunulsa daha iyi olmazmıydı en azından kazanılan uzun vadede degil her zaman bize olurdu özeliştirilecek yer vardır özelleştirilmeyecek yer vardır telokom özelleştirilm
iyecek bir yerdi turkıyeye tek zararı içindekı çalışmayan kişilerı ayıklamaktı kı bunuda başaramayıp sattılar bu sadece kısa vadede bir çözümden başka bir şey değildir hadı rekabet edecek bir şirket olur gözden cıkarırsın rekabetle uğraşmamak için o bile yok bu hatayı şu anda tüm türkiye yaşıyor adam gibi haberleşme özgürlüğümüzü bile kısıtladılar bunu üstüne ne diyeceksiniz şaşıyorum rahatca haberleşemediğimiz haberleşmeye çalıstığımızdada nerdeyse dünyanın en pahalı tlf nu kullanıyoruz

kuru_kafa
26-08-2007, 19:17   |  #5  
OP Yeni Üye
38 mesaj

yatırım demışken turkıyede adam uzun zamandır gibi yatırım yok kı olmazda sen git yabancı lara vergi indirimi yap kendı vatandaşlarına gram ındırım yapmakı ilk indirim bile kımlere geldı hatırlayın maliye bakanımızın oğlunun yer aldıgı sektorlere  neden herkez vergı kaçırıyor sebeb adeletsız bir sistemkı bunlarda adeletten yoksun olduklarını gostedıler ne zaman tr nın basına gerçek adelet getıren gelırse o zaman büyümemizi kimse engeleyemez ve sadece kağıt üzerınde büyümemiş oluruz

make-believe
26-08-2007, 20:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Stratejik öneme sahip kurum ve kuruluşların özelleştirilmesi son derece sakıncalı. Bunlar arasında TT ön sırada gelir. Özelleştirme tabiki olacak ama bazı kritik kurumlarda değil. Petlas ta özelleştirildi. Oysa çok kar eden ve askeri sivil araç lastiği üreten bir kuruluş.  Batılı ülkelere bir bakın onlar bu konuda bizden daha hassaslar.

Arkadaşımızın TT'nin bilinmeyen numaralar konusundaki kazığını ben de üzülerek biliyorum. Tüketici dernekleri bunu neden mahkemeye taşımadı anlamış değilim.

kuruwa
26-08-2007, 21:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj
KorsanNetTeam
kuru_kafa söylediklerinine katılıyorum. Hizmetler çok pahalı. Ancak Telekomun satılmış olmasına karşı değilim. Devlet ticaretin içerisinde yer almamalıdır. Devlet yönetici ve düzenleyicidir. Tüccar değildir. Dünyada kabul edilen ekonomi anlayışı, devletin ticaretten eline çekmesidir.
Sorun bizim yatırımcılardan yada yatırımYAPMAZcılar dan kaynaklanıyor. Eğer Telekomun bir rakibi daha olsaydı böylemi olurdu? Suçu özelleştirmeye değil, Türkiyeye yatırım yapmayanlara bulalım.

"Milli Güvenlik riski" demişsin. Ben bunada katılmıyorum. Telekomun belli bir kısmı halen devletin elinde. Nedeni ise bu dediğin Riskin olmaması için! Ben böyle biliyorum, yanılıyor muyum?

malesef yanlış devlet tabiki tüccar durumundada olcak bu pasif bir açıklama neden çünki bizden alınan vergilere güveniyorlar devlet neden büyüyemiyor çünkü kazanç getiren yerler bu şeklide satılıyor ve extra yüzde 18 ve yetmez gibi yüzde 15 vergi toplam yüzde 32 vergi ki bu bizim konumamızın engelliyor rahatça ya ne demek bu haberleşme pahalı türkiyede ki burda yazanlar gizli kısımları bizi dünen birilerı gelebilse dişimi kırcam gerçekten para getiren yer satılmaz büyütülür ve geliştirilir devlertın büyük gelirinin büyük kısmı nedir vergi extralar işte bu şeklide gider kimse ses çıkarmazsa konuşmakta lüks olur o zaman devlet tüccar değilse neden vergi alıyor bunu açıklarmısınız buda tüccarlık tır kı haksız kazanç durmunuda girer. devlet işletır büyütürki extra kazanırkı halkın üstündekı yük azalır bu şekilde sadece halka yük üstüne yük biner bunu anlamak için çok akıllı olmayada gerek yok

