Usb belleğimdeki dosyalarımı göremiyorum

HPQ-User
27-01-2010, 10:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kcll sormuş:
Kaspersky 2009 lisanslı antivirüs kullanmaktayım. Usb belleğimi başka bir bilgisayarada kullanmıştım. Eve geldiğimde kav tehditler algılandı şeklinde bir uyarı verdi ve ben de temizle seçeneğine tıkladım. Ondan sonra Usb belleğimdeki dosyalarımı bulamadım. Çıkarılabilir diske sağ tıklayıp tarama yaptığımda taranan nesneler arasında dosyalarım var; fakat ben çıkarılabilir diski açtığımda dosyaları göremiyorum. Benzer bir durum tekrar başıma gelmişti fakat o zaman antivirüsle temizledikten sonra dosyaların gizli dosya olduğunu farkettim. Fakat şimdi gizli dosyaları göster seçeneğine tıkladığım halde herhangi bir dosya göremiyorum. ( flash belleğimin markası pq1 ya da pqı)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium 4, 2.7 Ghz, 1 Mb Ram, 128Mb Nvidia ekran kartı, 41 gb seagate hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; InfoPath.1; WinTSI 25.12.2009)

ufuk_35
27-01-2010, 10:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Virüs sisteminize bulaşmış, geçmiş olsun. Bi combofix ile taratın. Olmazsa tekrar yazın.

Kapalı Hesap (158417)
27-01-2010, 11:30   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

Bu sorununuz virüs den kaynaklanıyor güncel bir virüs programıyla tanıtın nis2010 olabilir.
Yada rising

mancukya
27-01-2010, 13:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Elaman zaten Kasper kullaniyor ve Usbde virus buldugu icin ne var ne yok silmis ne taratmasi ya.
Kurtarma programlari ile önemli dosyalarin varsa kurtarmaya bakicaksin bunu yaparkende Kasperi pasif duruma getireceksin yada kapayacaksin yoksa gene siler isin kisaca zor.

Erhan Tiryakioğlu
27-01-2010, 14:05   |  #5  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: Ufuk_35  
Virüs sisteminize bulaşmış, geçmiş olsun. Bi combofix ile taratın. Olmazsa tekrar yazın.

Combofixle taratmadan önce sanki farklı şeyler yapması gerekmiyormu sence ? birkaç tane konuda neredeyse tüm cevapların alıntı gibi ve yanlıştı biraz daha dikkatli olman dileklerimle Göz kırpma

Combofix :  Sistem hatalarını onarır kaliteli bir programcıktır, güvenli modda kullanılmasını öneririm.

Mancukyaya katılıyorum o antivirüs ile ne virüs taraması zaten taramış tarayacağı kadar.

Bakınız : https://www.chip.com.tr/forum/Fla ... unmuyor_t72641.html
Bakınız : http://www.frmtr.com/windows-isl ... unmuyor-yardim.html
Bakınız : http://www.forumalev.net/donanim ... muyor-cok-acil.html

ve Forumda arama yapınız .

kcll
27-01-2010, 23:28   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar teşekkür ederim. Combo fixi denedim işe yaramadı. Erhan'ın verdiği 2. link işime yaradı, 10 saniyelik küçük bir işlemle flash bellekteki tüm dosyalar göründü. Erhan eyv, saolasın.

ufuk_35
28-01-2010, 05:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
800 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
 Combofixle taratmadan önce sanki farklı şeyler yapması gerekmiyormu sence ? birkaç tane konuda neredeyse tüm cevapların alıntı gibi ve yanlıştı biraz daha dikkatli olman dileklerimle Göz kırpma

Combofix :  Sistem hatalarını onarır kaliteli bir programcıktır, güvenli modda kullanılmasını öneririm.
Benim burada tavsiye etmek istediğim yöntem, sistemin Combofix ile taratılıp gizli dosyaların görünüme açılabilir hale getirilmesi idi. Combofix bu tür gizli dosya oyunu yapan zararlıları hemen ve rahatça bulur. Arkadaşın, benim dediğim basit yöntem ile çözüm bulamamış olmasının sebebi, Combofix ile tarattıktan sonra gizli dosyaları görünüme açma gibi bir çabaya girmemesindendir. İkinci link ile de sadece komut istemi ile dosyaları görünür hale getirmiştir. Eğer önceden Combofix ile taratmamış olsaydı, zararlı hala sisteminde olur, tekrar aynı sorunu çıkarırdı. Özür dilerim ama ben burada hata yaptığımı düşünmüyorum.

