TTNet uyarıyor: Bu tuzağa düşmeyin!

CHIP Online
07-04-2009, 16:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

TTNet, yayınladığı yeni duyuruyla kullanıcılarını son zamanlarda ortaya çıkan tuzağa karşı uyarıyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/TTNe ... dusmeyin_12000.html

TTNet, internet sitesinde yayınladığı bir duyuru ile son zamanlarda çok sık karşılaşılan bir dolandırıcılık girişimi konusunda kullanıcılarını uyardı. Biz de bu açıklamayı, noktasına virgülüne dokunmadan, aynen yayınlıyoruz:

Değerli Müşterimiz,

Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Müşteri Hizmetleri" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgilersorulmamaktadır.

TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamınıistememektedir.

TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,
TTNET A.Ş.

Tüm konu: TTNet uyarıyor: Bu tuzağa düşmeyin!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu tip bir olayla karşılaştınız mı?

Banned
07-04-2009, 17:10   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
232 mesaj

o değil de sevgili chip  yaklkaşık 2 yıldır dünyanın en pahalı internetlerinden birini kullanıyorum acaba bu kazık mıdır...

Kapalı Hesap (79876)
07-04-2009, 17:49   |  #3  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Böyle bir olayla karşılaşsam keşke. Yakalatmak için elim geleni yapardım.

MBTGROUP
07-04-2009, 18:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Aynı uyarı ttmail adresime geldi.

Blackinred
07-04-2009, 20:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

TTnet'ten yeni bir açıklama geldi bende aynen yayınlıyorum;

Değerli Müşterimiz,

Sizi kazıklamaktan dolayı oldukça memnunuz. Son zamanlarda CHIP Online'da yayınlanan Japonya'daki internet tarifelerinden sonra bunu daha iyi anladığınızı umuyoruz. Bir Türk atasözünde de söylendiği gibi "TTnet, yalan oldu ucuz internet".

Kazıklarımzıla,
TTnet A.Ş

styl_28
08-04-2009, 11:31   |  #6  
Taze Üye
18 mesaj

hepsi kar amaçlı ya..senin benim aleyhime olan şeyler..ama hep şu söylenir  türk telekomada elbet bir gün rakip çıkacak..şu zamanda bundan emin olun. bir süre önce çıktı ama fazla dayanamadı.inş iyi bir rakip çıkar karşısına.. ve her ne sebeple olursa OLSUN KESİNLİKLE  cep telefonundan ya da ev telefonundan arayıpta kredi karı bilgilerinizi KESİNLİKLE VERMEYİN!!!!!!!!  bu şerefsizler şimdi tel üzzerinden tuzaklarını kuruyorlar. kendiniz aramadığınız sürece hiç birşey yaptırmayın. gidin kendi işinizi en yakın şubelerinden vb gibi yerlerinden görün.

EbRaR ErDeM
04-08-2009, 17:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj

karşılaşmadım