Türkiyeden Çıkıp Hangi Ülkede Kalıcı Olarak Kalabi

Mazlumİnsan1993
29-12-2019, 16:04   |  #1  
Mazlumİnsan1993 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj

Merhaba Sayğıdeğer forum üyeleri. Tecrübeli arkadaşlardan detaylıca bir bilgi birikiminden faydalanmak istiyorum. Türkiyede yaşamış olduğum birtakım sorunlar var. Haksız yere bana karşı baskı, eziyet, zulüm, mobbing, işkence vb.. türlü türlü saldırılar tasarlanarak gerçekleştiriliyor. Elbette bu saldırıları bana karşı gerçekleştiren ne var ne yok hepsi vakti geldiğinde çok şiddetli bir yıkılışla yıkılıp gidecekler. Ancak bu şuanda mevzum değil.  Bu yüzden türkiyeden acilen bir daha geri dönüş yapmamak üzere türkiyeden çıkış yapmam gerekiyor. Daha önce hiç yurtdışına gitmedim ve hangi ülkede nasıl kalabileceğimide hiç bilmiyorum. Dilde bilmiyorum.  Türkiye vatandaşlığındanda yakında tamamıyla kendi isteğimle çıkacağım. Bu zorunluluk halinden ötürü Ben türkiye dışında hangi ülkelerde kalıcı olarak kalabilirim ve orada yaşamımı sürdürebilirim ? Bu konuda bana yardımcı olabilecek bütün arkadaşlara verdikleri bilgilerden ötürü şimdiden çok teşekkür şimdiden ederim. Lütfen bu konularda bildiğiniz ne varsa yazın çünkü herkesin işini yarayabilecek şeyler.

Aradığım bilgiler şöyle. Mesela türkiyede x yerine git oradan y ülkesine geçiş yap sonra orada bir iş bul çalış hayatını krutar vb.. tarzında. Ben hangi ülkelerin vize pasaport verdiklerinide hiç bilmiyorum. Başlangıç olarak bana bilgi verebilecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.