Uzaktan erişim bağlantı hatası

erdlkn
07-07-2017, 23:18   |  #1  
erdlkn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

yeni aldığım bilgisayardan vpn ile uzak masaüstü bağlantısından ofisteki bilgisayarıma bağlandığımda inanılmaz yavaşlık oluyor, öyle ki ofisteki bilgisayarın masaüstündeki klasörleri bile açamıyorum birkaç dk sonra da bağlantı kayboldu hatası veriyor

sorunun yeni aldığım bilgisayardan kaynaklandığından eminim çünkü arkadaşlarımın bilgisayarlarından aynı adsl ile sorunsuz ve hızlı bir şekilde bağlanabiliyorum (hp-windows7 ve lenovo-windows10)

uzak masaüstü bağlantısı/deneyim/kalıcı bit eşlem önbelleğe alma ve bağlantı kesilirse yeniden bağlan seçeneklerini değiştirdim, sorun çözülmedi

servise gönderdim, sorun yok diye iade ettiler

lütfen yardım edin

Sistem Bilgilerim
  • HP Pavilion
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel i7-7500U CPU 2.7GHz
  • nVidia GeForce 940MX
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
LENO7
08-07-2017, 00:13   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Hangi VPN yazılımını ve hangi sunucuları kullanıyorsunuz? Farklı ülkelerdeki VPN sunucuları bağlantı hızınızı düşürür. VPN kullanırken uzak masaüstü bilgisayarının ip adresine ping atın bakalım. Birde VPN kapalıyken ping atın. Düşük ping daha iyi bağlantı anlamına gelir.

LENO7 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
erdlkn
08-07-2017, 00:27   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

yanıt için teşekkürler ama aynı vpn aynı sunucu, bunlar 3 bilgisayar için de aynı, 2 si süper hızlı bağlanıyor biri berbat

LENO7
08-07-2017, 00:37   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Arkaplanda interneti harcayan bir programın olmadığından emin misiniz? Herhangi bir güncelleme yada yükleme?

erdlkn
08-07-2017, 00:55   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet eminim, tekrar kontrol ettim. sorun yaklaşık 6 aydır var, bilgisayarı aldığımdan beri yani o yüzden interneti harcayan bir programdan olamaz.

tüm forumları taradım, bazılarında renk kalitesini düşürün diyordu o da işe yaramadı. sorunsuz bağlanan bilgisayarların ayarlarını teker teker karşılaştırdım hepsi aynı ayarların. aygıt yöneticisinden sürücüleri güncelledim olmadı. forumun birinde sanal bellekten bahsetmiş ama o da olamaz, sorun yaşadığım bilgisayara neredeyse hiçbir şey yüklemedim, onu da geçtim servis recover yaptı, sonuç yine aynı, çıldırıcam.

bu arada zaman ayırıp cevap yazdığınız için tekrar teşekkürler

LENO7
08-07-2017, 01:43   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Rica ederim. Bende hem yardımcı olup hemde bir şeyler öğrenme çalışıyorum.

Bağlantı sorunu olan bilgisayar yerine başka bir bilgisayarı denediniz mi? Aynı ağ kablosu üzerinden? Farklı DNS adreslerini denediniz mi?

erdlkn
08-07-2017, 02:58   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

evet denedim :(

erdlkn
12-07-2017, 19:53   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

Sorunu buldum sayılır, ethernet kablosu ile bağlandığımda sorun kalmıyor. Sanırım wifi ile ilgili bir sorun var, wifi sürücüsünü güncelledim ama değişiklik olmadı. fikri olan var mı?