Usb bellek raw'a dönüştü :(

ersinozz
16-03-2008, 00:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

8 gb lik bi usb belleğim vardı dosya sistemi fat32 den rawa dönüştü ve şimdi bilgisayara taktığımda disk biçimlendirilmemiş biçimlendirmek istermisiniz die soruyor. Ama bu mümkün değil hata veriyor her seferinde sanırım diskin yazma koruması var. Ne yapılabilir bilen biri varmı yada program bilen?? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

soulmy
17-03-2008, 21:15   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

raw formatına dönen flash diskler genelde bozulduğu için böyle hata verebiliyor. Belki seninki de bozulmuş olabilir. Ama emin değilim.

ersinozz
18-03-2008, 01:13   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bende tam olarak bilmyrm işte ama diske partition magic tarzı programlarla işlem yapmaya kalktıımda bana disk yazma korumalı die hata veriyor.yani sanki onu çözsem düzelecek gibi ama diskin kapasitesini falan görüyor başka bi programla içindekileride kurtarabiliysn ama onun dışında bişe yapamdm.Son olarak hp format tool die bi programla oluyomş die duydum ama ona dos başlangıç disketi lazım yani ordaki dosyalar onlarıda bulamadm.

delikanli53
20-03-2008, 09:06   |  #4  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

ben 8gb usb flash disk hiç duymadım ama 4gb olan var bende, kardeş pc kasalarının önündeki usb kısmına taktığını düşünüyorum çünkü aynısı benim başıma da geldi ve programsal gibi gözüksede donanımsal bir problem olduğu kesin. Satın aldığın yere götür garanti kapsamında değiştirirler benim flash diskimi değiştiridiler çünkü.