TTNET Bağlantı Problemi

tgo89
09-06-2016, 18:00   |  #1  
tgo89 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selamlar,
Giresunun bir köyünde türk telekom ttnet internet bağlattım hattı direkteki kutudan modeme çektiler. 8mgbit olması gereken hız bana bazen 0.9 bazen 2-3 mgbit olarak geliyor ancak hız hiç sabit değil devamlı düşme ve kopmalar mevcut. Şikayetimi ilettiğimde türk telekom görevlisi gelip burada internet hızı bu kadar daha fazla internet kullanamazsınız dedi. TTNET müşteri hizmetleri ise çok iyi hat değerlerim olduğunu söyledi. Şimdi bu görevliler beni kandırıyormu yoksa santralde yapılacak port değişikliği vs işlemlerle sorun düzelirmi. Aşağıda modem arayüzü ss ekledim. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Bimere btk ya şikayetvar a heryere şikayette bulundum. 8 megabit olan interneti 1 megabit hızla kullanmak işime gelmiyor olmazsa iptal ettireceğim. Yardımlarınız bekler, iyi forumlar dilerim. Saygılarımla.

Son Düzenleme: tgo89 ~ 09 Haziran 2016 18:05 Neden:
padisah
10-06-2016, 01:20   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: tgo89  
Selamlar,
Giresunun bir köyünde türk telekom ttnet internet bağlattım hattı direkteki kutudan modeme çektiler. 8mgbit olması gereken hız bana bazen 0.9 bazen 2-3 mgbit olarak geliyor ancak hız hiç sabit değil devamlı düşme ve kopmalar mevcut. Şikayetimi ilettiğimde türk telekom görevlisi gelip burada internet hızı bu kadar daha fazla internet kullanamazsınız dedi. TTNET müşteri hizmetleri ise çok iyi hat değerlerim olduğunu söyledi. Şimdi bu görevliler beni kandırıyormu yoksa santralde yapılacak port değişikliği vs işlemlerle sorun düzelirmi. Aşağıda modem arayüzü ss ekledim. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Bimere btk ya şikayetvar a heryere şikayette bulundum. 8 megabit olan interneti 1 megabit hızla kullanmak işime gelmiyor olmazsa iptal ettireceğim. Yardımlarınız bekler, iyi forumlar dilerim. Saygılarımla.

Vermiş olduğunuz ikinci görüntüye göre modeminize şuan 8 Mbps indirme hızı geliyor.
Hatta hattınızın ulaşabileceği en yüksek indirme hızı 17 Mbps in üzerinde görünüyor.
Kaynak: https://www.google.com.tr/search?q=17968+Kbps+to+Mbps&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Q-ZZV6unKszgUsrLgMAJ

Müşteri hizmetlerinin de dediği gibi hat değerleriniz gayet iyi.

Hızınızı http://www.speedtest.net/ adresinde İstanbul veya Ankara'daki Türk Telekom sunucularından biriyle test eder misiniz.

Eğer yine hızınız düşük ise:
Complete İnternet Repair
Yukarıdaki adresten indirebileceğiniz programda son seçenek hariç tüm seçenekleri işaretleyin ve "Go!" yazısının üzerine tıklayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Ayrıca bilgisayarınızda bir zararlı yazılım olma ihtimali de var. Mümkünse cep telefonu ile de test edin veya bilgisayarınızı güvenilir ve başarılı bir antivirüs ile taratarak bilgisayarınızda zararlı olmadığından emin olun.
Örneğin, Comodo Cleaning Essentials ile Full Scan yapabilirsiniz

Bütün bu işlemlerden sonra hâlâ hızınız düşük ise yeniden Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp durumunuzu anlatın. Bir çözüm bulurlar muhtemelen.

