TuneUp Utilities 2010 9.0.1001.1006 RC2

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
CoolKick
20-10-2009, 20:22   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

RC1 İngilizcemi acaba?

Recep Baltaş
20-10-2009, 20:39   |  #27  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

O da almanca.

CoolKick
20-10-2009, 21:10   |  #28  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

Almanca sürümünüde kullandım ama pek derinlerine inemedim.

Bakalım umutla bekliyoruz tam sürümünün çıkmasını.
Recep bey bişey sorucam; merak ettim nerden takip ediyorsunuz acaba?

Hayalet 26
20-10-2009, 21:18   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Der natürlich von der Chip-Online Forum :))
Ich spreche deutsch
6 sene ne çekmiştim almancadan be... :)

Kapalı Hesap (153334)
20-10-2009, 21:27   |  #30  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Yazılarımızı takipedenler hızlandırma rehberlemizi okumuştur. Windows Vista ve Windows Xpiçin hızlandırma rehberlerini daha önce yayınlamıştık. Şimdi sıra sonişletim sistemi olan Windows 7 ye geldi. Tweak programları ilehızlandırma yapılıyor fakat bu pekte sağlıklı değil. Windowsayarlarında yapacağımız ufak değişiklikler ile Windows 7 işletimsistemi yüklü bilgisayarınız dahada hızlanacaktır.
Windows 7 nin zaten en hızlı işletim sistemi olduğu söyleniyor. Kim zaten hızlı olan Windows 7 yi daha da hızlandırmak istemez ki? Aşağıdaki adımları uygulayarak daha hızlı bir windows 7 işletim sisteminiz olacaktır.
ilk Adım Pencereleri Hızlandırmak:

Windows 7 de tüm pencereler animasyonla büyür, animasyonlaküçülür. Buda ram kullanımını arttırır. Bunu kapatmak Sayfalar,klasörler arasındaki dolaşımı büyük oranda hızlandıracaktır. Üstelikbunu kapatmakta sandığınızdan daha kolaydır.

• Önce başlat düğmesine tıklayın ve arama satırına “ SystemPropertiesPerformance ” yazın ve enter ‘a basın. Yada çıkan simgeye tıklayın.
  • Karşınıza performans seçenekleri sayfası çıkacaktır.
  • Performans seçenekleri sayfasındaki ” Pencereler animasyonla küçültülüp büyütülsün ” yazısının başındaki kutucuğu temizleyin ve Tamam ‘a basın.
Bilgisayarınızın Açılışını Hızlandırın:

Windows 7 nin zaten hızlı açıldığını düşünebilirsiniz. Bu açılışsüresini daha da kısaltmak sizin elinizdedir. Bunun için 2 işlemyapabiliriz.
A. Açılışta yüklenen Programları Kapatmak:

• Başlat düğmesine tıklayın ve arama satırına “ msconfig ” yazarak enter ‘a basın. Yada çıkan simgeye tıklayın.
  • Karşınıza Sistem Yapılandırması gelecektir.
  • Sistem Yapılandırmasında üstteki menülerden “ Başlatma ” yazısına tıklayın.
  • Burada bilgisayarınız açılırken yüklenen programlar vardır. Kullanmadığınız programın başındaki kutucuğu temizleyin.
  • Önce uygula deyin ve daha sonra tamam ‘a basın.
  • En son olarakta bilgisayarınızı baştan başlatın.
B.İşlemcinizi Kullanarak Açılışı Hızlandırmak:
  • Başlat düğmesine tıklayın ve arama satırına “ msconfig ” yazarak enter ‘a basın. Yada çıkan simgeye tıklayın.
  • Karşınıza Sistem Yapılandırması gelecektir.
  • Sistem Yapılandırmasında üstteki menülerden “ Önyükleme ” yazısına tıklayın. Buradanda Gelişmiş Seçenekler ‘e tıklayın.
  • Burada önyükleme bilgileri bulunmaktadır. İşlemcinizin özelliğine göre işlemci sayınızı arttırabilirsiniz. Çift çekirdekli işlemciniz var ise 2, dört çekirdekli işlemciniz var ise 4 ‘ü seçebilirsiniz. Böylece açılış sırasında işlemciniz tam performansıyla kullanabilirsiniz.
  • Önce Tamam deyin, sonra uygula deyin ve daha sonra tamam ‘a basın.
Windows 7 Kapanış Süresini Kısaltın:

Windows 7 kapanışta da Windows XP ve Vista dan çok daha hızlıdır. Dahada hızlandırmak sizin elinizde.

• Başlat düğmesine tıklayın ve arama satırına “ regedit ” yazarak enter ‘a basın. Yada çıkan simgeye tıklayın.
  • Sırayla ” HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> Control ” anahtarına ulaşın.
  • Sağ taraftaki WaitToKillServiceTimeOut anahtarına sağ tıklayın ve Değiştir deyin.
  • Buradaki standart ayar 12000 (12 saniye) dir. Siz bunu istediğiniz kadar düşürebilirsiniz.
  • Tamam deyin ve bilgisayarınızı baştan başlatın.
Gereksiz Yazı Fontlarını Kaldırın:

Windows 7 de de diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi birçokyazı fontu bulunmaktadır. Bu tiplerini kullanmasanız bile sistemkaynakları bu fontlar ( yazı tipleri ) tarafından tüketilmektedir.

