USB BELLEKTEN BOOT EDEMEME SORUNU

HPQ-User
28-04-2009, 21:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BIOSSOR sormuş:
ACRONİS gibi yedekleme ve kurtarma programlarının BOOT CD'sini oluşturmak yerine,BOOT verilerini "flash belleğe" yükledim (bellek tamamen boşken tek tek Acronis benzeri birkaç programda bunu denedim).Harici diske aldığım yedeği kurmak için bilgisayarım açılırken BIOS menüsüne geçtim  ve USB seçeneğini seçtim,fakat takılı olan flash'daki BOOT'u görmeyip direk sistem kurulumuna geçiyor ve bu yüzden Harici diskteki yedeğimi yükleyemiyorum.Bunun yanında eğer BOOT CD olarak oluşturursam BIOS'dan "CD-DVD ROM" seçeneği ile programın BOOT'unu çalıştırabiliyor ve harici diskten yedeği yükleyebiliyorum.Asıl sorun hem BOOT CD'yi hemde DVD'ye alınan sistem yedeğini laptop daki tek DVD Sürücüsünde nasıl yürütücem.İthal eden firma BIOS'un USB seçeneğini göstermesine rağmen USB'den sadece harici CD-DVD Sürücüsü çalıtırabildiğini iletti yani sadece ikinci CD-DVD Sürücüsü  olarak KULLANABİLİRİM.
LÜTFEN YAFRDIMCI OLUN;BOOT CD'LERİNDEN NASIL KURTULUP DAHA TAŞINABİLİR USB BOOT VE HATTA SD BOOT' LAR OLUŞTURUP ÇALIŞTIRABİLİRİM?
NOT:Kullandığım programlar(Acronis v.b.) USB BOOT DİSK desteğini veriyor ve kullandığım BIOS'da güncel.
Daha kısa yazsaydım anlaşılmazdı :)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
TOSHİBA A100 Satellite serisi diz üstü bilgisayar.Vista Home Premium32.Core2Duo.2GB RAM.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Mustafa Akın
28-04-2009, 21:59   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

"BOOT verilerini "flash belleğe" yükledim" derken direk kopyaladıysanız sorun olabilir, Arconis'te USB için de oluşturabiliyor, CD-Rom için oluşturmanıza gerek yok illa.