USB 3.0 artık her yerde...

CHIP Online
08-01-2010, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

USB 3.0 emin adımlarla hayatımıza giriyor: İşte yeni USB'yi destekleyen dev depolama canavarı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/usb-3.0-artik-her-yerde_17489.html

Resimlerle: Bu USB'ler yaratıcılığın sınırlarını zorluyor

Western Digital, MyBook 3.0 ile USB 3.0 kullanan ilk harici diskini tanıtıyor.

İlk sürümde 3,5 inçlik diskler 1000 GB (1 TB) kapasite sunuyor. Önümüzdeki güler 2 TB'lık sürümler de gelecek. Western Digital maksimum veri aktarım oranını saniyede 5 Gigabit olarak belirtiyor.

Karşılaştırmak gerekirse sıradan USB 2.0 diskler bir saniyede maksimum 480 Megabit veri aktarım yaparak USB 3.0'ın bant genişliğinin sadece onda birini sunabiliyor.

Hala birçok PC'de ve notebookta USB 3.0 portu olmadığı için Western Digital diski, USB 3.0 PCI-e genişletme yuvası ile beraber ayrı bir pakette de sunuyor.

Western Digital şu andan itibaren şu andan itibaren 1 TB MyBook 3.0'ı satışa sunuyor. Firman çevrimiçi mağazasında diskin fiyatı 200 Dolar. WD, ürünün Türkiye fiyatı ve temin edilebilirliği hakkında bilgi vermedi.

Tüm konu: USB 3.0 artık her yerde...

İzleyin: Digitus DA-70010

Resimlerle: Bu USB'ler yaratıcılığın sınırlarını zorluyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kısa vadede USB 3.0'a geçiş yapmayı düşünüyor musunuz?

By_Kert
08-01-2010, 15:10   |  #2  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
728 mesaj

Düşünmemek elde deyil zaman önemli birşey yakında geçeceğim

Sefa Adak
08-01-2010, 15:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

5 Gigabit az degil şu an bile USB portları ve USB Disc'ler o kadar islerimizi kolaylaştırırken 5 Gigabit'e bence en yakın zamanda herkes gecer.Yeni anakart alınmasa bile cogu kullanıcı USB 3.0 arayüzünü kullanmak icin PCI-e girisli slotları kullanarak gecis yapar gibi geliyor bana, tabi USB 3.0 hızı tüm cihazlarda kullanılırsa mecbur eş zamanlı olarak ben de gecerim, tüm kullanıcılar gecer.Yani USB 3.0 ne kadar cabuk yayılırsa kullanıcılar da o kadar kısa vadede bu arayüze gecer diye düsünüyorum...

Ayrıca eklemek istiyorum, WD'nin kullanıcıları düsünüp PCI-e slotuyla USB 3.0'a gecmek icin bu alternatifi sunmasını cok takdir ettigimi söylemek istiyorum, düsünceli firmanın hali baska oluyo yaw..:=)

Son Düzenleme: Sefa Adak ~ 08 Ocak 2010 15:23