Türk Telekom'dan yeni internet tarifeleri

ser_karabulut
13-05-2009, 20:14   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
101 mesaj

yeni tarifeniz korkunç ötesi! 8 mb internet hızı sunuyorsunuz sınırsız adında birşey çıkarıyorsunuz adil olsun deyip 15 gb sınır koyuyorsunuz ! dil bilginizde sorun mu var ? biz niye 8 mb istiyelim hızlı bağlanalım diye bugün internete bağlananların çoğu video seyrediyor müzik dinliyor kaldıki bilgisayarımızda kulandığımız programlar bile dünyanın updade'sini yapıyor! bide ilerde ip tv diye birşey çıkarıyoprsunuz bunu 15 gb sınırla mı seyredeceğiz ? sizi kınıyorum bu yaptığınız sözde kanpanyanın tepkilerini kulaklarınızı tıkamazsanız çok kuvvetli duyacağınız aşikar!

uGuR.uK
13-05-2009, 20:44   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
cd-rww
bu arada normal tarifeler devam ediyor mu ben bu aralar 1mbit sınırsız alıp 500 600gb download düşünüyordum bana sınırsız diye 15gb kazıklamasınlar....
1mb tarifede sınır yok 15gb vs. diye, sadece 8mb'lık pakette öyle bi kazmalıkları var. bu arada 1mb ile o rakamlara bikaç ayda ulaşırsın anca.

Banned
13-05-2009, 20:54   |  #28  
Banlandı
127 mesaj
ugoss
ARKADAŞLAT LÜTFEN TEPKİNİZİ VERİN

tepki versek ne olacak çok da şeylerindeydi sanki...bu arada 1mbit sınırsız ile "hiç durmaksızın" 1 ayda 500 600gb mümkün değil miydi...

Son Düzenleme: cd-rww ~ 13 Mayıs 2009 20:54
PcMaKeR
13-05-2009, 21:13   |  #29  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
cd-rww
tepki versek ne olacak çok da şeylerindeydi sanki...bu arada 1mbit sınırsız ile "hiç durmaksızın" 1 ayda 500 600gb mümkün değil miydi...
1 mbit ile;
1 Saatte: 396 mb indirirsin
1 günde: 9.5 gb indirirsin
30 günde : 285 gb indirsin.

ortalama!!!

ben bile 300 ü zorluyorum torrent rapidshare niye bol keseden sallıyorsunuz anlamıyorum. bu makina hiç resetlenmiyor mu hiç mi yavaşlamıyor. taş çatlasa 300 gb indirirsin taş çatlasa...

Ben 2 mbit kullanıyorum torrentin gönderinene bağlı olarak 185 kb 210 kb arasında değişiyor indirme.

Biraz daha tutan atışlar yapalım bari de inansın millet !!!

abramelech
13-05-2009, 21:28   |  #30  
Taze Üye
9 mesaj

Yapılacak Son Bir İşimiz Kaldı !!!!

Sayın Tüketicilerimiz,

Telefon ve e-posta yolu ile bireysel sorunlarınızdan ancak bilgilenebilir
ve ilgili birimlere yönlendirebiliriz. Çözüm için size en yakın şubemize
başvurmanızı öneririz.

TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
Telefon:         0 (216) 349 85 10 PBX
Faks:         0 (216) 414 80 68
Adres:        Osmanağa Mahallesi Çilek Sokak No: 51/3
Kadıköy-İSTANBUL
(Salı Pazarı köşesi, BİM Market karşısı)
E-Posta:        tukoder@tukoder.org.tr
Çalışma Saatlerimiz:        Haftaiçi 9.30 ile 17.30 arası ve Cumartesi günü saat:10.00 ile 12.00 arasındadır.

Turkish Developer
13-05-2009, 22:01   |  #31  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
PcMaKeR
Denedin mi yada kullandınmıda veremez diye konuşuyorsun. adamlar zaten uyarıyor şu bölgede verebiliyorum bu bölgede verebiliyorum diye.

89 ytl yi bas eğer destekliyorsa hattın yada hizmet veriliyorsa senin bölgende 2 saate arttırıyorlar hızını ve kotan sınırsız oluyor 512 kb falan düşmüyor.

bu farklı bir uygulama.

Telekoma gideceksin soracaksın. Hergün kü ilişkilerim olan biryerde böyle bilmeden konuşmayalım. Bu yeni tarife düşüncesidir...

Almak isteyen bunu alır 15 GB yi geçtimi 512 kullanır.

yoık ben tamamen sınırsız istiyorum 8 mb olsun diyorsan 89 YTL yi basar paşalar gibi alırsın eğer alt yapın varsa bölgende.

Merhaba...

Bilmiyorum hangi alanda ve sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Fakat; bir iyi kullanıcı olduğunuzu tahmin ediyorum.

Size karşılaştığım bir durum hakkında bilgi vereceğim.

Yazlığımda internet bağlantım mevcut ve bağlı.Olsam ve olmasamda hattım devamlı hizmet alıyor.
Geçen yılın son aylarında hızımı artırmak için bir gereksinim duydum, Çünkü hiçde sağlıklı bir bağlantı gerçekleşmiyordu. Gecenin bir yarısında , Müşteri hizmetlerini aramıştım, Gecenin ilerliyen saatinde olmasına rağmen,uyuklu bir tatlı bayan sesi bana '' İyi Günler...'' diye bir sesle yardımcı olabileceğini şaşkınlıkla karşılamıştım, hiç unutmuyorum..

4 Mbps  hız limitimine geçmek için telefon üzerinden istenen bilgilerimi verip o aydan itibaren 4 Mbps ücreti üzerinden faturama yansıyacağı söylenmişti.

Ne olduki bulunduğum yazlıkta 4 Mbps hizmeti gerçekleşmiyordu, O ay kullanmadığım hızın ücretini ödemiştim.

Konu hakkında bilgi almak istediğimde, Santrale yakın bir yerde olup olmadığım soruldu ve tekrar bana dönüleceği üzere konuşmamız sonlanmıştı. Aradan 3 gün geçtikten sonra dahi ne arayan ne soran olmadı. ve Tarifemi tekrar 1 Mbps den alma zorunlkuluğu duymuştum.

Önerileriniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. konu hakkındaki bilgisiz açıklamam için beni mazur görün.

Fakat ukalalığım olarak görmeyin.;
sanırım 40 tan fazla dünya ülkesine kıyasla ve bizzat internet servisleri hakkında bir bilgiye sahip biri olarak bunları söyleme gereği duydum...  belkide tahmin edemeyeceğiniz ulusal güvenlik birimlerinde, konferans ve Bilişim teknolojilerinde bulundum.

Tüm bağlantı türlerini de ayrıca kullanmışımdır. Bu nedenle bilmeden konuya eğilimde bulunmuyorum.

Türkiye de yüzde kaçı 4 Mbps ve Daha yüksek hızlar (Vdsl-2) Fiber Optik, Kablo Net. vs Hizmeti veriliyor bunu dikkate almak lazım...

Fiyat ve karşılığındaki hizmet konusunda tartışma gereği bile  duymuyorum...

Konunun özünde kalması dileğiyle..

Hayırlı olsun.

isrn
13-05-2009, 22:03   |  #32  
Yeni Üye
45 mesaj

Arkadaşlar eğer telekom santralinden gelen kablo 1.5 km altındaysa FİBEROPTİK olarak değişmeyecektir. ÇÜNKÜ AYNI KALİTEYE YAKLAŞABİLİYORUZ. Fiber optik benim oturduğum semtin 1.5 km dışındaki alanlara döşeniyor. BİLGİNİZE !yıl içinde heryerde olmalı.

Mustafa Akın
13-05-2009, 22:15   |  #33  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Limiti geçtiğimizde para vermediğimiz sürece sorun yok, ben 128 kbit'i de gördüm, 56 hatta 33 kbit de gördüm. Aşırı download yapmıyorum, ve internetten webcam kullanmam gerekiyor. Ve webcam için de hız az geldiğinden karşısını anlamıyorum, bence gayet güzel bir tarife. Ayrıca tek seçenek bu değil.

PcMaKeR
13-05-2009, 22:21   |  #34  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Heh bak santral işi bozuyor her yerde altyapı yok Turkish Developer. o kadında uykunun verdiği yorgunlukla yardım edememiş. ama alt yapı varsa birazda tanış işin oldumu herşey olur. alt yapı olmazsa hiçbirşey olmuyor.

