Unknown Device Sorunu

marti_jon
08-02-2010, 01:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Selam,

Az önce yazılımsal olarak bozulan USB port sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Hemen paylaşmak istedim.

Bir harici hard-disk takılıyken, bir adet USB cihaz taktım ve ansızın portlarda sorun çıktı ve hangi diski takarsam un-known device'a düşüyordu. Sonra USB fare'min yerini değiştirdiğimde, faremin her slotta çalıştığını gördüm ve donanımsal bir sorun olmadığını fark ettim.

Forumlardan baktığımda 2 ayrı çözüm sunmuşlar arkadaşlar :
1. Device Manager'den kaldır bi daha kur veya devre-dışı bırak tekrar aktif et veya USB'de genel sorun olabilir diye...
2. Bilgisayarım'da yönet'teki disklerde de takılı USB görünmüyordu.

USB2.0 yükledim sorun çözülmedi.
Son olarak http://safelyremove.com/ sitesindeki güvenli usb kaldırma programını kurdum ve biraz kurcaladığımda sorun çözülmüş oldu. Sizin de USB slotlarında hard-disk/flash-disk lerinin otomatikman unknown device sorunu veriyorsa, bu programı kullanın derim.

Saygılar

şafak89
08-02-2010, 04:46   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

saolsın :)

Hadi Oguz
28-03-2010, 12:06   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşım benim cihazım Philips ACT215 Portable Sport Audio 256 mb küçük bir cihaz.Çok seviyordum atmak istemiyorum.Bu nedenle sizin öneriniz doğrultusunda USB Safely Remove programını kurdum.Aslında cihaz hiç görünmüyordu ama şimdi "Unknown Device" olarak görünüyor.Bundan sonra bana ne şekilde yardımcı olabilirsin?

crycan01
27-12-2011, 19:49   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Herkese İyi günler bir tane oyun konsolu aldım markası (Snopy sg-103) pc tanımıyor ama başka bir  pc'ye takıyorum onda tanıyor önerilen programları yükledim olmadı sorun usb giriş yerinde olabilir dedim başka bir flaş disk taktım tanıdı ama bu snopy sg-103'ü tanımıyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekürler...