Uzak klasöre bağlanma

HPQ-User
29-08-2011, 10:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Anonymous sormuş:
İnternet cafede klip indirmek için internet cafe sahibi ana bilgisayara klipleri indirmiş ve internet cafedeki tüm bilgisayarlar ana bilgisayar ile klipleri ana bilgisayardan alıyor yani ana bilgisayar kliplerin olduğu klasörü tüm cafe bilgisayarları ile paylaşıyor ama ben ana bilgisayardaki kliplerin olduğu paylaşımlı klasöre evimden bağlanmak istiyorum önce ana bilgisayarın ip adresini almak için komut satırına "net view" yazdım sonra karşıma internet cafede kullandığım bilgisayarın bağlantılı olduğu bilgisayarların adlarının listesi çıktı kliplerin olduğu ana bilgisayarın adı "MAXTOR"'du bende komut satırna "ping MAXTOR" yazdım karşıma ana bilgisayarın ip adresi çıktı
ayrıca ana bilgisayara ping atabiliyordum ip si ise "192.168.1.100" sonra aynı ip ile evimden ana bilgisayara ping atmayı denedim olmadı acaba sadece bilgisayara yerel olarak bağlanılıyor olabilirmi yoksa evimdende ana bilgisayara bağlanabilirmiyim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sorun yazılımsal parçalar hakkında bilgi sahibi değilim çünkü internet cafe bilgisayarı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/535.1 (KHTML, like Gecko) Chrome/13.0.782.112 Safari/535.1