usb ses kartı, amd işlemci, cızırtı soru

HPQ-User
02-01-2011, 11:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

orestes sormuş:
2008 yılından beri aynı bilgisayar ve ses kartını kullanıyorum ve işletim sisteminde sırayla XP, vista, 7 şeklinde ilerledi. XP ve Vista da da aynı sorun olmasına rağmen HP nin sayfasından USB filter isimli bir patch indirdim. XP ve Vista kullandığım dönemlerde bu patch işe yaramış olmasına rağmen 7' de yaramıyor. Patch 7 ye uyumlu görünüyor fakat cızırtı sorununu çözemedi. İnternette bir çok forumu araştırdım fakat net sonuç almış çok az insan yazmış.
Bunlardan bir kaçı IRQ konfigürasyonunu değiştirmiş ve anladığım kadarıyla kullanılacak USB port u 15 numara altında o sırada boş olan bir yere atamış. Bazıları da tüm USB portlarını denemiş ve uygun çalışan varsa orda kullanmaya devam etmişler. Bunların ikisi de çok kalıcı bir çözüm gibi görünmüyor. Açıkçası ses kartı ya da bilgisayar değiştirmek de fazlasıyla tuzlu. Önerebileceğiniz yazılımsal ya da donanımsal bir öneri olabilir mi? Zaman ayırdığınız için teşekkürler...
mail: cagil.undar@gmail.com

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
HP marka, AMD Turion işlemcili 2.1GHZ Dual Core 2GB Ram 32 Bit OS bir bilgisayar kullanıyorum. External ses kartı olarak da M-audio marka MobilePre USB kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/533.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.335.0 Safari/533.1