ExCeLLiuM
26-08-2007, 22:27   |  #8  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Teyip Erdoğanın konuşmasını dinlemedim. Ben bunları kendi fikrim olarak söylüyorum. Benim anlayışıma göre Liberalizm doğru bir seçimdir. Liberalizme göre de Devlet ancak iç güvenlik, dış güvenlik, adalet, eğitim, sağlık ve alt yapı hizmetlerini görmelidir. Bunun dışında ticaretle uğraşmamsı gerekir. Zaten devlet işin içinde olduğu için Türkiye'de yatırım zor yapılıyor. Karşısında koskocaman devlet var, nasıl rekabet etsinler. Oysa hepsi özel şirket olsa, kaynakları sınırlı oalcaktır. Özel şirketler kamu şirketlerinden daha kaliteli ve ucuz hizmetler sunar. Ancak rekabet olduğu zaman.

Telekom özelleştirilmese idi, orada gün boyunca yan gelip yatan işçilerin maaşlarını biz veriyor olmayacak mıydık? Neyse bu konu siyasete girmeye başladı, benim görüşüm budur, herkes istediğini düşünmekte özgürdür,kimseye karışmam.

Liberalizm, hakkında bilgi almak istiyorsanız, buraya bakabilirsiniz::

ExCeLLiuM
26-08-2007, 22:31   |  #9  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

kuruwa şunuda ekleyeyim, demişsinki tüccar konumunda olmazsa hep vergiden gelir elde edecek, o da bize mal olacak.

Evet oyle olmalıdır. Ancak vergi yükünü yanlız biz değil, dışarıdan ülkeye yatırım yapanlarda karşılayacak. Adam gelip bizim işçimizi çalıştıracak, dışardan işçi getirirse de , burada yaşayacak, burada alışveriş yapacak, Türkiyeye vergi ödeyecek. Vatan satılıyor saçmalıklarına inanılırsa böyle düşüncelerinde ortaya çıkması doğal!.

make-believe
27-08-2007, 00:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Korsan'nın görüşlerinde katıldığım bazı güzel noktalar var:

Bir çok kamu kuruluşu için 'Arpalık' kavramı nereden çıktı bir düşünün bakalım.

Dj_Eğri
27-08-2007, 12:03   |  #11  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

katılıorum

kuruwa
27-08-2007, 12:41   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

tüccar olamazsa vergi bizden gelir oylede olmamalıdır artık neden ????dünyada ikinci sınıf ülke olmamıza rağnem vergıde en çok vergi ödeyen ler sırasında 3. sıradayız neden bu düşünceler yüzünde burda doğrular önemli liberalizim yada başka bir fikir bunlara bakarak hayat çizgisi kurulduğu için gelişmelerın önü kesilir doğrulara göre hareket edeceksiniz bir konuda haklısın onların içinde çalışmayanlar warki maliyedede war maliyeyidemı özeleştirsinler yanlış devlet olarak ayıklayacaksın çıkaracaksın işten daha verimli hale getireceksınkı vatandaşı ezmeyı bırakıp vergı sıralamasında 3 den aşağılara ineceksin bu özeleştirmelerle olsaydı 4 yılda 3 üncü sıradan ineredik ve gizli vergilerde yapılmazdı kısacası devlete uzun vadede kazanç getirecek yerlerin özelleştirilmesi gereksiz dediğim gibi çalışmayanları zaman içinde çıkar bu kolay olmaz ama önemli olan bunu başarmak satmak sadece en kolay çözüm ve bu çözümü herkes gerçekleştirir ama hizmet diyorsan önemli olan zoru başarmak sol denildi sağ denildi yok liberalizin denildi şu denildi bu denildi ee hala aynı tas aynı hamam türkiyede demekki bu düşünceler yanlış müslümalıkta doğrular üzerinedir herşey görüşler üzerine değil bu bile size bir fikir vermeli bence

ExCeLLiuM
28-08-2007, 05:09   |  #13  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Bak kuruwa, doğru söylüyorsun. Gerçekler önemli. Görüşleri harfiyen uygulamak yanlıştır zaten. Bunun bir örneği IMF politikalarında yaşadık. Birçok ülkede olumlu sonuç veren politikalar bizde uymadı zamanında. Her ülke farklıdır. Ben liberalizm derken körü körüne tümüyle o görüşü desteklemiyorum. Ama benim kafamda yatan devlet yönetimine en yakını o. O nedenle onu savunmaktayım. Ayrıca seçimlerde de Liberal Demokrat Parti LDP yede oy vermedim. Bu ne demek istediğimi anlatır sanırım.

