Ubuntu'nun babasından Win 7 yorumu!

CHIP Online
31-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Ubuntu Linux'un babası, bakın Windows 7 hakkında neler söyledi... Hepsi burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ubun ... 7-yorumu_16079.html

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Vista fiyaskosunun ardından masaüstü ve sunucu sistemler ile netbook pazarındaki itibarını geri kazanabilmek için çalışan Microsoft; gitgide kızışan işletim sistemleri pazarında, mücadeleyi Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 sürümleriyle sürdürecek. Kararlı bir sürüme yalnızca bir adım mesafede olan rakipleri ise, bu sefer oldukça hazırlıklı görünüyor: Ubuntu!

'Açık kaynak' bir yazılım olan Ubuntu, 'Ubuntu Linux' projesinin kurucusu Mark Shuttleworth tarafından destekleniyor. Shuttleworth, 'dot-com' patlamasında kazandığı servetini, bu platformu oluşturmak için uzun süre önce gözden çıkarmış durumda. İşin görünürdeki ticari yüzünü ise başta Ubuntu olmak üzere pek çok 'açık kaynak' projeye sponsorluk sağlayan Canonical Ltd. Şirketi temsil ediyor.

Tüm konu: Ubuntu'nun babasından Win 7 yorumu!

İzleyin: Windows 7'yi çocuklar bile kullanır

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Ubuntu 9.10, Windows 7 için ciddi bir rakip mi?

M.G.G
31-10-2009, 03:08   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

3.Bilgisayarın b'den başlayıp r'sine kadar bilen kullanıcılar için iyi olabilir.
2.Pardon ama  Pc'nin bir *O*'kundan anlamayan(oyun oynayıp, ekranı gereksiz doldurup,Pcye küfür savuran vs..) kullanıcılar linux'u bile oyun sanarlar.(Mesela; Geçen hafta okul Pc'sine Firefox yüklüyordum.Yanımda oturan ayrı arkadaş ne dedi biliyor musunuz?''-O yüklediğin şey oyun mu?''.O anda kahkahalar atıp gülmek istedim ama hoca yanımdaydı.Gülemedim.Sadece el sallayarak web browser dedim.Hoca baktı ''yükleme'' dedi ''Deep freeze var''.Derin donrucu olduğunu bende biliyorumKahkaha.Neyse yüklemedim.Ezilmiş, büzülmüş, kırılmış, Hacker yuvası İE ile Chip Online a girdim.Hatta foruma girdim ama hoca  şu Pclerin ekran görüntüsünü çekip de  birde o  klavye günlüğü tutan  programdan yüklemişse ben giderim(Hesabım çalınacağı içinKahkaha).Ondan hesabıma girmedim.Sonra hoca bizi zil çalmasına 5 dk. varken saldı.)
3.Donanım uzmanı kullanıcılar daha çok donanımı windows tanıdığı için her daim Windows derler.
4.Ofis kullanıcıları Mac os X'i deneseler.Tabii ki hızlı ve grafikleri güzel olduğu için Mas os X derler.
5.Yazılım uzmanlarını bilemiyorum.

Bana kalırsa Ubuntudan çok Pardus 2009 daha kullanışlı geldi ;)

OSMAN BAĞÇEVAN
31-10-2009, 06:28   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

M.G.G , yorumun güzeldi  , biraz daha uzun yazmanı isterdim..Bugün okuduğum en iyisi diyebilirim...
Sana ek olarak ,
5.Yazılım uzmanları için en kolay ubuntu bence..Yazılımcılar için en kısa  sürede işlem yapan işletim sistemi....

Başka bir yazılım uzmanı arkadaşımın ubuntu hakkında sölediği sözler de gayet iyiydi..O arkadşaım , windows 7 yi de kullandı ama ubuntu daha çok ilgisini çekti ve kullanıyor halen..

Benim için tabiki windows 7

Mehmet-
31-10-2009, 07:48   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Ubuntu'yu ilk 8.04 sürümüyle tanıdım. İlk zamanlar öğrenmeye hevesliydim. Yalnız tek başınıza nereye kadar?
Sonra haliyle sıkıldım şuan win 7' deyim.