USB Memory Partisyon Problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ozgurgovem
07-04-2006, 16:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese merhaba,

Sony marka USB memoryim, geçen gün yaklaşık 700Mb'lık bir yüklemenin ardından artık kullanılamaz hale geldi. Bilgisayara taktığımda Removable Disk olarak görünmesine rağmen üzerine çift tıkladığımda bir disk yerleştirmemi söyleyen hata mesajı alıyorum. Sanırım USB Memorynin partisyonu bozuldu. Bu memoryi tamir edeceğim bir program var mı? Yardımlarınızı rica edeyorum.

Teşekkürler,

make-believe
07-04-2006, 17:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Aşağıdaki adresten küçük bir program indireceksiniz.

Programın adı 'BootIt'.  Bununla Flash diskinizi yeniden FAT formatıyla formatlayın. Sonucu lütfen bu forumda bizlerle paylaşın.

Sevgiler.

ozgurgovem
10-04-2006, 09:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bu programın kurulması çok kapsamlı ve riskli geldi bana. Çünkü dediği gibi boot diskini oluşturup bu CD ile bilgisayarı boot ettiğimde partisyon düzenleyici bir arabirim ile bilgisayar açılıyor ve burada EMBR oluşturmamı istiyor. oluşturmama rağmen yine aynı işlemi istiyor. Partisyonlarla uğraştığından ve bilgisayarımda çok önemli bilgiler olduğu için bu program ile ayarlama yapmak çok riskli. Değeri verilerin kaybından korkuyorum. Installu windows üzerinde gerçekleşen farklı bir program önerebilir misiniz?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Özgür

Recep Baltaş
10-04-2006, 13:07   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

HP Disk aracanını deneyebilirsiniz.Olmazsa Windows Xp CD sini takın ve belleğiniz de takılı olsun.Orada zaten belleğiniz gözükecektir.Oradan Formatlayabilirsniz.