''Uzmanıma Sor'' Forumu

OSMAN BAĞÇEVAN
18-10-2009, 02:31   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Arkadaşlar dikkat ediyor musunuz , bilmiyorum ama benim dikkat ettiğim birşeyi sizinle paylaşmak isterim..

chip.com.tr sitesine ''Uzmanıma Sor'' forumu sayesinde üye oldum ve o günden bu yana vakit buldukça online oluyorum..Uzamanıma Sor bölümünde ilk konumda , soru soruldu bana ve  cevap vermek için üye olmuştum..Ama cevabı utanarak , ''bende aynı sorunu yaşıyorum'' yazarak  soruyu soran kişiye cevap vermiştim..Nedense artık bilmiyorum ''bu sorunu ben yazdım '' dememiştim..Sonrada zaten sorumu cevaplayanlar anlamışlardı benim olduğumu  : )

Bunu şimdilerde görüyorum ki benim '' utanmak ''diye tabir ettiğim  tek bende yokmuş..Bunu çok kişide görüyorum..Bu neyden ibarettir arkadaşlar,  insan psikoloji ben yapamıyorum diyemiyor mu yada başka birşeyden mi çekiniyor ?
Sizin yorumlarınızı merak ediyorum ?
 :)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 18 Ekim 2009 02:32
cicin_61
18-10-2009, 02:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

o kişiden kişiye değişir arkadaşım saçma gururun hiç bir anlamı yok bilmiyorsam cevap yazmam fikir sahibiysem şunuda bir dene derim eğer eminsem kesinlikle gibi laflar kullanrım.sana şimdi nasada 351 kod adlı  personelin adını söle desem bilmiyorum demiyecekmisin

OSMAN BAĞÇEVAN
18-10-2009, 02:59   |  #3  
OP Denetmen
6,606 mesaj

bu değişik birşey..Uzmanıma Sor u da takip ediyorum bu sadece bende yok..onu diyorum..351 kod ... onu tabi bilmeyiz ama bu cahillikle,bilgisizlikle alakası yok..Sanki insan karşı tarafı yani Uzmanıma Sor forumunda yanıt veren kullanıcıları kandırıyor gibi birşey..

CapanQGLU
18-10-2009, 03:02   |  #4  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Ben Uzmanına Sor'da konu açıp da, kendi üyeliğimlede bende de bu sorun var demem.
Direk ya kendim konu açarım, ya da Google'dan yardım alırım.
Genelde konu açmıyorum, Google varken açmam da.

Ama dediğin biraz garip, psikolojik olarak olabilir neden olmasın.

Son Düzenleme: CapanQGLU ~ 18 Ekim 2009 03:03
Ahmet Ertuğrul
18-10-2009, 03:17   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Kişiden kişiye değişir. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler. O yüzden önümüze çıkan her fırsatta soru sormaktan/öğrenme fırsatlarını değerlendirmekten kaçınmamak lazım diye düşünüyorum.

HugOBoss___
18-10-2009, 03:46   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Ben hatırlıyorum win 7 rc 7100 yeni dağıtılmıştı senin de web cam sorunun vardı win 7 de çalışmıyordu bende demiştim win 7 kararlı sürüm değil boşver diye... ama sen yok ben bu win 7 yi çok sevdim yapmam lazım diyerek inat etmiştin... :)

ayrıca bu dediğin olayı bugün yine gördüm olabiliyor yani...

OSMAN BAĞÇEVAN
18-10-2009, 03:54   |  #7  
OP Denetmen
6,606 mesaj

yaw ben eski konularıma bakamıyorum bile..rezalet :D
onları karıştırma  : P

HugoBoss da bugün görmüş işte..Daha açıklayıcı şöle diyebilirim..2 tür insan var..
1.direk diyor ben yazdım bu soruyu cevaplar için teşekkürler falan
2.bu sorun bende de var , dediklerinizi uyguladım ama çözemedim (yalana bak :P)

benim üstünde durduğumda 2. tür insan yani :)

HugOBoss___
18-10-2009, 03:56   |  #8  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

hakkaten yaa insan eski konularına bakınca bi garip oluyor :)

OSMAN BAĞÇEVAN
18-10-2009, 04:02   |  #9  
OP Denetmen
6,606 mesaj

en iyisi hiç konu açma :D :D
bilsende bilmesende açma : )

teknohat
18-10-2009, 09:43   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Bende cevap verirken elli kere düşünüyorum, "ya yanlışsa" diye bazen doğru bildiklerimi bile yazmıyorum :)
Sebebinide biliyorum, özgüven eksikliği.

OSMAN BAĞÇEVAN
18-10-2009, 23:57   |  #11  
OP Denetmen
6,606 mesaj

AdRaMiti , sadece sorun olarak değerlendirmemek lazım..düşün mesela ben xp kullanmıyorum,windows 7 kullanıyorum..sen konu açarsan xp forumuna , xp de bir ince ayar yapamadığın hakkında , ben sana nasıl yardımcı olayım..bunu tam tersi olarak da düşünebilirsin..

iddaa ediyorum bu chip.com.tr nin bütün forumlarında bütün sorulara,sorunlara doğru şekilde cevap  verebilcek 1 kişi var yada yoktur..zor yani..

örnek vereyim :ben arkadaşlarıma falan derdim işte ben videolara çok güzel efekt veririm v.s
daha bugün bir video da efekt yapmak isteyen birisi konu açmış..
o konuyu bir gördüm, cevap yazamadım !
Google ye sorayım dedim , google ye ne yazıcağımı bilemedim...