HugOBoss___
13-05-2009, 22:29   |  #35  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
cd-rww
arkadaşım tepki vermeye vermeye tepemize çıktılar zaten... şu zulmü avrupanın herhangi bir ülkesinde yapsalar halk ayaklanır... bizim hakkımızı aramayışımız üzerinden bu ülkeyi sömürüyorlar...

HugOBoss___
13-05-2009, 22:36   |  #36  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

arkadaşlarım bu tarifeyi müjde gibi veriyorlar ya o kanıma dokunuyor... resmen sıkı yönetim yapıyorlar ondan sonra müjde veriyorlar... altyapımız yeterli değil kaldırmıyor diyeceklerine ki nerde bu vicdansız zalimlerde o yürek..!!! bu dalavereli yönteme başvuruyorlar... ulan 4,6,15 gb kota ile ne yapayım ben yüksek hızı.. haaa o da 8mbit e kadar 8 mbit değiiilll...

hayatın_içinden
13-05-2009, 22:45   |  #37  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

yeni tarife denilmiş bu 1 mb sınırsız bağlantının şuan itibariyle aylık oıalarak fiyatında bir değişiklik oldumu ?

Banned
14-05-2009, 00:22   |  #38  
Banlandı
127 mesaj
PcMaKeR
1 mbit ile;
1 Saatte: 396 mb indirirsin
1 günde: 9.5 gb indirirsin
30 günde : 285 gb indirsin.

ortalama!!!

ben bile 300 ü zorluyorum torrent rapidshare niye bol keseden sallıyorsunuz anlamıyorum. bu makina hiç resetlenmiyor mu hiç mi yavaşlamıyor. taş çatlasa 300 gb indirirsin taş çatlasa...

Ben 2 mbit kullanıyorum torrentin gönderinene bağlı olarak 185 kb 210 kb arasında değişiyor indirme.

Biraz daha tutan atışlar yapalım bari de inansın millet !!!

bana ne kızıyorsun bugüne kadar aylık 5gb bile yaptığım hiç olmadı indirme hızının sınırlarını hiç zorlamadım ama 15gb kotada resmen küfür eder gibi hatta küfür etse daha iyi, japonyada gbit dururken türkler burada resmen.....ya bi gidin işinize ya sizin yapacağınız internetin de kotanın da...

Turkish Developer
14-05-2009, 00:44   |  #39  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Hisselerinin % 55'i Kasım 2005'te Lübnan Eski Başbakanı Refik Hariri'nin Ailesinin Bizzat Sahip Olduğu Saudi Oger'in Şirketi Oger Telecom ile Telekom Italia Konsorsiyumuna 6.55 Milyar $ Satılmıştı.

Sadece 2007 nin Net Kârı : 3.1 milyar YTL
Satışta Ödenen Ücret, Sadece 2 Senelik Net Kâr Payına Eş Değerdedir...
Ondan Sonrası Bütünüyle Artık Kâr Payı Bırakmaktadır...
Satışa Çıkarılması Esnasında'da Ciddi Büyüklükte Bir Kâr Büyüklüğüyle Ülkemizde Kararları Verebiliyor.. Yorum Bizim, Sorumluluk Türk Telekom'u Satıp Özelleştirenlerin..

Son Düzenleme: Turkish Developer ~ 14 Mayıs 2009 00:45
eozenir
14-05-2009, 00:51   |  #40  
eozenir avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj

şimdi ilk önce firmaya bakalım türk telekom. sora ülkeye bakalım türkiye olay basit. bir çözümeleme yapmak gerekirse kimsenin sesi çıkmaz. ister 15 gb ister 1.5 gb denilsin. bir ay bakiyim bu kadar kullanıcı ödemesin faturasını bak fiyatlar ne oluyor.sadece 1 ay dedim türkiyedeki ttnet aboneleri ödemesin. fazla zaman demedim. ama saolsun günü geçmesin diye herkez zamanından evvel öder. kısacası adamlarda suç yok. böyle gelmiş böle gider sistem.

