Tüm detaylarıyla "Samsung S8500 Wave"

CHIP Online
06-06-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Samsung'un son bombası, Bada işletim sistemine sahip ilk cebi  S8500 Wave'i A'dan Z'ye inceledik...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/tum- ... 500-wave_20327.html

Resimlerle: Tüm detaylarıyla Samsung S8500 Wave

Samsung Wave, Bada mobil platformunu kullanan yeni arayüze sahip ilk telefon olma ünvanını elinde bulunduruyor. Bu yeni Samsung, açık kaynaklı işletim sistemi ile yalnızca muhteşem özellikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda batarya dayanıklılık süresinde de cepler arasında bir rekora koşuyor. Samsung S8500 Wave'i tüm detaylarıyla inceledik!

İncelememize ilk olarak ekrandan başlayalım. Samsung, Wave'in ekranında yeni süper AMOLED teknolojisini kullanmış. Bu sayede kontrast ve renkler hem daha parlak, hem de daha güzel görünürken aynı zamanda daha az enerji tüketiyor. Ayrıca daha yumuşak bir görüntü sağlamakla birlikte resimler ve videoları açtığınızda sanki Full HD televizyon seyrediyormuş hissi uyandırıyor. Kısacası normal AMOLED ekranlı telefonlarla karşılaştırdığınızda bile aradaki kontrast farkı belirgin bir şekilde göze çarpıyor.

Samsung, bu modelin reklamlarında ekranın gün ışığında beş kat daha yansıma yaptığını iddia ediyordu. Fakat bu iddianın doğruluğunun koşullara göre değiştiğini söylemek mümkün. Ekran gün ışığında neredeyse iPhone kadar güçlü parlıyor fakat telefona yandan baktığınızda ekrandaki yazılar rahatlıkla okunabiliyor. Diğer telefonlarda ise bu açılardan gün ışığında ekrandaki detayları görmek mümkün değil.

Dokunmatik konusuna gelirsek, telefon 3,3 inçlik (43 x 72 milimetre) bir ekrana sahip. Bu yüzden kullanıcıların isteğine göre biraz dar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ideal dokunmatikler 3,7 inç ve üstü genişliklerde üretiliyor. Fakat işlev konusunda fikirlerimiz oldukça olumlu yönde. Çünkü kapasitif ekranı en hafif dokunuşlara bile düzgün şekilde tepki verirken, simgeler yeterince geniş ve QWERTY klavyesi de ideal ölçülerde.

Test ettiğimiz 1 Ghz işlemcili Samsung test süresince oldukça hızlı ve kararlıydı. Üstelik Multitasking konusu bile Wave için pek bir sorun yaratmadı. Yalnız "Asphalt 5" gibi grafiksel yönden karmaşık oyunları aşırı kaynak tüketen programlarla paralel olarak çalıştırmamanızı öneriyoruz. Hangi programların çalıştığını ise merkez butona uzun basarak görev yöneticisinden görebiliyorsunuz.

Tüm konu: Tüm detaylarıyla "Samsung S8500 Wave"

Resimlerle: Tüm detaylarıyla Samsung S8500 Wave

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Wave iPhone'a rakip olabilir mi?

Ozan Can
06-06-2010, 13:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
913 mesaj

os biraz ıphone çakması gibi mi olmuş banamı öyle geliyo

karaboga7558
21-06-2010, 14:11   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

slm bence bu telefon muhteşem özellikle video ve fotograf çekimi tek kelime ile şahane diğer özellikleri ayrı ben daha yeni aldım.Almak isteyene tavsiyemdir..

m_g66
27-06-2010, 15:14   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar bende samsung s8500 ü aldım fakat telefonun dahili hafızası 2gb olması gerekirken 400 mb olarak görünüyor. sizlerd de böyle bi sorun varmı?

blue__Hayeller
27-08-2010, 23:39   |  #5  
Yeni Üye
47 mesaj

benim bir sorum olacaktı samsung cep telefonları hangi ülkede üretiliyor bir çok telefonuna baktım hepsinde 
MADE IN CHINA BY SAMSUNG YAZIYOR ???

bluviaggiatore
10-06-2011, 22:23   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
81 mesaj

samsung 8500 aldım bin pişman oldum ,berbat telefon .Uretilen telefonların bır kısmında hata var . Dışarıya bir sure sonra ses vermıyor ıste benım gıbı sorunu olan dıger ınsanlar problem ortak anlatılanların hepsı ıse yarıyor kısa bır sure ıcın ve sonra sorun nuksedıyor

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.samsungwaveforum.com%2Fsamsung-wave-troubleshooting%2Fspeaker-dead-no-sound%2F&rct=j&q=samsung%208500%20no%20sound&ei=vm7yTZjSJYrMtAaO1Om3Bg&usg=AFQjCNGpzgsxVk4M_Z1Q6Xm9ToI6Eeb_dA&cad=rja