uydu kartı?

history83
02-10-2008, 01:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
758 mesaj

arkadaşlar böyle bi ürünün olduğundan yeni haberim olduGözünü devirmiş
tamam tv-radyo kartı çok duydum ama bu uydu kartı nedir?nasıl kullanılır?yerli-yabancı hangi kanalları gösterir?nasıl bişey bu işe yarar mı?yani tv ye bağlanan uydu ile aynı işi mi görür?

escape
02-10-2008, 04:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

slm arkadaşım şimdi bu uydu kartı aynen bildiğimiz tv kartı vardı ya aha işte onun gibi yani tıpa tıp aynısı ve yaklaşık 5 yıldır ben kullanıyorum,ne göstereceğine gelince tabii'ki bağladığın antene bağlı yani nasıl evdeki uydu cihazına kaç anten bağladıysan o kadar gösteriyorsa buda aynen öyle mesela tek anten bağlayıp onuda hotbird uydusuna çevirirsen o uydudaki yayınları alıyor yok eğer türksat'a çevirirsen türksat yayınlarını alıyor yada iki anten bağlayıp iki uydudaki yayınlarıda alabilirsin en büyük özelliğide şifre kırmada evdeki cihazlardan çok daha iyi ok

history83
02-10-2008, 10:13   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
758 mesaj

çok teşekkürler.yani bu kart sayesinde decoder deniyo galiba o kutuyu almıyoruz yani.sadece lnb ve çanak gerekli.kısaca sistem aynı uydu kartı decoder kutusu oluyo.peki böyleyse her çanak het uydu kartına uyar mı?mesela bizim eski evden kalma arçelik digital uydu vardı.yeni evde sistem merkezi.decoderi kullanmaktayız ama çanak falan boşta.onla uyar mı acaba?