Son Düzenleme: eozenir ~ 14 Mayıs 2009 00:54
voiice
14-05-2009, 04:12   |  #41  
Üye
50 mesaj

neymis bu tt net yahu :D :D

superonline kullancısıyım 5 yıldır hiç sorun yasamadım sınırsız interneti 44.90 kullanıyorum :D her yeni sözlesmede indirim cok yapmıyolar ama olsun en azından sabit bi faturam oluyo :D :D bi gun sasmadı fazlalık :D

Son Düzenleme: voiice ~ 14 Mayıs 2009 04:13
isrn
14-05-2009, 08:45   |  #42  
Yeni Üye
45 mesaj
voiice
neymis bu tt net yahu :D :D

superonline kullancısıyım 5 yıldır hiç sorun yasamadım sınırsız interneti 44.90 kullanıyorum :D her yeni sözlesmede indirim cok yapmıyolar ama olsun en azından sabit bi faturam oluyo :D :D bi gun sasmadı fazlalık :

Arkadaşım tüm internet kullanıcıları TT altyapısını kullanıyor.

Son Düzenleme: isrn ~ 14 Mayıs 2009 08:46
ser_karabulut
14-05-2009, 10:13   |  #43  
Yıllanmış Üye
101 mesaj
ugoss
ARKADAŞLAT LÜTFEN TEPKİNİZİ VERİN

verdiğiniz adese mesaj attım ve bana anında dönüldü hemde ankaradan! ve denilen şu sizin şikayetiniz ttnet ile ilgili fakat buraya yazmışsınız ttnet ile şikayetlerinizi müşteri hizmetleri yada internet sitesinde bulunan iletişim bölümdeki e-mail adresine yollayınız dendi bayağı ilgilendiler ilginç ama edres yalnış yani uyarayım dedim.

Ronald
14-05-2009, 10:19   |  #44  
Taze Üye
2 mesaj

1mbps sınırsız adsl paketlerini 8mbps(kimse ulaşamaz) yükseltip 15gb kotasını kaldırmazlarsa gidelim santrallerin önünde eylem yapalım. 3-5 tane modemi kapının önünde parçalarız güzel olur. Hakkımızı yedirmeyelim.

Banned
14-05-2009, 16:03   |  #45  
Banlandı
127 mesaj
Ronald
1mbps sınırsız adsl paketlerini 8mbps(kimse ulaşamaz) yükseltip 15gb kotasını kaldırmazlarsa gidelim santrallerin önünde eylem yapalım. 3-5 tane modemi kapının önünde parçalarız güzel olur. Hakkımızı yedirmeyelim.
o senin dediğin rakip firmalar varsa olur...hadi kullanma interneti ne yapacaksın adamlar tekel s.s kullanacaksın s.s ödeyeceksin diyor adam işte bunun daha açığı mı var..sen telekomu yabancılara sat hem de başka firmaların kurulmasına izin verme ne olacağını zannediyordun araplar kerizmiler de bu kadar para verip aldılar bir bildikleri var herhalde...sana aylık 100 lira 1gb kotalı dese bile ödeyceksin çünkü satmışsın bir kere kaptırmışsın onlara...kimse de satılmasına karşı çıkmadı 1 tane bile hakkını arayan vatandaş yok ki ne olacak...ödeyin bakalım şimdi çatır çatır diğer servis sağlayıcılardan da boşuna iyilik beklemeyin hepsinin altyapısı ttnete bağlı istediği anda keser hizmeti, cep operatörlerinden de fazla birşey beklemeyin çünkü onlar istese bile kablo gibi büyük miktarda veriyi rahat taşıyamazlar o yüzden cep operatörlerini hep daha fazla sevmişimdir adamlar uğraşıyor ama olmuyor 3g getimek istiyorlar devlet 3 5 yıl gecikmeli izn veriyor..ttnet istese verdiğimiz paralarla rahat rahat sınırsız gbit internet kurar ama gıcıklığına yapmıyor, nasıl olsa s.s ödeyeceksiniz neden yapsın ki...

