vb.net arkaplan

Delizihin
25-01-2010, 20:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Arkadaşlar arka planda çalışacak bir program yapmak istiyorum(en azından form seçili değilken de çalışabilecek).Programın yapmasını istediğim basılan tuşu algılayıp buna göre belirli tuşlara basması.Form seçiliyken bunu yapabiliyorum ama seçili değilken bu komutları nasıl çalıştırabilirim?(Bir arkadaşım API'den bahsetti ancak nasıl kullanılacağını bilmiyorum)

Son Düzenleme: Delizihin ~ 25 Ocak 2010 20:50
herocanturk
25-01-2010, 21:23   |  #2  
Üye
55 mesaj

C#.Net kullan. böyle bi yazılım yapabilmek için önce Askey Code bilmen gerekir sonra C#'da bi alt program tanımlarsın ve butonlarda görev verirsin hangi butona tıklanırsa o alt program çağırılır ve verilen görevi yapar

Delizihin
25-01-2010, 21:56   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

vb.net'te buna benzer bir şey yapamaz mıyım?Sorun zaten program seçili değilken çalıştırmak.Program seçili olmadan nasıl yapabilirim(Visual Studio 2008 SP1 kullanıyorum).(C# hakkında hiç bilgim yok,sıfırdan başlamak istemiyorum)

PcMaKeR
25-01-2010, 22:00   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: herocanturk  
C#.Net kullan. böyle bi yazılım yapabilmek için önce Askey Code bilmen gerekir sonra C#'da bi alt program tanımlarsın ve butonlarda görev verirsin hangi butona tıklanırsa o alt program çağırılır ve verilen görevi

ha c# ha vb.net ikiside aynı kapıya çıkıyor sadece dil yapısı farklı.

senin yapacağın arkadaşım windows servisleri yazmak ki çok zor değil internette örnekleri mevcut birde windows hook u bilmen gerekli. işte bu apidir.

detaylıca araştırırsan internette kaynak çok.

Kolay gelsin.

Delizihin
26-01-2010, 10:45   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

vb.net içerisinde nasıl hook kullanılacağanı bilen var mı? Keyboardproc isimli komut buldum ancak visual studio kabul etmiyor.

Son Düzenleme: Delizihin ~ 26 Ocak 2010 10:46