Usbden format atiyorum bitiyor res atiyorkrlmagcyr

crazyboyman25
17-05-2013, 14:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Arkadaslar baslikta belirttigim
Gibi setup bitiyor res atacak pcye mecbur res attiktan sonra tekrar kuruluma geciyor boottan usbyi ilk basa aldigim icin mi veya usbyi cikartsam olurmu

murat5038
17-05-2013, 15:31   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Boot edip disk biçimleyip dosyalar ve formatı bitirdikden sonra reset atıp yeniden başladıkdan sonra tekrar kurmaya geçer bu devamı olduğu için ve 1. sıraya bootlu olduğu için formar mediası ondna tekrar başlamak istiyor ama 2. yeniden başlatma da buna basmamanız gerekir devam edecektir Bittikden sonra masaüstüne ulaştığınızda Format bitmiş olacak Ve 1. bootu tekrr hdd konumuna getirmeniz gerekecektir eğer 2. resette tekrar bir tuşa basın demesini istemiyorsan Biosdan hdd ye o sırada da çevirebilirisn çünkü artık 2.aşamaya geçtiğinden yüklenen dosyaların içindne alışveriş yapıp formatı bitiriyor cd ye media ya gerek duymuyor nacak siz yinede Sadece boot ayarından sırayı değiştirin mediayı çıkartmayın.

excel_mustafa
17-05-2013, 16:43   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

flaş bellekten format atarken "cd den ön yükleme için bir tuşa basın....."demiyor.direk geçiyor.ilk adımı bitirdikten sonra tam formata geçmeden hemen önce flaşı çıkart.sonra windows başlatılıyor ekranın gelince tekrar tak.benimde başıma geldi.ben de bu şekilde yaptım.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 17 Mayıs 2013 16:44
Flapjack
17-05-2013, 16:45   |  #4  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj
Alıntı: excel_mustafa  
flaş bellekten format atarken "cd den ön yükleme için bir tuşa basın....."demiyor.direk geçiyor.tam formata geçmeden hemen önce flaşı çıkart.sonra windows başlatılıyor ekranın gelince tekrar tak.benimde başıma geldi.ben de bu şekilde yaptım.

aynen bende böyle yapıyorum tekrar takmana gerek yok belleği

fatihaydin48
10-09-2013, 08:21   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar Merhabalar aynı sorun bendede var malesef. samsung marka bilgisayarın cdrom olmadığından usb ile format atıyorum. kurulumu tamamlamak için reset atıyor. sonrasında bişey yapmazsam kuruluma tekrar başlıyoru. usbyi çıkartırsamda bu sefer boot menu geliyor oradada 1. hddd diski görüyor sadece. biostan sırasını hdd yede çevirsem harddiski görüyor fakat okumuyor malesef.

usb ye slax kurdum bilgisayarı actım windows dosyaları var ama kurulum bitmediğinden mi yoksa başka bişeyden mi bilmiyorum hdd okumuyor 

çok acil bilen varsa yardımcı olusa çok sevinirim. tesekurler

murat5038
10-09-2013, 14:12   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: fatihaydin48  
Arkadaşlar Merhabalar aynı sorun bendede var malesef. samsung marka bilgisayarın cdrom olmadığından usb ile format atıyorum. kurulumu tamamlamak için reset atıyor. sonrasında bişey yapmazsam kuruluma tekrar başlıyoru. usbyi çıkartırsamda bu sefer boot menu geliyor oradada 1. hddd diski görüyor sadece. biostan sırasını hdd yede çevirsem harddiski görüyor fakat okumuyor malesef.

usb ye slax kurdum bilgisayarı actım windows dosyaları var ama kurulum bitmediğinden mi yoksa başka bişeyden mi bilmiyorum hdd okumuyor 

çok acil bilen varsa yardımcı olusa çok sevinirim.

Boot ayarlarını yapmadan formata geçemezsin sağlıklı format olmaz. Netten öğren iyice sonra işe giriş.

fatihaydin48
10-09-2013, 17:57   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

boot ayarlarını yaptım aslında ama ne kadar doğru bilmiyorum. fakat ayarlarını doğru yaptığımı sanıyorum çünkü format kısmına geçtim...