TV ve Hayalet Zapçı..

adeep
01-08-2007, 15:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
177 mesaj

arkadaşlar Tv ile ilgili bir başlık olmadığı için buraya açtım konuyu..
Sorunum şu Telefunken 70 ekran tv,next 2005 dcı reciever var.Televizyon son 2 gündür kendi kendine açılıyor ve kanal çeviriliyor.
Aklıma şunlar geldi; TV kumandasında kanal çevirme tuşu bozulmuştur takılı kalıyordur ve arada kendi kendine çeviriyordur(kanal çevirme tuşuna basınca tv açılabiliyor).bu arada recevier bazen tvyi etkiliyor yani sesi açarken aynı anda reciever kumandasına basınca ses açılmaya devam ediyor.
diğer bir olasılık komşunun tv kumandası benim tvyi etkiliyordu o çevirince beni,m tvde çevirilir ama buda zor çünkü hem benim kumanda koltuk vs arkasından zor çalışıyor hemde komşular tatilde üst ve alt katta kimse yok.Benim aklıma gelenler bunlar.Birde acaba burada elektrikler gidip geliyor.Elektrik dalgalanmaları bunu yapabilirmi?
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi??

aytacali
01-08-2007, 15:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
719 mesaj

böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum ama derdin çare olmaya çalışacağım hemen üye olduğum diğer forumlara açıyorum bu konuyu

adeep
01-08-2007, 15:26   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

saols bende bikaç foruma ekledim zaten aynı başlıkla..

benersince
01-08-2007, 15:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ilk olarak kumandada o sarı yeşil renkli tuşları kontrolet onlardan biri programlama tuşu nedemek bu  bu sen in istegegine göre önceden programlanmış saatte açılması ve han gi kanalda açılmsı hakkında komut veren bir menü burada bak bakalım bir program varmı ......

küçük bir deneyle kumandanın arzasını tespit edeli cep telinin kamerasını aç ve kumandanın lensini kameraya yaklaştır eger kamerada bir ışık hüzmesi varsa bir tuş takılıyor demektir

kumandanın kapagını kaldır lastik tuş takımına bak kontrol et

dv3 lerde buna benzer sorunlar olur dv3 o anda 2 işlemi birden yapmaya çalıştıgından dolayı  ses ve kanalı aynı anda çevirdigi olur bu bende oluyor

adeep
01-08-2007, 15:42   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

sorun reciever değil çünkü çevrilen uydu değil normal tv kanalları değişiyor.

kumandalarda soun yok mavi işıkları görüyorum ama tuşa basmadığım zamanlarda yanmıyor hiçbiri..

sanırım en son olarak apartmandaki komşuları ziyaret etmem gerekiyor ama ondan önce tvyi başka odaya götürmem gerek(70 ekranı nasıl taşıyacaksam) oradada değişiyorsa komşularla alakası yok demektir.. :D

benersince
01-08-2007, 15:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

senin kullandıgın telefunkenin 74 ekran flat versiyonunu kullanıyorum anlatmak istedigim o program menüsüne bir bak kontrol et o tv ayarlarıyla alakalı bir şey olsa gerek

adeep
01-08-2007, 15:55   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

hımm ok bi kontrol edim ozaman .

adeep
08-08-2007, 18:54   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

Sonuç servis geldi ve televizyonun üzerindeki tuşları değiştirdi(dokunmatik) fazla nemden tuşlar bozulmuş.Şu an sorun giderilmiş durumda ..

ExCeLLiuM
08-08-2007, 21:04   |  #9  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

yani hayalet yok mu? GülümsemeGülümsemeGülümseme