Türkiyedeki vergi yükü fazlakatılıyorum. Yıllardır çok kötü yönetimler altında kaldık. Gelen vergi koydu, giden vergi koydu. Neredeyse nefes alma vergisi bile çıkacak yani :)

Devlet o çalışmayan işçileri çıkarsın dedin. Peki devlet hangi birine yetişsin? Hangisiyle uğraşsın? O kadar bakanlık yapıldı. Halen artırılıyor bu bakanlıklar. Bürokrasi diyoruz. Ufacık bir işlem için kamu dairelerinde 9 dolanıyoruz.

Oysa, devlet birçok yerden elini çekse, ve belirli alanlarda hayata müdehale etse, o zaman daha iyi bir hizmet sunar, bürokrasi ortadan kalkar, çalışanlarına maaş ödemek için vergi artırmaz. Dimi?

Dünyada şu an en yaygın kabul edilen girişimcilik anlayışı yap işlet devret modeli. Bu modele göre yurt dışından müteşebbisler gelse ülkeye yatırımyapsa belli bir süre işletip devredip gitseler Türkiye bundan ne kadar kazanır düşündünmü hiç. Şu an bildiğimkadarıyla birkaç ihaleyle özelleştirilen kamu alanları bu şekilde özelleştirildi.

İnanki şu an telekomun bir rakibi olsaydı, herkes bu özelleştirmeyi doğru bir hamle olarak görecekti. Özelleştirilmeden önce Trabzondaki Postane ile, özelleştirildikten sonraki hali arasında dünyalar kadar fark var. 5dk sürmüyor bir fatura yatırmak. Eskiden ayakta dakikalarca sıra beklerdik. Eminim birçok ilde yeni postaneler yapılmıştır, yada mevcut olanlar daha modern bir hale getirilmiştir.

Bu arada modlar bu konuya müdehale etmemiş. Konuyla alakasız konuşuyoruz :)

Son Düzenleme: ExCeLLiuM ~ 28 Ağustos 2007 05:11
kuruwa
28-08-2007, 20:42   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,438 mesaj

yazmışsın devlet hangi işle uğraşacak hiç bir işle düzgün uğraşılmadığı için bu halledeyiz burda ttnet satılmadan oncede rahat ve hızlı bir şekilde faturamızı yatırıyorduk şimdide aynı oraları bilemem ne desem yalan yani anlatmak istediğim özelleştirmeden öncede sonrada aynı burda işin kısası ve özü devlet uğraşmayacaksa kim uğraşacak peki devlet uğraşmak zorunda uğraşmaz ve satarsa sende gordun tarıfelerı rakıp olupta satılırsa demıssın o madalyonun öteki yüzü o zaman rekabet ortamı daha da iyiye gideceği için elbette güzel olur ama turkıyede ne derece güzel olur bilemem buna buyuk bir soru işareti bırakabilirim ama dediğim gibi maliyeye gitmissindir ordada personelin yarısından çoğu çalışmıyor pek çok defa şahit oldum neden özelleştirilmiyor bunu yapamazlar işte o rası çünki orası başka ellere geçerse devleti kandırabilme politakısı ile para kaçırabilirler buna uyanıklık derler ama tt net gözden çıkarılabilir yap işlet devret güzeldir buna lafım yok ama burda olamıyor gordugun gibi ve bu gidişat ve bu kafalarlada olmaz demişssin yabancılar gelmeli haklısın bencede gelmeli ama onlar vergi indirimi olursa ve biz hala vergi altında ezilirsek türkiyede zaten adeletsiz bir vergi sistemı oldugunda vergiyide kaçırırlar kısacası bu sistem değişmediği sürece senı güzel fikirlerım malesef güzel bir fikir olmaktan ileriye gidemiyecek keşke olsada bizde halk ve vatandaş olarak faydalanabilsek