Tüplü ile laptop bağlantısı

firaer
14-08-2010, 17:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba; Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim.

ilk gördüğüm yere açtım. :)
Uzun saatlerden buna benzer bir şey arıyorum ama bulamadım :(

Elimdeki imkanlarla tv ve notebook u birbirine bağlamak istiyorum.  tv yi notebook ekranı olarak kullanmak istiyorum.

Bilgisayar Asus m51s tv 72 ekran arçelik tüplü

Elimde olanların resimleri ekledim. Başka bir şeye ihtiyaç olmadan bunlar ile bağlayabilir miyim?

mcafee23 ayrılmıştır
14-08-2010, 17:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

böyle vga to scart kablolar var 5 liraya bulursun bu işini görür
tv'nin arkasında bu tip scart bağlantısı vardır ama oldu ya yoksa 3 uçlu olanından da kolaylıkla bulursun

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 14 Ağustos 2010 18:02
Mustafa Akın
14-08-2010, 18:13   |  #3  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Ekrandaki görüntünün maksimum 720 x 576 olacağını düşünürsek pek hoşnut kalmayabilirsin.
mcafee23 ün dediği kablo ile olur çok güzel ancak senin laptopunda s-video çıkışı var elindeki s-videoyu 3 e ayıran kabloyu televizyona takamazsın çünkü onların sadece 1i görüntü tvdeki, diğerleri ses. o kablo ise 3 renk için ayrı ayrı kanallar.

Barış
14-08-2010, 21:58   |  #4  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
Alıntı: PCKoLiK BeRKaY  
Hiç duymamıştım tüplü ekrana aktarıldığını !
Bu hızla işittiğini anlaman zor olur zaten berkaycım :)
Postmt kasmaya çalışıyorsun sırf yorum yapmış olmak için mi yapıyorsun anlamadım :)..

Adam laptop seçenekleri sunmuş sen toshiba diyosun.
neye göre toshiba neye göre diğer markalar değil...

firaer
15-08-2010, 14:12   |  #5  
OP Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Ekrandaki görüntünün maksimum 720 x 576 olacağını düşünürsek pek hoşnut kalmayabilirsin.
mcafee23 ün dediği kablo ile olur çok güzel ancak senin laptopunda s-video çıkışı var elindeki s-videoyu 3 e ayıran kabloyu televizyona takamazsın çünkü onların sadece 1i görüntü tvdeki, diğerleri ses. o kablo ise 3 renk için ayrı ayrı kanallar.

mustafa akın ve mcafee23 ilginiz için teşekkür ederim.
tv giriş çıkışları ve notebook giriş ve çıkışları dikkate alındığında en iyi görüntü ve ses aktarımı nasıl olur?
ve aynı kablo ile tvden notebook aktarım yapabilir miyim? Öncelikli olan görüntü ve sesi en iyi şekilde tv ye aktarmak. tvden notebook a aktarmak ikinci planda.
yardmcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: firaer ~ 15 Ağustos 2010 14:16
Mustafa Akın
15-08-2010, 15:29   |  #6  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

tvden notebook a aktarmanın mantığını anlamış değilim ki mümkün de değil, o portlar çıkış yapıyor sadece.
en iyi görüntü aktarımı mcaffe23 ün verdiği kabloyla olur, ses aktarımı için de bence normal bir hoparlör yapman daha iyi