usb lerim çalışmıyor

HPQ-User
02-05-2009, 13:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

siberturc+ sormuş:
merhaba ana yardımcı olursanız sevinirim.

bilgisayarımdabulunan usb  yolları  çalışmıyor   driverlar, yamalar aklıma gelecek her şeyi  denedm  pclere forumlara baktım    birçok kişinin  böyle  bir sorunu var ama çare bulamadım...

format atıktan  sonra güncelleştirmeleri yapmazsam çalışmıyr bunu  anladım  ama daha  sonra gene gidiyo    hiç bir usb  yi  görmüyor belki dersiniz usblerde virüs vardır  oda değil  sıfır usb aldım  taktımonuda görmedi.. faakt  noki 5310 telefonumu   kablosu  ile beraber taktığımda  telefondanda veri  depolamayı  seçtiğimde  sorunsuz çalışıyor artı  kodak  fotoğrf makinamda çalışıyor  ama  webcam ,bellekler ve mp3lerimi göremiyorum...

bu kadar :)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 2.8Ghz 512 mb Ram gigabyte anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

OnlyMann
02-05-2009, 13:26   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

önerim anakart sürücünüzü yeniden yüklemelisiniz. ayrıca çalışmıyor demekle usb portlar tamamen devre dışı olmadığını telefonu ve fotograf makinanızı kullandığınızı söyleyerek teyit etmişsiniz. bence sorununuz taktığınız cihazların sürücüleriyle ilgili ve o cihazların sitelerinden yeni sürücüleri (XP olduğu için yeni olmasına da gerek yok ama CD olanlar yeterlidir) indirip yüklemelisiniz.

cihazı takdığınızda bilgisayarım sağ tuş özellikler donatılar sekmesinden aygıt yöneticisine bakınız orada ? veya ! ile başlayan listede cihazınızı görebiliyormusunuz ona bakınız. varsa cihaza ait cd yi takıp listede seçip sağ tuş sürücüyü güncelleyi seçmelisiniz. gelen alana cd yi göstermelisiniz.

Mustafa@PC
02-05-2009, 13:27   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Biosta İntegrad Philiperals bölümünde usb ile ilgili herşeyin enable oludğunu doğrulayın.

Ayrıca "başka" bir xp cd siyle

Xp cd si takılıyken Başlat/Çalıştır/sfc /scannow yazıp enterlayın.

Burak Torun
02-05-2009, 20:46   |  #4  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

biosta usb ports diye bir yer olması gerekir hepsini enable yp ve usb 2.0'ı bi daha yükle