Ücretsiz, sistem dostu Panda Cloud AntiVirus

CHIP Online
11-11-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Panda'nın internette barınan anti-virüs yazılımının yapımı tamamlandı. İndirme bağlantısı burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ucre ... ntivirus_16356.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Güvenlik firması Panda Security, bulut bilgi işlem (cloud computing) tabanlı virüs tarayıcısının nihai sürümünü yayımladı. "Cloud Antivirus" işini internet sunucuları üzerinden hallediyor ve böylece PC'nizin kaynaklarını daha temkinli kullanıyor.

Bu iş için ufak bir istemci programın sisteme kurulması gerekiyor. Sonrasında bu istemci internet aracılığıyla firmanın sunucularına bağlanıyor. Ağa sürekli bağlı olunması sayesinde Panda'ya göre anti-virüs yazılımını güncelleme süreci gereksiz hale geliyor. Ayrıca sunucularda en yeni tanıma rutinleri ve virüs tanımlama dosyaları halihazırda bulunuyor; böylece kullanıcı en iyi seviyede korunmuş oluyor.

Sistem Nisan ayında halka açılmıştı ve şimdiye kadar beta sürecinden geçiyordu. Fakat sistemi kullanmak için yeterli miktarda internet bant genişliğinin bulunması gerekiyor. Yoksa tarama işlemi sırasında problem çıkabilir.

Program ve hizmet ücretsiz olarak sunuluyor; fakat "Panda Cloud Antivirus"ü kullanmak için kurulum işleminden sonra üreticinin web sitesine girip ücretsiz olarak kaydolmanız gerekiyor.

Download: Panda Cloud AntiVirus 1.0 Final

Tüm konu: Ücretsiz, sistem dostu Panda Cloud AntiVirus

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Cloud Antivirus'ü beğendiniz mi?

ibrahim19
11-11-2009, 10:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
635 mesaj

kulladım evet kasma olmuyor iyide koruyor

cursetolga
07-12-2009, 15:12   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

koruyorda,neti yavaşlatıyor,hatta bilgisayarda sorunlar oluştu sildim,avira kurdum,şimdi rahatım

canhallen
25-12-2009, 03:14   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Tüm virüs önleme programları performans arttırıcı ve bilgisayar registry repair programları yani aklınıza gelebilecek her türlü zararlı yazılım önleme ve hataları giderme programlarını kullandım en iyi iki konfigürasyon panda cloud antivirüs ve error repair profesyoneldir