usb yazma hatası

HPQ-User
24-05-2009, 17:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Cansu kayapa sormuş:
merhaba arkadaşlar flash diskimi bilgisayar taktıgımda içine birşey atmak istediğimde disk yazma hatası diyor bunun sebebi nedir birşey silinmesinide engelliyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
a

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.19 (KHTML, like Gecko) Chrome/1.0.154.59 Safari/525.19

HugOBoss___
24-05-2009, 17:56   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

bilgisayarımdan flash diskinizin üstünde sağ tıklayın ve mevcut anti virüs progranız ile taratın... yine sağ tıklayıp  biçimlendir deyin

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 24 Mayıs 2009 17:57
herseyim000
24-05-2009, 18:05   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

aygıt yöneticisinden usbye ayit bi driver kaldırdım yanlışlıkla o yüzden böyle oldu nasıl düzeltebilirim virüs değil yani

OnlyMann
24-05-2009, 18:18   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

flash diskinizin sitesinden sürücüsünü indirmeniz veya varsa cd sinden yeniden yüklemeniz gerekir. ancak disk koruma tuşu varsa o yüzden de koruma hatası verebilir. bazı disklerde koruma tuşu mevcuttu.

Diski söküp taktığınızda aygıt bulundu sürücü medyasını yerleştirin şeklinde mesaj almanız gerekir. bu mesajı aldığınızda cd yoksa sitesinden indirdiğiniz programı çözdüğünüz klasörü göstermeniz gerekir.

Banned
26-05-2009, 13:44   |  #5  
Banlandı
21 mesaj

bence senin alette koruma var internette flashfree diye bi program var onu dene canımm..

Mustafa@PC
26-05-2009, 15:03   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ya virüs yada koruma var sürücü problemi olsa flash'ı görmezdi.

Süleyman.
26-05-2009, 16:40   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Yeniden biçimlendirmeyi deneyin...

ahmett
16-12-2009, 18:16   |  #8  
Yeni Üye
24 mesaj
Alıntı: HugOBoss___  
bilgisayarımdan flash diskinizin üstünde sağ tıklayın ve mevcut anti virüs progranız ile taratın... yine sağ tıklayıp  biçimlendir
Arkadaşlar aynı sorun bende de var.
2 gb lık bir Pretec flash belleğim var fakat epeydir kullanmadım yani bir tane daha almıştım onu kullanmaya başlayınca bunu cebimde taşıyıp durdum bi süre...
Birara içine bi baktım dosyaların çoğu bozuk yani klasörleri dosya gibi gösteriyor ve 1-2 kb gibi bişey yazıyor. Kurtarabilirmiyim diye biraz uğraştıktan sonra baktım olmuyor bende format çektim ve haliyle düzelmişti. Fakat daha sonra içine dosya atmak için iki klasörü seçtim ve içine yapıştır dedim.
Birinci klasörü kopyaladı ikincide hata verdi! Yazma koruma hatası var diye.
Şimdi
-İçindeki klasör kaldı, açıp bakabiliyorum, oynatabiliyorum, yani dosyalar sağlam.
-Fakat ne siliyor nede yeni bişey ekleyip kopyalıyor.
-Formatta çektirmiyor.
-Ayrıca taktığımda usb nin ismi çıkıyor,
-Xp direk görüyor herhangibir driver sorunu yok.
Sizce ne olmuştur.
Çok arattırdım "Usb yazma koruma hatası" diye hep REGEDIT de yapılan değişiklikler çıkıyor. Bunuda denedim olmuyor.  Ve birden fazla bilgisayarda deniyorum hepsinde aynı.
Bu bilgisayarlarda diğer usb lerimi görebiliyorum.

Sorun ne yazılımsal, ne virüs nede windows kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Tamamen donanımsal gibi geliyor bana.
Buna bir çare bulabilirmiyiz.
Tamamen bozulsada, içini açamasam, windows görmese felan üzülmüyecem, atacam.
Fakat böyle olunca insan düşünüyor.(Bu arada Maviden almıştım 2gblar yeni çıktığında 80 tl ya...)