TV Kartı Çanakdan Kablo

Gamers
04-02-2009, 09:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

benim pc de tv kartı vaar oturdugum binada ise merkezi sistem war yani tek kablo geliyor oda  tv ye  bunu nasıl hallederim ?

chakal08
04-02-2009, 09:40   |  #2  
Yeni Üye
34 mesaj

Resim ekleyemiyorum ama "option switch" ler var.Merkezi sistemden gelen kabloyu buna takıp çıkışlardan birini tv ye diğerini pc ye yönlendirebilirsiniz.
Kolay gelsin

Gamers
04-02-2009, 09:55   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj
chakal08
Resim ekleyemiyorum ama "option switch" ler var.Merkezi sistemden gelen kabloyu buna takıp çıkışlardan birini tv ye diğerini pc ye yönlendirebilirsiniz.
Kolay
saol deniyicem olursa çok sevaba gireceksin :) teşekkürler

Fatih_ARMAĞAN
04-02-2009, 10:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
Gamers
saol deniyicem olursa çok sevaba gireceksin :) teşekkü
merkezi sistem Çanak sistemi ise eve gelen tek kabloyu 2 li sisteme bölemessiniz.

onun için merkez santralden gerekli siwtch değişikliği yapmanız lazım.

olduki bi şekilde eve iki hat getirdiniz. bu seferde.

gelen kablo recivier sız çalışmaz yani direk olarak tv ye bağlayamazsınız. uydu alıcısı sayesinde bağlamalısınız.

tv kartınada gelen kablo bağlanmaz onun içinde ya recivier kulanıcaksınız yada digital tv kartı(uydu kartı)
alıcaksınızız.

NOrmal tv kartları Uydudan gelen kablo ie standart olarak çalışmaz. Normal tv kartları sadece Normal karasal yayınları basit antenle alabilecek şekilde üretilmiştir.
Bİlgisayarda merkezi sistem yada benzeri uydu kanallarını izlemek için Ya digital uydu kartı kullanmalısınız yada herhangi bir recivier ı normal tv kartının Svideo vb. girişten bağlayarak uydudan gelen yayını pc ye aktarabilirsiniz.

Gamers
04-02-2009, 10:53   |  #5  
OP Taze Üye
19 mesaj
sakarboy
merkezi sistem Çanak sistemi ise eve gelen tek kabloyu 2 li sisteme bölemessiniz.

onun için merkez santralden gerekli siwtch değişikliği yapmanız lazım.

olduki bi şekilde eve iki hat getirdiniz. bu seferde.

gelen kablo recivier sız çalışmaz yani direk olarak tv ye bağlayamazsınız. uydu alıcısı sayesinde bağlamalısınız.

tv kartınada gelen kablo bağlanmaz onun içinde ya recivier kulanıcaksınız yada digital tv kartı(uydu kartı)
alıcaksınızız.

NOrmal tv kartları Uydudan gelen kablo ie standart olarak çalışmaz. Normal tv kartları sadece Normal karasal yayınları basit antenle alabilecek şekilde üretilmiştir.
Bİlgisayarda merkezi sistem yada benzeri uydu kanallarını izlemek için Ya digital uydu kartı kullanmalısınız yada herhangi bir recivier ı normal tv kartının Svideo vb. girişten bağlayarak uydudan gelen yayını pc ye aktarabilirsiniz.

zaten bende dijital tv kartı war  sadece tv ye bagladıgım kabloyu takınca tıkır tıkır çalışıyor ama işde onu 2 ye bölmem lazım nasıl yapıcam yaaaa :S

Fatih_ARMAĞAN
04-02-2009, 14:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

işte 2 ye bölemezsiniz.

santral sistemlerinde zaten belli oranda katlar arasında bölünmüştür  eğer
atıyorum 32 li santral takılmıştır belli bir çıkışta lnb vardır. bu lbn çıkışları santrale bağlıdır. apartanınızdaki santralde boş bir yer daha var ise o boş yerden evinize bir kablo daha çekmeniz gerekiyor. eve gelmiş olan kabloyu bir daha 2 ye yada daha fazlaya çoğaltamazsınız. eğer coğaltılsa bile bu tip bir cihazın maliyeti size astarı yüzünü geçirtebilir
bana göre ihtimallerinizi şöyle değerlendirebilirsiniz.

ya santralde boşta kablo varsa onu araştırıp o kabloyu da evinize alırsınız.
yada başka bir çanak daha takıp ayrı kablo çekersiniz.

çünkü bu olayla ilgil ibir müşterimiz isteği üzerine araştırmıştım eve gelen kabloyu 2 ye arıyan bir cihaz buamamıştım. bunun en basit çözümünün ya santralin çıkışını çoğalttırmak yada ayrı bir çanak bağlamak olduğu sonucuna varmıştım.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

kabloyu 2 ye bölen bir cihazında olup olmadıgından emin değilim. varsada uygun fiyatda olabileceğini sanmıyorum.

bu konu ile ilgili

sitelerini ziyaret edebilirsiniz. gerekli uzman modaröterler forumda mevcut.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 04 Şubat 2009 14:04