TTNET ADSL ilginç faturalar!

superb
27-03-2008, 18:17   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Arkadaşlar; geçen yıl temmuz ayında adsl bağlantım yapıldı.4 Gb. kotalı kullanıyorum.Bu yıl ocak ayına kadar herşey normaldi ancak ocak ve şubat aylarına ait faturalar anormal şekilde yüksek gelmeye başladı. daha önceden dikkat etmediğim fatura ayrıntılarına baktığımda modemin kapalı olduğu saatlerde dahi internete girilmiş olduğunu ve yüksek boyutlarda dosya indirimi olduğunu gördüm. TürkTelekom böyle birşeyin teknik olarak mümkün olmadığını söylüyor. Bu durumun nasıl bir açıklaması olabilir ve nasıl bir çözüme ulaşabilirim?

Banned
27-03-2008, 19:10   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ancak sizin kullanıcı adınız ve şifrenizle sizin hattınızdan bağlantı yapılırsa bu mümkün benim bildiğim kablolu modemlerde başka ihtimal yok.Kablosuz modemde ise modem açık olduğu sürece bağlantı yapılabilinir.

By_Ümit
27-03-2008, 19:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

Benim bir tavsiyem var ancak işe yarıyabilir mi bilmiyorum modemi bi resetle ve tekrar kur...

superb
28-03-2008, 10:58   |  #4  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Teşekkürler; bir sorum daha olacak bunu belki saçma bulabilirsin ama internet ortamında herşey olabiliyor. Diyelim ki kötü amaçlı birisi (internet yoluyla) bilgisayarımdan benim kullanıcı adımı ve şifrelerimi sızdırdı. Bu ad ve şifrelerle başka bir hattan net'e bağlanabilirmi?

aytemir
28-03-2008, 14:21   |  #5  
Yeni Üye
35 mesaj

Sizin adsl kullanıcı adi ve sifreniz size özeldir.emin olunki baska yerde  calismaz...Ben bir adsl cözüm ortağı olarak yüzlerce adsl baglantisi yapiyorum..ve bu mümkün degil...öyle olsa eve adsl aboneligi almam hergun birinin sifresini kullanırım....:)

suikast_81
13-04-2008, 16:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

aytemır kardes sımdı benım anlamadıgım bır mevzu var  benım sıfremm ve paralam  wıfı  muhabbetınde nasıl calısacak ozman
ve gelen astronomık faturalarrın akıbettı ne