• Öncelikle Denetim Masasını açın.
  • Denetim Masasından Yazı Tipleri simgesine tıklayın.
  • Karşınızda bilgisayarınızdaki yazı tipleri gelecektir. Buradakullanmadığınız yazı tiplerini silebilirsiniz. Silmek istemiyorsanızfarklı bir klasöre kopyalayabilirsiniz. Kullanacağınız zaman yazıtiplerini tekrar bu klasörün içine koymanız yeterli olacaktır.
  • Unutmayın, ne kadar yazı tipi silerseniz, o kadar sistem kaynağı kazanacaksınız.
Alıntıdır...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (42353) ~ 20 Ekim 2009 21:29
Recep Baltaş
24-10-2009, 17:30   |  #31  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Güncellendi.

recycle bin
25-10-2009, 03:24   |  #32  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

RC2 ye geçtikten sonra kurma konusunda sürekli sorun çıkartmaya başladı kullanamadım.

alpagun
25-10-2009, 12:11   |  #33  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
  • Burada önyükleme bilgileri bulunmaktadır. İşlemcinizin özelliğine göre işlemci sayınızı arttırabilirsiniz. Çift çekirdekli işlemciniz var ise 2, dört çekirdekli işlemciniz var ise 4 ‘ü seçebilirsiniz. Böylece açılış sırasında işlemciniz tam performansıyla kullanabilirsiniz.
  • Önce Tamam deyin, sonra uygula deyin ve daha sonra tamam ‘a basın.
Bahsettiğiniz pencere de 'İşlemci sayısı' özelliği bulunmaktadır. Bu satır yanındaki kutucuğu işaretledikten sonra 4 rakamına kadar seçenek bulunduran kısım aktifleşmekte, ve buradan donanım durumumuza göre bir seçim yapma imkânı sunulmaktadır.

Buraya kadar her şey iyi/güzel. Anlayamadığım husus, siz açıklamanız da 'Çekirdek' sayısınıdan söz ederken, ilgili pencere de 'İşlemci sayısı' seçeneği bulunmaktadır.

Sizin bahsettiğiniz 'Çekirdek' ile, orada yazan 'İşemci' aynı anlama mı gelmekte ?

Çünki bir işlemci de iki ya da dört çekirdek bulunabilmektedir. Bunlar farklı hususlar değil mi ?

Soru, mesaj da 'Hata aramak' kasdıyla sorulmamıştır. Gerçekten bilmediğim için soruyorum.

PESSIMIST
27-10-2009, 20:36   |  #34  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Ekimin sonu geldi bir çıkamadı ya :)

HActeX
27-10-2009, 21:05   |  #35  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

2009 versiyonunu kurdum lisansını aldım almancaydı Türkçe yaptım

OSMAN BAĞÇEVAN
28-10-2009, 05:06   |  #36  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: HActeX  
2009 versiyonunu kurdum lisansını aldım almancaydı Türkçe yaptı
peki normal kurulum mu yaptınız , hiç uyumluluk sorunu falan çıkartmadı mı ? :)

Halil Mollaoğlu
28-10-2009, 11:42   |  #37  
CHIP Online
373 mesaj

Arkadaşar Tune-Up takımında mail aldım. Geliştirme süreci bitti. Birkaç gün içinde 2010 Final sürümü firmanın web sitesinde yer alacak. Beta programına katılmış olanlara 10 Euro'luk bir indirim de veriyorlar. Satın almak isteyenlere duyurulur :)

recycle bin
28-10-2009, 15:03   |  #38  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

beta olarak kullandım ancak kayıt yaptırmadım indirimden faydalanabilirmiyim?

Alıntı: Halil Mollaoğlu  
Arkadaşar Tune-Up takımında mail aldım. Geliştirme süreci bitti. Birkaç gün içinde 2010 Final sürümü firmanın web sitesinde yer alacak. Beta programına katılmış olanlara 10 Euro'luk bir indirim de veriyorlar. Satın almak isteyenlere duyurulur :)
Halil Mollaoğlu
28-10-2009, 15:07   |  #39  
CHIP Online
373 mesaj

Kayıt şart, zira indirim kuponu kayıt sırasında kullandığınız mail adresinize gönderiliyor.

Son Düzenleme: Halil Mollaoğlu ~ 28 Ekim 2009 15:08
melen
28-10-2009, 15:16   |  #40  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

:)
Biz daha beta yüklemedik. Bekliyoruz tam sürümü.

PESSIMIST
31-10-2009, 14:38   |  #41  
PESSIMIST avatarı
Yıllanmış Üye
258 mesaj

Yeni sürüm dün gece yayınlandı:

melen
31-10-2009, 14:40   |  #42  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1