Uzatılmış Öznitelikler Tutarsız Hatası

biberr
01-08-2012, 02:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba ! 

Bugün bilgisayarda oyun açıcaktım. Ama açamadım ve '' Uzatılmış öznitelikler tutarsız '' diye bir hata ile karşılaştım.Programları açamıyorum. Msn, Aımp2 falan açılıyor. Ama örneğin CCleaner açıyım dedim bu hata geldi. İnternette bu hatayı araştırdım. Ama çözüm bulamadım. Format hariç. Yani format haricinde bu problemi nasıl çözebilirim ? 

Sistem geri yükleme yapamıyorum. Sistem geri yüklemeye tıkladığımda '' Uzatılmış Öznitelikler tutarsız '' hata geliyor.  Google Chrome'dan bir virüs temizleme programı olan combofix indirmek istedim. Belki çözüm olur diye ama indiremiyorum. Google Chrome sorun çıktı deyip iptal ediyor. Sayfa kapanıyor. Ama bu programı İnternet Explorer'dan indirmeyi başardım ancak kurulumda kapandı. Ve '' Warning!! '' Başlıklı bir şey çıktı. Anlamadım ok dedim. Yani bu '' Uzatılmış Öznitelikler Tutarsız '' hatası virüs mü var ? Virüsten mi kaynaklıanıyor. Bilmiyorum. Bilgisayarı Microsoft Security Essentials programı ile tam tarama yaptım birşey bulmadı. Bu hata neyden kaynaklanıyor ? Bu hatayı nasıl çözebilirim. Hiç bilmiyorum ve internetten de bu hata ile ilgili pek mesaj yok. Bu '' Uzatılmış Öznitelikler tutarsız. '' hatasını nasıl çözebilirim ? 

Eğer format haricinde bir çözümü varsa sizlerden öğrenmek isterim. Yoksa tek çare olan format kalıyor..

biberr
01-08-2012, 04:10   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tamam sorunu çözdüm.. :) 

Bilgisayarı tarama yaptırdım. ESED, Microsoft security programları ile sonra bilgisayarı kapatıyordum. Tam kapatırken CPU sıcaklığından olması lazım Blue Screen ( Mavi ekran ) geldi. Bilgisayar yeniden başladı.. Belki bir değişiklik olmuştur diye CCleaner programını açtım. Hata gelmedi ve açıldı.. Sorun çözüldü. Konu kilitlenebilir.

mustafa2116
01-08-2012, 11:02   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Uzatılmış hata açılışta devreye girmeyemin sistem demektir. Hata nedeni hdd yoğunluğu olmakta.  Defrag yap diske disk biraz bakımdan geçsin.

biberr
01-08-2012, 12:36   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Defrag disk birleştirme mi ?

mustafa2116
01-08-2012, 13:43   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj