ttnet bu kez de beni dolandırdı :)

Kapalı Hesap (107285)
22-04-2010, 12:16   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
853 mesaj

Geçen ay 1 mbps lik limitli paketten limitsize geçtim . Tabi geçmeden önce telefonu açıp sordum dedim benim son fatura 3 gün önce geldi değişikliği şimdi yaparsak hemen aktif olur mu ? yoksa diğer fatura dönemine mi sarkar diye . yok dedi 24 saatte aktif olur . Peki dedik yaptık . Anam :) fatura bi geldi 72 küsür lira .hakbuki paket ücreti 45,31 tl . hadi diyelim ki limitli paketten ücretlendirme yapıldı ,o zaman da max ücret 56 küsür gelebiliyor . Nasıl oluyor bu tarife anlamadım ,iki şekilde de 72 gelme ihtimali yok Soru . telefon açtık diyorki işte dönem ortası yapıldığı için fark oluşmuş . Bende bilgisi olan arkadaşkara tekrar soruyorum ;

limitli max . ücret : 56 küsür
limitsiz                 :45,31            iki şekilde de 72 olmuyor .neye göre böyle bir fatura çıkarabiliyorlar ?

NOT : İnternet sitelerinde hiçbir şekilde böyle bir bilgi yok . Yani sonuç olarak Türkiye'de hala tüketiciyi kandırarak kelime oyunları vs. ile birşeyler elde etmeye çalışıyorlar .

BEKLE BİZİ AVRUPA BİRLİĞİ TTNET SON SÜRAT İNTERNET GELİYOR ....!

KOBRRA
22-04-2010, 12:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Evet kardeşim sana katılıyorum.Aynı şeklide bende de böyle bir sorun var.İlk 6 ay 19.90 TL kampanyası vardı.Hiç kotayı aşmasam bile 26-27 lira fatura geliyordu.Bilgi almaya çalıştığımda vergi felan denildi.<

Kapalı Hesap (107285)
22-04-2010, 13:45   |  #3  
OP Kapalı Hesap
853 mesaj

şu fiber internet bizim bölgeye bi gelsin o gün ttnet e elveda diyeceğim ,1 kuruş daha kazandırmam .Aslında bu parayı da ödemezdim ama malum tüketici hakkı diye birşey yok bu ülkede 30 lira için 2 sene hakem heyetlerinde tüketici mahkemelerinde uğraşmak var :) daha önce aldığım bi ürün için başvurmuştum .talimatname 3 ayda sonuçlanması gerektiğini yazıyor ama 5 ay oldu hala ses seda yok :)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (107285) ~ 22 Nisan 2010 13:46
şafak89
22-04-2010, 23:36   |  #4  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj
Alıntı: hkndvc  
şu fiber internet bizim bölgeye bi gelsin o gün ttnet e elveda diyeceğim ,1 kuruş daha kazandırmam .Aslında bu parayı da ödemezdim ama malum tüketici hakkı diye birşey yok bu ülkede 30 lira için 2 sene hakem heyetlerinde tüketici mahkemelerinde uğraşmak var :) daha önce aldığım bi ürün için başvurmuştum .talimatname 3 ayda sonuçlanması gerektiğini yazıyor ama 5 ay oldu hala ses seda yok :)
boşa ümitlenmeyin fiberçi olarak süperoffline(süperonline) ttnet den beter 1-2 ay süper hizmet verir sonra kota koyar borcunuz varmış deyip modem takma ücretinide alır  ve daha neler neler  :@:@:@

Kapalı Hesap (107285)
23-04-2010, 14:08   |  #5  
OP Kapalı Hesap
853 mesaj

Hımm peki şimdi ne yapıcaz ?

şafak89
24-04-2010, 04:43   |  #6  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

saan söyleyim komşuya buşgaristan taşıncaz en azından int. verenler orada böyle deüğil :@

hariciadam
24-04-2010, 12:01   |  #7  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

bu  şekilde  sömürülüyoruz   19 tl gibi  29 tl gibi düşük fiyat  gibi  gösterip  adamı   yoluyolar !  bende  düne  kadar  smile  adsl hattımı  kapttıım  kapatmamak için bin dereden  su  getiriyolar  acayip  işlemler sunuyolar  önüne,10 defa  telefon açıyolar başka  kanpanyalar sunuluyo  gerçekten  bezdiriyolar sanal  şekilde  yapılamıyo kapatma aps gibi mektupla  zarfla işlem yapılıyo bilginize !

Banned
24-04-2010, 12:22   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ay ortasında tarife değiştirdiğiniz için bir sonraki ay her iki tarifeninde tutarı size fatura edilir. Buda 26 lira (sınırlı) + 46 lira (sınırsız) = 72 normaldir. Yalnız size güzel bir haberim var. Bu fazladan alınan 26 lira bir sonraki ay gelecek faturadan mahsup edilecek ve sonraki ay size 20 lira fatura gelcektir.

Kapalı Hesap (107285)
24-04-2010, 23:49   |  #9  
OP Kapalı Hesap
853 mesaj
Alıntı: khramn  
Ay ortasında tarife değiştirdiğiniz için bir sonraki ay her iki tarifeninde tutarı size fatura edilir. Buda 26 lira (sınırlı) + 46 lira (sınırsız) = 72 normaldir. Yalnız size güzel bir haberim var. Bu fazladan alınan 26 lira bir sonraki ay gelecek faturadan mahsup edilecek ve sonraki ay size 20 lira fatura gelcektir.
Pek ümidim yok ama İnşallah dediğiniz gibi olur .

Bir ara devlet bir vergi çıkarmıştı hatırlayamadım şimdi ,sonradan iptal oldu .Ne var bunda derseniz duyarlı vatandaş hemen yatırdı vergisini ama iptali sonrasında parasını geri alamadı .ödemeyenin de yanına kar kalmış oldu .O yüzden pek ümidim yok diyorum ,giren para birdaha çıkmıyor :)

Banned
25-04-2010, 00:23   |  #10  
Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: hkndvc  
Pek ümidim yok ama İnşallah dediğiniz gibi olur .

Bir ara devlet bir vergi çıkarmıştı hatırlayamadım şimdi ,sonradan iptal oldu .Ne var bunda derseniz duyarlı vatandaş hemen yatırdı vergisini ama iptali sonrasında parasını geri alamadı .ödemeyenin de yanına kar kalmış oldu .O yüzden pek ümidim yok diyorum ,giren para birdaha çıkmıyor :)
Merak etmeyin ben çok sık tarife değiştiriyorum. Defalarca başıma geldi. Sizede tavsiyem tarife değişikliğinizi hız artırıyorsanız ayın biri yada ikisine, hız düşürüyorsanız veya daha düşük ücretli bir tarifeye geçiyorsanız yirmidokuz yada otuzuna işleminizi yapın. Böylece bu sorunları yaşamazsınız.

Kapalı Hesap (107285)
25-04-2010, 22:48   |  #11  
OP Kapalı Hesap
853 mesaj
Alıntı: khramn  
Merak etmeyin ben çok sık tarife değiştiriyorum. Defalarca başıma geldi. Sizede tavsiyem tarife değişikliğinizi hız artırıyorsanız ayın biri yada ikisine, hız düşürüyorsanız veya daha düşük ücretli bir tarifeye geçiyorsanız yirmidokuz yada otuzuna işleminizi yapın. Böylece bu sorunları yaşamazsınız.
Faturam ayın 21'inde sms olarak geliyor ,ay sonunda kesilmiyor .Yani söylediğiniz hesaba göre üyelik yükseltmelerini 22'sinde düşürmelerini de 20'sinde yapmam gerekiyor .Doğru mu anlamışım ?

Bu arada teşekkür etmeyi de unutmayalım .

Banned
26-04-2010, 01:35   |  #12  
Banlandı
5,777 mesaj

Değil. Aynen benim dediğim tarihler geçerlidir.

girayipin
01-05-2010, 08:31   |  #13  
Üye
63 mesaj

Dostum arayacaktın müşteri hizmetlerini verecektin ayarı...Benimde başıma geldi buna benzer şeyler. İlk başta netbaşlangıç paketi almış bizimkiler 2 aylık 64.50 geldi. 16lira kota aşımı, 19 lira vergi, 48lira internet kullanımı!!! Açtım direkt hesabını sordum siz işyerim paketine üye olmuşsunuz dediler. Ya kardeşim bizzat ben doldurdum formu ne işyerim üyeliği ben safmıyım ne yaptığımı bilmiyormuyum 10 senedir bu işin içindeyim dedim...Kim beni üye yaptı kafanıza göre ayarmı çekiyorsunuz falan dedim...Nuh dedi peygamber demedi siz işyerime üye olmuşsunuz dedi..Ben bireysel kullanıcıyım kardeşim KOBİ değilim, işyerim yok dedim.Siz dönem başında üyelik almışsınız bu yüzden bu üyelik paketinde ilk ay indirim yok...Eşşek gibi ödettiler o faturayı bana...Bende kapatmadan önce 2.faturayı bekliyorum tekrar böyle birşeyle karşılaşırsam ya anahaberlerde görürsünüz beni ya da internet sayfalarında dedim...Tabi makara yaptım zannediyor olabilirler...