unlocker programı ıcınde reklam yazılımı var

zxsel
17-11-2009, 17:07   |  #1  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj

herkesın bıldıgı gıbı unlocker programı var bunu pc den bırseyı sılmek ıstedıgımız seylerı sılemezsek kullanıyorduk

bunda nod32 guncel ken tarattıgım zaman
C:\Program Files\Unlocker\eBay_shortcuts_1016.exe » NSIS » eBayShortcuts.exe - Win32/Adware.ADON istenmeyen türden olabilecek uygulamalar türevi - silinen nesnenin parçasıydı

bunu buldu

bende elle bulup sıldım herkesın bılgısıne   program fıles ıcıne unlocker klasoru ıcınde  ebay short.exe dıye bır fazlalık var bunu  elınızle gıdıp  sılebılırsınız bunun unlocker ıle bır baglantısı yok bunu

3 sekılde sılersınız bır elle ıkıncıde antıvırus programı ıle nod32 3 cusu unloceker klasoru ıcıne gıdıp ebayshort.exe uzantısını exe degılde farklı kaydetten vir yAPabılırsınız boyle yapıp sılersenız daha guvenl ı  sılmesenızde olur uzantıyı degıstırdıgınız taktırde zaten yazılı mdeaktıf calısmaz hale gelır bazı tıp exe vıruslerınıde butıp yapıp gecersız hale getırebılırsınız

Barış
17-11-2009, 17:16   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

Unlocker 1.8.8 içinde öyle bir şey göremedim ben ama ?

Kruis
17-11-2009, 17:46   |  #3  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Unlocker kurulumu sırasında ebay kısayolu ekle gibisinden soru sorar bunu işaretlersen zaten bu reklamıda yükler işaretlemezsen yüklemez.Zararlı yazılım değildir.Çoğu free yazılımda MAddi destek amaçlı kurulum sırasında arama motoru ask.com olsunmu ebay.com eklensinmi gibisinden soru sorar destek vermek istemezsen yüklemezsin olur biter.

Barış gördüğün gibi o işareti seçmemiş kurulumunu reklamsız yapmış.Aynı şekilde bende.

OSMAN BAĞÇEVAN
17-11-2009, 17:51   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

aynı  ,  deamon tools ve  ccleaner gibi...
der ki deamon tools , benim programım ie de eklentilere eklensin ve başlangıç sayfası yap beni de ie yi yavaşlatayım..
ccleaner de bunun gibi birşey diyor..
Eklemeyin böle şeyleri:...

zxsel
17-11-2009, 17:52   |  #5  
zxsel avatarı
OP Yıllanmış Üye
903 mesaj

the mıller dedıgınız cok dogru reklam programa para yarıdımı ıcın

arkadaslar cozum olayı ben unlocker 1.8.7 bır oncekı surumu yuklemısım unloceker de heralde tepkı aldıkı

olsa gerek belkı 1.8.8 sımdıkı surumde yokmus bu e bay sadece secenek sunuyor ama 1.8.7 de kurdugunuzda

hayırda ebayı ısaretını kaldırsanız dahıı kuruyordu unlocker ıcıne  denemkısteyen varsa unlocker 1.8.7 ınıdırp bakabılır olayı cozdum yorum yapanarkadaslara cok tesekuur ederım

sımdıkı 1.8.8 surumde bu olay yok bendek 1.8.7 surumu ımıs onda ymı  bu olay ...

Son Düzenleme: zxsel ~ 17 Kasım 2009 18:01