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Haziran 2016 15:00
tgo89
12-06-2016, 15:57   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Söylediklerinizin hepsini yaptım farkli bilgisayarla da denedim ama herhangi bir değişiklik olmadı. Türk Telekom görevlisi geldiğinde santralden alabileceğiniz en yüksek hız 4mgbit dedi (ben 1mgbit bile zor görüyorum) elektrik kesintisinden sonra ilk testte 5 mgbit görebiliyorum ama hemen sonrasında 1mgbite düşüyor. İlçeye en fazla 10km uzaklıktayım dağ başında da sayılmam :) Türk Telekom yetkilisi beni kandırıyor mu yoksa durum gerçekten böyle midir. Modem, kablo, santral vs başka bir şekilde bu sorunu halledebilirmiyim. Telekom il müdürlüğünden santral güncellemesi için dilekçe vereceğim. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar. İstanbul üzerinden yaptığım hız testi ekte.
Elektrik kesintisinden hemen sonraki resim

İstanbul üzerinden yaptığım hız testi

Son Düzenleme: tgo89 ~ 12 Haziran 2016 16:05
padisah
13-06-2016, 01:20   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: tgo89  
Söylediklerinizin hepsini yaptım farkli bilgisayarla da denedim ama herhangi bir değişiklik olmadı. Türk Telekom görevlisi geldiğinde santralden alabileceğiniz en yüksek hız 4mgbit dedi (ben 1mgbit bile zor görüyorum) elektrik kesintisinden sonra ilk testte 5 mgbit görebiliyorum ama hemen sonrasında 1mgbite düşüyor. İlçeye en fazla 10km uzaklıktayım dağ başında da sayılmam :) Türk Telekom yetkilisi beni kandırıyor mu yoksa durum gerçekten böyle midir. Modem, kablo, santral vs başka bir şekilde bu sorunu halledebilirmiyim. Telekom il müdürlüğünden santral güncellemesi için dilekçe vereceğim. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar. İstanbul üzerinden yaptığım hız testi ekte.
Elektrik kesintisinden hemen sonraki resim

İstanbul üzerinden yaptığım hız testi
İlk mesajınızdaki ikinci görüntüye göre normalde 8 Mbps'i tam olarak alabiliyor olmalıydınız.
Türk Telekom görevlisinin sizi kandırıp kandırmadığını bilemem.
Modeminizde sorun olsaydı 3-3,5Mbps hızlarıda göremezdiniz diye zannediyorum. (Eğer imkânınız varsa başka bir modem ile de deneyebilirsiniz.)

Kablo kaynaklı olup olmadığını anlamak için başka bir kablo ile mesela modeminizin kutusundan çıkmış olan kablo ile de bağlanarak bir fark olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer denemediyseniz DNSlerinizi Türk Telekom DNSleri ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Türk Telekom DNSleri: 195.175.39.39 - 195.175.39.40

Bunların dışında Türk Telekom çağrı merkezinden yardım isteyebilirsiniz.

Hattın yeni olduğunu yazdınız ama belki hattan kaynaklı bir sorun (Kablonun bağlantı ek yerlerinde bağlantı hatası gibi) da olabilir. Hattınızın kontrol edilmesinide isteyebilirsiniz. Ama bunun için ücret talep ediyor da olabilirler.

Maalesef benim aklıma bunların dışında bir ihtimal veya çözüm önerisi gelmiyor.

Son Düzenleme: padisah ~ 30 Haziran 2016 00:21
soner7979
29-10-2016, 20:09   |  #5  
Taze Üye
16 mesaj

Özel bir servis sağlıyıcı da çalışıyorum, size şunu söylemek istiyorum, türk telekom çalışanının sizi kandırması eline birşey geçirmez buna inanın. Şuan kendisi önündeki ekranda sizin hattınızın bütün değerlerini ve alabileceği kapasiteyi görmekte buna emin olun. Adres köyde ise alt yapı yetersizliği sebebi ile böyle durumlarla karşılaşmak mümkinki, Şuan merkezi köylerde bile saha dolabına uzaklıklardan dolayı hızlar düşük olmakta. İstanbulun göbeğinde bile 2 mbiti zor alan kullanıcılar var ve bu durumu anlatmak ta çok zorlanıyoruz. Hızınızı 4 mbite sabitletip performans olarak daha sağlıklı kullanın. Diperen sorunlar için buradan

verikurtarma06
28-03-2017, 10:29   |  #6  
Üye
61 mesaj

Ankara profesyonel Laptop Tamiri  Saraç Bilişim olarak laptop tamir işlemlerini garantili ve uygun fiyatlar ile yapmaktayız.   http://www.laptoptamiriankara.net/    daha fazla bilgi için Tel: 431 01 44  Acil tel 0533 607 43 45