usb portu webcam'ı tanımıyor

HPQ-User
04-02-2008, 08:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

üstüner sormuş:
(INCA IC-3562 WEB CAM)kurulum kitapcığında anlatıldığı gibi kurdum kurulum başarıyla sonuçlandı kamera 1 dakika falan çalıştı sonra hata verdi sonra ben kameranın usb girişini bilgisayarın usb portuna takıp çıkartım belki çalışır diye bu seferde bilgisayar şöyle tepkiler vermeye başladı--< (usb aygıtı tanınmadı bu bilgisayara takılan usb aygıtlardan birisi çalışmadığından windows aygıtı tanıyamıyor)bilgisayardaki bütün usb girişlerine taktım çıkardım ama faydasız yukardaki metni tekrarladı durdu.Acaba usb portlarında bir sorun mu varki dedim başka usb aygıtlar(bluetoth,tarayıcı,adsl modem) denedim onlarda böyle tepki vermiyor onlar çalışıyor kamera yazılımlarını tekrar usule göre yükledim sildim yine olmadı windows yardımına başvurdum ama sorunla ilgili çözüm bulamadım.Aygıt yöneticisi, evrensel seri yolu denetleyicisi bölümünde BİLİNMEYEN AYGIT olarak gözüküyor.  Problemim Sürekli böyle

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi :Windows XP  
İşlemci : AMD Athlon(TM) 2000+xp
Sistem Hafızası : 60 GB
ekran Kartı: NVIDIA GeForce2   
Ses Kartı: NVIDIA® nForce(TM)
modem :pikatel combomax ttnet adsl
ram bellek:256

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Borga-x
04-02-2008, 10:29   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Aygıt yonetıcısınden kameranızın uzerıne gelın ve sag tus yapın burda surucu guncelle dıyın ve cd'dekı surucuyu gösterın CD'den surucuyu okuyup uygun olanını kuracaktır.  Bırde bunu deneyın

çakır19
04-02-2008, 18:58   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

selam aleyküm kardeş ilgili cevabın için teşekkür ediyorum ama dediğin yöntemi çok denedim ama fayda etmedi başka çözüm önerilerin varsa bekliyorum tekrar teşekkürler.

Banned
05-02-2008, 11:02   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bahsi geçen hatayı almanızın birincil sebebi kamera bağlantı kablosunda sorun olup bu sebeble cihazın okunamıyor olması yada cihazın arızalı olmasıdır. çözüm olarak;
1. Kamerayı farklı ir usb girişine takarak sürücüyü bu adımdan sonra kurmanzı,
2. Yine aynı hatayı verirse (muhtemelen verecektir) kamerayı teknik servise göndermenizi yada bir elektronik-pc tamir yerine giderek kamera koblosunda kopukluk olup olmadığını kontrol ettirmenizi varsa tamiratını yaptırmanız yoksa hiç uğraşmadan ya tekink servise göndermenizi ya da  onu atıp yenisini almanızı öneririm.

Son Düzenleme: khramn ~ 05 Şubat 2008 11:06
çakır19
05-02-2008, 22:58   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

eyvallah üstad bende aynen senin dediğin gibi yaptım aldığım yere teslim ettin söz konusu arızayla ilgilenecekler arızaya ilişkin yorumun isabetli belliki bu konularda derinleşmişsin cevap ve önerin için teşekkürler...