TTNET AirTies modem de net kopuyo?

yalcingunduz
08-04-2009, 19:07   |  #1  
yalcingunduz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
151 mesaj

arkadaşlar bende ttnetin bedava verdiği modem varr binada dahli bütün kablo tesisatını değiştirdim net yine kopuoo firewire güncellemesi varmış o ne işe yarıyor yada nerden indirebilirim bilen varsa şimdiden tşkl)

ziyaaa
08-04-2009, 19:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
309 mesaj

TTNET AirTies modem ile aynı sorunla karşılaşan başka kişilerde gördüm demekki bu modeller böyle.

bwhiteb
08-04-2009, 19:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

üstat sana kısa bir yol ttneti ara. benim de netle ilgili sorunum vardı net kopuyordu vs. bugün eve gelip(gelmeden önce bi kaç çözüm yolu söylüyorlar eger sorun fevam ediyorsa geliyorlar.) soruna baktılar ve şuan itibariyle sorunum çözüldü.

belki senin sorunun basit bir şeydir telefon ile halledilebilecek bir şeydir.
sana bana söyledilleri bi kaç şeyi söylelyeyim

paralel telefonunuz var mı varsa devre dışı bırakın
splinter kullanıyorsanız modemi splinter olmadan direk ana hatta bağlayınız.(adsl ışıgı ve ppp  ışıgı yanmıyormu)
modem güncellemenizi yapmanız gerekiyor.

bunları bir dene derim ama son ihtimal eve geliyorlar.ama sorunu çözüyorlar     kolay gelsin

asesbaşı
11-05-2009, 17:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Dostum ttnet'in sayfasına gir modemin markası ve ürün kimliğini yaz mesele kablosuz airties AP-400 gibi orada zaten bütün modeller var oraya gir senin modemin web arayüzünede gir ordan senin firewire'ın kaçıncı sürüm olduğuna bak (direk giriş sayfasındada yazabilir sürümü). Daha sonra bak senin modemden daha üst bir firewire varsa onu indir. Modemin web arayüzündeki Araçlar yada yönetimde olması lazım firewire oraya tıkkla karşına Ara motorundaki gibi bir çubuk çıkıcak ve yanında browser yazıcak onu tıkla ve indirdiğin firewire'yi seç open de onu yükle.

Dikkat; Sakın firewire yüklerken elektrik kesilmesi yada modemi kapatma ve yüklemeyi kapatma yoksa modem'i kullanılmaz hale gelir.

Firewire ne işe yarar demişsin söliyim kopmaları ve hataları aza indirir