Tek sorun arkadaşın sorusuna birkaç kelimelik kısa bir yanıt vermiş olmam. Bunun sebebi, çok rastlanan bir sorun olması ve çözümün Google abide kolayca bulunabileceğini tahmin etmem idi.

Herkes hata yapar, herkes zamanla öğrenir, hatalarından ders çıkarır. Biraz idare edeceksiniz artık Göz kırpma

ÇağLayan GrbZ
28-01-2010, 05:23   |  #8  
Taze Üye
16 mesaj

O virüsden ya bendede oldu çünkü aynı şey format attım düzeldi :)

kcll
29-01-2010, 17:38   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşım tamam belki combo fix gizli dosyaların görüntülenmesiyle ilgili sorunu ortadan kaldırıyor olabilir; ama sen beni yanlış anladın galiba. Gizli dosyaları ben zaten görebiliyodum. Çözümü bulamamış olmamın sebebinin combofix ile tarattıktan sonra gizli dosyaları görünüme açma gibi bir zahmette bulunmadığımı söylemişsin de yapmadığımı nerden biliyorsun. Ben zaten her türlü önerilenizi yaptıktan sonra gizli dosyaları görünüme açıp flash belleğin içine bakıyordum. Sorunum gizli dosyaların görütülenip görüntülenememesi falan değildi! Ben dedimki aynı şey bir kere daha başıma geldi. O zaman da virüsleri sildim. Ondan sonra baktım dosyaların yok olmuş. Bir ara gizli dosyalar görünüme açıkken flash belleğe girdim, baktım dosyalarım duruyor ama sadece özniteliği değişip gizli dosya olmuş. İkinci kez virüsleri sildiğimde gizli dosyaları görünüme açtığım halde hiç bir dosyamı göremedim.. Ayrıca arkadaşın çözüm önerisi gerçekten çok kolaydı. 'Özür dilerim ama ben burada hata yaptığımı düşünmüyorum' demişsin de sana hata yaptın da demedim ki ben. Ben en başında senin önerini yaptım olmadı sonra diğer arkadaşın önerdiği işlemi yaptım sorunu hallettim. Benim sana demiş olduğum birşey yoktu galiba en başından sen benim anlattıklarımı yanlış anladın. Gerçekten problemimle  ilgilendiğin için teşekkür ederim. Sonuç olarak çözdük bir şekilde..

Erhan Tiryakioğlu
29-01-2010, 18:05   |  #10  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: kcll  
Arkadaşlar teşekkür ederim. Combo fixi denedim işe yaramadı. Erhan'ın verdiği 2. link işime yaradı, 10 saniyelik küçük bir işlemle flash bellekteki tüm dosyalar göründü. Erhan eyv, saolasın.
Rica ederim : ) 

@ ufuk_35

Doğru söylüyorsun ancak bende combofix'i antivirüs sananlardan birisin sandım Combofix hatalı sistem dosyalarını düzeltir.

Ayrıca konuyu açanda bir kaç kelime açıklama yapmaya çalışmış sana hadi kolay gelsin ; )

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 29 Ocak 2010 18:07
Hakan_E_Deniz
21-04-2013, 00:11   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 4
13 mesaj

eğer yanlış anlamadıysam senin problemin avmo diye bilinen virüs arkadaşım googleden aratırsan bi kaç kb olan minik temizleme araçları ile işini görebilirsin ;) halledemezsen pm at bi bakalım

onurtunc
23-04-2013, 11:56   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

bendede aynı sorun var flasha katılımsız autorun program yuklemistim görünmüyoo

onurtunc
23-04-2013, 14:12   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

Kazanan

devrim_moswant
26-04-2013, 23:55   |  #14  
Yeni Üye
45 mesaj

belki sistem geri yükleme yaparak düzeltirsin ama  bunu antivirsn klndrmyr bunu blsn Göz kırpma

AytekZeynal
29-08-2013, 09:06   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşa katılıyorum, 2. linke tıkladım aynen uyguladım (cmd bilgilerini aynen uyguladım) ve tüm dosyalarım geri geldi ELHAMDULİLLAH, çok teşekkür ederim hepinize :)

namelesscitizen
07-09-2013, 21:59   |  #16  
namelesscitizen avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Sorun büyük ihtimalle aklımdan geçen , şöyle ki klasör seçeneklerine giriyorsun oradan görünüme tıkla ve orada işaretli olan korunan işletim sistemi dosyalarını görüntüle (önerilen) yazıyor o tiki kaldır sorun çözülmüş olacaktır..