Türk düğünlerine dair bazı gerçekler:)

webcam
07-10-2007, 18:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

1-Masa üzerlerinde,başının altında ceket ve hırkaların yastık yapılıp uyutulduğu 5 yaş altı çocuklar olacaktır..

2-Uyuma zamanı gelmemiş diğer çocuklar,pistin tek hakimi olacak ve metrekare başına on çocuk düşecektir..her an gelinliğinizin veya duvağınızın kuyruğuna basılmak üzere özel eğitim almış bir timden oluşan çocuk grubu..

3-Kız ve erkek tarafının birbirini henüz tanımayan akrabaları birbirlerinin üst başlarını gizli gizli veya aleni süzecek hatta bazıları bazılarını parmakla gösterip yanındakinin kulağına bir şeyler fısıldayacaktır.

4-Ses ve mikrofon düzeni sık sık se….se…..deneme…see….se…..sesleri ile teknik kontrolden geçirilecektir.

5-Çekirdek ve kabuklu yemiş çıtırtıları,düğününüzün en doğal ses aksesuarları olacaktır.

6-Salon tuvaletleri,büyüklerinin yanında sigara içemeyenlerin dumanaltı yeri olacaktır.

7-Her takı takma töreninde bunu fotoğraflayıp ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılar ile davetliler arasında bir kargaşa yaşanacaktır.

8-İçecekler daima kalitesiz,pasta veya kuru pastalar daima sizin için özel olarak bayatlatılmış olanından seçilecektir işletme tarafından.

Damat pastayı kesebilmek için bu bıcak kesmiyor diyen en az iki garsona bıçak bahşişi ödeyecektir.

9-Halaylar hiç bitmeyecektir..Pist asla çocukların işgalinden kurtulamayacaktır.

10-Topuzlu,ağır abiyeli,kafalarına sim banyosu yaptırılmış makyajlı kadınlar,bir süre sonra kan ter içinde halayın ya da şakşukanın cazibesine kapılmış birer ter yumağı haline dönüşecek ve tüm karizmalar yerle yeksan olacaktır..

11-Erkekler daima ilerleyen saatlerde zuladan içilmiş alkolün promil kurbanları olarak ya kavga çıkartacak ya da pistte olmadık figürler sergileyecektir.

12-Klimalar(varsa tabii) ya hiç çalışmayacak,ya da hiç çalışmıyordu ki…..olacaktır..

13-Masa örtüleri ya en taklidinden saten kılıklı naylon ya da mutlaka pasta lekeli ya da sigara yanıklı olacaktır.

14-Herkes kendisini gecenin yıldızı sanacak ve öyle giyinecek,kimse gelinliğin ya da damatlığın modelini bir saat sonra hatırlamayacaktır.

15-Daima düğünlere kot pantolon ve tişörtle teşrif etmiş birileri olacaktır.

16-Düğün sahipleri işletme çalışanları tarafından daima yolunacak kaz olarak algılanacaktır.

17-Salonlarda sahne alan şarkıcılar,daima " İstanbul sahnelerinin nadide sesi" olarak anons edilecektir.(Ya da bulunduğunuz şehrin)

18-Arka masalarda daima saplar oturacak,kendilerine kız bakmak için sotaya yatacaklardır.

19-Düğün bittiğinde yine de kimse gitmek istemeyecektir.

20-Düğün bitmiştir ama yine de kimseyi memnun edememişsinizdir..İki üç gün düğünün dedikodusu yapılacaktır..

Evet dediğim gibi,bunlar düğünden önce gelin ve damada asla yazılı olarak verilmez ancak siz o salonla anlaşmayı yapıp ta imzanızı attığınız anda,bütün bunları da yanında bonus olarak kazanmış olursunuz ve ne yazık ki,birileri de çıkıp bunları yazar….eee ne demiştik..Madde yirmi; düğünün dedikodusu mutlaka yapılacaktır..

Yok ben bunları istemem ay…sıkılırım diyorsanız,tutarsınız iki senarist..Yaz abicim bize de şöyle amerikan usulü bir düğün senaryosu dersiniz..O yazar ,siz oynarsınız,iyi günde,kötü günde,hastalıkta ve sağlıkta diye..Haa..düğünden sonra çiçeğinizi yine Amerikan usulü kalabalığa fırlatmayı da unutmayın..Ne yazık ki nikah memurlarımız, hala, nikahtan sonra, "gelini öpebilirsin " falan demeye başlamadı ama en kısa zamanda senaryolardaki bu boşluğun da fark edilip doldurulacağına emin olabilirsiniz..Türkişi ekşın sektörü tamamdır,sıra türkişi imerikın düğünlerde.(Bu kısmı Oray Eğin lehçesi ile okuyunuz!)

"Oo..oo..çekilin yoldan,vahşi batıdan geliyorlar.

Amerikanlar eskidi,

Bunlar türkiş kovboylar….."

Ne o?Şarkıyı beğenmediniz mi?

O halde tüm gelin ve damatlara yolluyorum…

Öz hakiki yerli malı yurdun malı bir şarkı..

İstanbul sahnelerinin müstesna sesi, Cengiz Kurdoğlu,sizler için söylesin efendim..

GELİN OLMUŞ GİDİYORSUN….

BANA VEDA EDİYORSUN...…..(Çocuklar pisti boşaltsınlar efenim..)

NERENİN ADETLERİYLE EVLENİYORSUN?

AĞLAMAMAK ELDE DEĞİL

Quad-Core
07-10-2007, 19:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
844 mesaj

abi süpersin yawwGülüş

boris1
07-10-2007, 22:51   |  #3  
Yıllanmış Üye