Tv kartı Hangisini almalıyım ?

ReFeRaNSs
28-02-2009, 19:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj

Techisat:160 tl

Avermedia : 145 tl

Avermedia speedy :171 tl

Skystar:160

Bu kartlar arasında kaldım arkadaşlar. Sizce hangisini almalıyım. Bütçem max: 200 TL
ben aver'e daha yakın kaldım HD ready olduğu için sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum...

Sistemim Özellikleri:
c2d e8400 3.0ghz // ati HD3870 512 mb 256 bit // 2gb ram 320 gb hdd // 500w psu // 32 bit Vista H.Premium

trinity
28-02-2009, 19:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

Avermedia : 145 tl

bunu öneririrm son tercih san akalmış başarılar

Ahmet_79
28-02-2009, 19:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

http://www.hepsiburada.com/skyst ... ctid=bd61340#tablnk

Ercan bu ikisinden birini almanı öneririm.

ReFeRaNSs
28-02-2009, 22:12   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Aver media speedy 'i alıcam;;
  Şimdi tek sorun antenden kablo çekmeye geldi antende 2 çıkışlı lnb var 3lü leri varmı acaba? yoksa kabloya kaynak yapıcas Kahkaha lnb ye para kalmıyorda :):)

Yorumlarınız için teşekkür ederim farklı önerileri olan arkadaşlar varsa yazmalrını bekliyorum. 1 ay kadr zaman var para biriktirmem gerek o yüzden :)

sihirbaz_
01-03-2009, 10:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

öncelikle kendim son iki yıldır skystar2 kullanıyorum.

sakın sakın sakın avermedia'dan özellikle uydu ürünlerinden uzak dur derim. seni çileden çıkartıp ömrünü kısaltabilir yada sinir hastası edebilir. Beğenmedim

iki arkadaşıma geçen yaz skystar3 önerdim ve almalarını sağladım. nasıl bir gaza geldiysem başka arkadaşların forumlara yazdıklarından etkilenmiştim. şimdi o iki arkadaş sürekli kilitlenen bilgisayarları ile bana devamlı hayırlı dua ediyorlar. Şaşkın Islık

sıraladığın ürünler içinden gerçekten memnun kalacağına inandığım tek ürün skystar2. ancak onunda eksileri yok değil; kurulumuna dikkat etmen gerekiyor, ilk kez bu işle uğraşanları biraz terletebilir. ikinci nokta her ne kadar ben böyle birşeyle karşılaşmamış olsamda her format atışında kartı sökmen gerekiyor zira kartın ION kilidi devreye girebiliyor. birde kısa devre koruması olmadığı için kurulumunda dikkatli davranman gerekli...

sihirbaz_
01-03-2009, 10:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
298 mesaj
ercanyerci
Aver media speedy 'i alıcam;;
  Şimdi tek sorun antenden kablo çekmeye geldi antende 2 çıkışlı lnb var 3lü leri varmı acaba? yoksa kabloya kaynak yapıcas Kahkaha lnb ye para kalmıyorda :):)
arkadaşım bu kart uydu kartı değil. tamamen karasal yayınlar için Üzgün

ReFeRaNSs
01-03-2009, 11:09   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
sihirbaz_
arkadaşım bu kart uydu kartı değil. tamamen karasal yayınlar için Üzgün
Karasal olduğuna dikkat etmemiştim. ozaman skystarı alıcas.Bilgilendirdiğin için çok sağol.

SaTMaD
25-03-2009, 17:37   |  #8  
Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar,Technisat Skystar Tv kartlarında almanya kaynaklı bir server uygulaması başlatılmış,yeni alınan skystar tv kartlarında uygulayabilmek için İlk önce flycccam ve flycccam.cfg dosyalarını indiriyoruz. Bu dosyaları Kullandığınız dvbs programı içindeki Plugins klasörünün içine kopyalıyoruz.Sonra flycccam.cfg dosyasını notpad ile açıp cline yazılarını ekliyoruz işlemlerini yaptıktan sonra internete bağlı olmak kaydıyla bilgisayarınızda difitrk+lg tv+d-s+yurtdışı tüm kanallar ve +18 kanallarını şifresiz olarak izleyebiliyosunuz.
Kartınıza ait Cline ları göndereceğim linke girerek Skystar kartınızın seri ve mac numarısını girerek alabiliyorsunuz.Ayrıca sitede anlatım videosuda mevcut.Daha önce bu linki eklemiştim sanırım silinmiş.
Özelden yazabilirsinz linki atarm NOT: (Ücretsiz server uygulaması 15.03.2009 Tarihinden sonra alınan kartlar için geçerliymiş)

abdulkadirilhan
26-03-2009, 17:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

tavsiyem skystar olacaktır.bende 2.6d modeli var.canavar gibi çalışıyor 1.5 senedir.avermediadan uzak dur.yazılım konusunda çok problemli olduğunu duydum....

lnb olayına gelince izlemek istediğin her uydu için  2 yada 4 çıkışlı lnb alacaksın.receiver kablosuna ara kablo çekeyim deme sinyal seviyesi oldukça düşer.onun için çift çıkışlı lnb kullanacaksın.2 yada daha fazla uydu bağlayacaksan kaliteli diseq alman lazım.yoksa kartta sinyal problemi oluyor...

son olarak diseq yada lnb'yi karta tek parça kablo ile bağlayacaksın.