tv kartı bilgi

war
03-06-2007, 12:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

analog bir tv kartını çanak antene bağlayınca sadece çanak antenin gösterdiği yerli kanallarımı izleyebiliyorum.

BOOMFUNKMCS
03-06-2007, 13:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

evet,sadece antenin çektiği kanalları izleyebilirsin.

war
03-06-2007, 13:10   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

bu kadar kısa sürede cevap verdiğin için saol boomfunkmcs

işime yaramaz o zaman televizyondan seyrederim daha iyi dijital içinde uydu koymak lazım uydu antenlerin fiyatını bilen varmı
uydu kurmak zormu herhangi bir ayarı falan varmı

bide şöle iyi bi tane dijital tv kartı önerebilirmisiniz ?

şimdiden herkese teşekkür ederim.

BOOMFUNKMCS
03-06-2007, 13:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

sende sağol,ne yazıkki tv kartları hakkında bilgim yok,aslında bilen biri yazsada bende bilgilensem.arama motorlarında arattığım zaman çok geniş içerik bulabiliyorum ama burada ismini cismini bildiğim arkadaşlarımın bizzat kullandığıklarını burada anlatması daha inandırıcı geliyor.

aytacali
03-06-2007, 14:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
719 mesaj

selam arkadaşım ben 1 yıldan beri bilgisayar digital tv kartı kullanıyorum kulladığım marka skystar 2.6 aslında bu fan siteleri ve bir forum sitesi var

---------------------------
bu kartın kurulumu kolay  bilgisayardan iyi anlayanlayar yapabilir ama  az bilen işi b.k edebilir.
Öyle bir kart ve program
ne ister.
en az 512 mb ram tercihen 1 gb ram
64 mb ekran kartı
işletim windows xp ,zannedersem vista versiyonu programı çıkmadı.eğer evde çanak anten varsa ozaman bir tane çift lnb
disecq swict tabi birde digital uydu kablosu
hepsinin maliyeti
250 ile 300 arasında değişiyor lnb olarak sana goldmaster tavsiye ederim .
umarım derdine çare olmuşumdur

Son Düzenleme: aytacali ~ 03 Haziran 2007 14:51
war
03-06-2007, 16:01   |  #6  
OP Taze Üye
19 mesaj

skystar 2 oldukça iyi bir ürün galiba çünkü herkez onu tavsiye ediyor.

benim korkum kartın kurulumu değil antenin kurulması
1.niye çift girişli lnb
2.diseqc switch ne işimi yarıycak lnb den gelen kablo dogrudan tv kartına bağlamıycakmıyım

250-300 ytl fazla degilmi bana en fazla tv kartıyla beraber 150-180 arası bişelere çıkar gibi geliyor.

Borga-x
03-06-2007, 16:24   |  #7  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

arkadaşım Diseqc switch birden fazla antenın varsa kullanılır. Receiverin bir LNB girişi olur (gerçi bu kural kalmadı.) ve Diseqc leri tanımlayabılmesı gerekır.Kurulumu cok basıttır aslında. Dısecqe antenden gelen kabloları bağlarsın.Zaten disec uzerınde A-B diye girişler ayrılır.Ne kadar çok gırıs varsa o kadar cok anten bağlarsın.Çıkışı da receıvere bağlarsın.
Receıver dıseq kullanabılıyorsa.A antenınde turksat var dıye receıvere yanımlarsın.A-B-C diye bu şekilde devam eder anten sayısına göre. Ondan sonra arama dedıgınıde receıver butun antenlerı dısec vasıtasıyla arar.
Antenlerın ayarı vardır.Öyle ben canak kurdum hadı izliyim diy bir olay yok.Her uydunun kendıne göre açısı ve konumu vardır. Bunu uzman olan kişiler elindeki özel cıhazlarla kurarlar.Sinyal sevıyesı ölçen bu ufak cıhazla anten ayarlanır.
çift girişli LNB aynı yayını ıkı tane receıvere vermek ıstedıgınde kullanırsın. Yanı bırıncı receıver trt ızlıyorsa 2.receıver star tv'yı ızleyebılır. tek çanaktan ıkı receıver yararlanır.

war
03-06-2007, 16:45   |  #8  
OP Taze Üye
19 mesaj

saol genel olarak lnb ve diseqc ne oldugunu tahmin ediyodum dogruymuş.çanak kurmak çok zor bişe degildir kendim kurarım diyodum ama açısını, konumu ayarlamayı yapamam artık paraya kıyıp bi uzman çagırırım.

Borga-x
03-06-2007, 17:27   |  #9  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

bunu yapmak en fazla 50ytl tutar.Çok fazla bır ucret verecegını sanmıyorum.