Fatih_ARMAĞAN
14-05-2009, 16:12   |  #46  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj

8mbit kullanıcam ve sınırım 15gb olacak geçersemde hızım 512 ye düşecek bir sonraki aya a kadar böyle bi saçmalık olamaz.
ben kurumsal bir bilgisayar firmasıyım ayda garanti 80-100gb kullanıyorum.
şirketimizde onlarca bilgisayar kuruluyor bunlar güncelleniyor sürücüler indiriliyor vs. bir ton işlem yapılıyor 8-10 tane kullanıcı aynı anda bu netide kullanıyor. böyle bir kısıtlama olabilimi ya saşmalık bu. benim ihtiyacım var gerekli parayı ödeyip ihtiacım olan kapasite ve hızı almak gibi bir hakkım olmalı
resmen saçmalık bu.

böylesine anlamsız-kamaşık bir tarife ve fiyat uygulaması olamaz.

Hiper£l£v£nKids
14-05-2009, 16:40   |  #47  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

"...haksız kullanımın önüne geçmek için..."

Neresi adil bunun?

Thrystan
14-05-2009, 17:04   |  #48  
Yıllanmış Üye
155 mesaj
enes39
"...haksız kullanımın önüne geçmek için..."

Neresi adil bunun?

Telekomda artık kafayı Mozilla ve Apple gibi bozdu. 15 GB ten fazlası haksız oluyor. Aynı İnternet Explorer gibi %50 den fazla pazar payı haksızlık :P

Mustafa Akın
14-05-2009, 21:15   |  #49  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Yani size geçin demiyor ki, kurumsal müşteriysen zaten TTNET'in ADSL tarifeleriyle ne işin olur ki? Ben 1 MBIT sınırsız kullanıyorum, WebCam'le görüşme yapıyorum hız çok az geliyor, 8 MBIT ilaç gibi gelecek ve aynı fiyata, Download yapmak için yaşamıyorum, 15 GB'ı istesem ben 1 Mbit'le 4 katını da doldururum, ama gerek yok benim için. Herşeyi kendinize göre yorumlamayın, sizin işinize yaramıyor olablir, ama benim işime yarıyor. Sizin işinize yaramıyorsa mevcut tarifenizde kalırsınız, ya da geçersiniz QuikNET'e. Ben 33 kbit bağlantı kullanmış biri olarak, şükredebiliyorum bu ülkeye bu kadar çok hıza. Diğer ülkelere oranla çok düşük olabilir hız, ama diğer ülkerle bir değil ülkemiz, bunun farkında değilsiniz.

Ciim
14-05-2009, 23:18   |  #50  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
mustafa91
Yani size geçin demiyor ki, kurumsal müşteriysen zaten TTNET'in ADSL tarifeleriyle ne işin olur ki? Ben 1 MBIT sınırsız kullanıyorum, WebCam'le görüşme yapıyorum hız çok az geliyor, 8 MBIT ilaç gibi gelecek ve aynı fiyata, Download yapmak için yaşamıyorum, 15 GB'ı istesem ben 1 Mbit'le 4 katını da doldururum, ama gerek yok benim için. Herşeyi kendinize göre yorumlamayın, sizin işinize yaramıyor olablir, ama benim işime yarıyor. Sizin işinize yaramıyorsa mevcut tarifenizde kalırsınız, ya da geçersiniz QuikNET'e. Ben 33 kbit bağlantı kullanmış biri olarak, şükredebiliyorum bu ülkeye bu kadar çok hıza. Diğer ülkelere oranla çok düşük olabilir hız, ama diğer ülkerle bir değil ülkemiz, bunun farkında değilsiniz.
oh ne güzel ya beyimizin işi görülmüş ya herşey çözülmüş o yüzden sen 33kbit lerde yaşamaya mahkumsun çünkü birlik anlayışı yok.

sen kullanmıyorsun diye bizdemi kullanmıyalım nasıl bir saçma anlayış bu. neymiş efendim quicknet kullan diyon yaramı deşiyon. quicknet her yerde iş yapsa kullanmazmıyım salak mıyım? quicknet toplu konutlara hizmet veriyor adamlara kendi mahallemde istediği kadar müşteri bulmayı teklif ettim hayır yapamayız dediler. toplu konutta değilim diye hizmet veremiyorlar bana yoksa ttnet e mi kalırım. bende 1 mbit sınırsız kullanıyorum  ve daha fazlasını alabilme şansım varken kullanmak istiyorum.