Uyurgezerlikten sonra uyuryazarlık hastalığı!

CHIP Online
20-06-2008, 11:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uzmanlar SMS alışkanlığını abartan gençlerde yeni hastalıklar görülmeye başladığı konusunda uyarıyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Uyur ... hastaligi_7397.html

Uyurgezerlik nadir de olsa çok uzun zamandır bilinen ve tedavisi için oldukça uğraştıran bir hastalık. Çağdaş yaşamın hayatımıza getirdiği bazı yenilikler hastalık alışkanlıklarımızı da değiştirmeye başladı. Kısaca "uykusunda SMS mesajı atma" olarak tanımlayabileceğimiz bu hastalık kulağa şaka gibi gelse de bilinen bir çok vaka rapor ediliyor.

Texas'ta 24 yaşındaki bir genç kız uykusundan uyandığında gecenin bir yarısı uykudayken erkek arkadaşına iki SMS mesajı atmış olduğunu gördü. Jessica Castillo adındaki bu genç kız Pantech C300 model bir telefon kullanıyor ve SMS mesajı atabilmek için 11 ayrı adımı gerçekleştirmesi gerekli. Uykusundayken tüm bu adımları tek tek gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıktı.  

Benzer bir vaka ABD'li bir web tasarımcısı olan 28 yaşındaki James Cross için de rapor edilmiş durumda.

Tüm konu: Uyurgezerlikten sonra uyuryazarlık hastalığı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Teknoloji bağımlılığının beraberinde getirdiği zararlar...

beepha
20-06-2008, 12:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
156 mesaj

bu kıza bizim avea bile çare olamaz kanımca

abartmış olayı

tamam ben de çok kullanıyorum günde 100 mesajdan aşağı gönderdiğim son 9 aydır hiç olmadı gibi ama bu kadarı da fazla

Kapalı Hesap (53751)
20-06-2008, 12:10   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bi sevgilimiz yokki mesaj atalım.Kıza da geçmiş olsun

cellat_erdem
20-06-2008, 13:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
126 mesaj

bende rüyamda çözemediğim bir matemetik problemini çözüyorum ve cevaba baktığımda doğru oluyor acab bunun çaresi varmı

frkn_ua
20-06-2008, 16:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

mesaj atmayı sevemem.işim olursa ararım böyle sorunlarlada karşılaşmam Göz kırpma