usb den format ve Stop 0x0000007b hatası

emre_serbes
15-02-2012, 23:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Elimde eski tip 1 laptop var cd okuyucusu olmadığı için usb den format atmaya çalışıyorum fakat bir türlü şu hatayı geçemedim (Stop 0x0000007b)
bir kaç yerde "ahci" diye duydum ama bios'ta nerde olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz?

Melih_267
25-02-2012, 00:54   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Flash Dıske  Xp Cd Sını Kopyalamadan Once  Xp Cdsınde Sata Destegı Varmı Onu Kontrol Et  Sonra  Harddıskı Sadece  C:  Olarak Bırak  Flash Dıskten Atarken 2 Ye Bolunmus Harddısk Hata Verebılıor. Oda Olmazsa En Kısa Yoldan Bır Usb CdRom Bul :)

bosluk
25-02-2012, 03:03   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

O iş çok zor hakikaten. Daha dün 7'nin ağ paylaşımı beni çileden çıkardığından xp yanına da tekrardan 7 kurmaya karar verdim dvd'den ama anakarttaki sata kısmını ide'ye çevirmeden bir türlü başarılı olamadım. sata sürücülerinin de hepsi var üstelik dvdsinde ama kurulumu bitirse açılışta yine sizin 007b hatasını verdi yine xp, mecburen ideye çevirmek zorunda kaldım ben de.

Bios ayarlarını kurcalamanızı öneririm. Bir ihtimal ide sata tarzında birşeylere rastlayabilirsiniz. Oradan ahci ya da sata değil ide olarak ayarlayabilirseniz kurulumu yapacaktır. Olayın malesef ki harici sürücüden kurmakla da pek alakası olmuyor zira :(