uTorrent 2.0 hızlı mı yavaş mı?

CHIP Online
04-11-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

uTorrent'in yeni sürümü kendini yavaşlatıyor. Ama sandığınız gibi değil! İşte detaylar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/utor ... yavas-mi_16213.html

Resimlerle: En iyi torrent siteleri

uTorrent'in yeni sürümü şimdilik beta aşamasında. BitTorrent protokolünün en son sürümünü kullanan bu yeni sürüm bekleneceği gibi hızı arttırmıyor, azaltıyor.

Aslında azalttığı hız upload yani dosya gönderme hızı ve download, yani indirme hızı düşmüyor. Bu ilginç bir durum ve yine ilginç bir sebebi var. "uTp yollanan bir paketin A'dan B'ye ulaşma süresini ölçüyor bu sayede yoldaki sıkışmaları teorik olarak tespit edebiliyor. Ancak pratikte bu sıkışma yolun başlarında gerçekleşiyor." Yani uTorrent aslında dosya yüklemeyi yavaşlatmıyor, normalde ölçülüp tespit edilemeyen sıkışıklığı önlüyor.

Trafik sıkışıklığını önleyen bir kırmızı ışık sistemine benzetmek mümkün, sonuçta trafiğin akmasını sağlayarak herkesin yolunu açıyor.

Tüm konu: uTorrent 2.0 hızlı mı yavaş mı?

Resimlerle: En iyi torrent siteleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: En iyi Torrent aracı hangisi?

yurekiscisi
04-11-2009, 11:50   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

ben utorrentin en son 1.8.5 sürümü olduğunu biliyorum kendi resmi web sitesinde de öyle yazıyor zaten.

ayrıca utorrent i kullandım indirme hızı gerçekten çok yavaş geldi bana ancak torrent sitelerinden indirmek için gerekli olduğundan kolay kolay vazgeçilecek bir program değil. kaldı ki kurulumu çok basit ben sadece ihtiyacım olduğu zaman kullanıyorum sonra kaldırıyorum bilmiyorum bu bir sorun teşkil eder mi bilgisayarda ?

utorrent  için port açarak test etmek gerek gerçekten o zamanki hızını merak ediyorum.

uGuR.uK
04-11-2009, 15:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

torrentle ilgili her konuda aynı soru aynı cevap; uTorrentGülümseme.
ayrıca yurekiscisi; yazılım için port açmadıkça tüm bant genişliğinden yararlanamayacağı için hızı azdır. sen o ayarı yap netin hangi kapasitedeyse onu zorlar merak etme;)

yurekiscisi
05-11-2009, 17:02   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

port açmayı biliyorum ancak pc kendimin olmadığı için işyerindeki pc olduğu için port açmak istemedim. kişisel bilgisayarım olsa canına okuyacam da :) yok işte aslında alabilirim ama almıyorum çünkü gözlerim çok ağrıyor :(