vcd fotoğraf albümü nasıl ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
alpern
25-05-2004, 22:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

arkadaşlar selam.

benim sorunum şudur ki : dijital makinamla çektiğim fotoları vcd yapıp izlemek istiyorum şu ana kadar 10-15 civarı cd yazdım ve hiçbirini vcd imde izleyemedim (pc de izleyebiliyorum) cd leri vcd ye taktığımda çeşitli hatalar veriyor kimini hiç görmüyor, kiminin süresini görüyor ama direk cd nin sonuna geçip hiç görüntü vermeden başa dönüyor, kiminde make format 2.0 gibi birşeyler yazıyor.(ayarlarla oynayıp denemeler yapıyorum) benim anladığım vcd nin formatını tutturamıyorum.( vcd im sağlam ne atarsam okur,kullanma klavuzunda 1.0-2.0-3.0 formatlarını desteklediğini yazıyor. cd seçmez.) denediğim programlar winoncd 6, nero6, photovcd2, adını unuttuğum birkaç program daha denedim. benim esas sormak istediğim standart tüm vcdlerin okuyabileceği bir ayar, format varmı? bu işi bilen  birileri şöyle kabaca nasıl yapıldığını nelere dikkat etmek gerektiğini yazabilirmi?

simurgzer
29-05-2004, 14:35   |  #2  
Yeni Üye
41 mesaj

Ben dediğiniz işi photo2vcd programıyla birkaç kere yaptım.Hiçbir sorun yaşamadım.Programı açıp albüm yapacağınız resimleri seçiyorsunuz."Effects"bölümünden gerekli ayarları yapıyorsunuz.Müzik eklemek içim"music"bölümünü kullanıyorsunuz.Daha sonra CD'ye kaydetmek için "burn"kısmına tıklıyorsunuz.Ben nero6'yı kullanıyorum cd yazmak için.Bu "burn" kısmında hiçbir ek ayar yapmadan bu işi bitiriyorum ve bugüne kadar da hiçbir sorun çıkarmadı.Tek sorun trial olduğu için vcd'de seyrederken kocaman yazılarla"EVALUATION COPY" yazması.

Sehnsucht
01-06-2004, 08:12   |  #3  
Yeni Üye
25 mesaj

pinnacle studio da kullanabilrsin, ha belki sen o resimleri donustururken codeci farklı secmis de olabilirsin belki ondan sebep calısmıor, mpeg2 olması lasım vcd icin.

sezen1
17-06-2004, 16:25   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

bir programda ben tavsiye etmek isiyorum.
FLY vcd efektleri çok güzel geçis ve müzik sürelerini ayarlayabiliyorsunuz.kötü yanı ise mpeg olarak kayıt süresi çok uzun yinede denemeye değer.

ı ise mpeg

TT
24-06-2004, 17:05   |  #5  
Taze Üye
12 mesaj

Nero nun nero 5 ten sonra çıkan herhangi bir versiyonunu kullanarak fotoğraflarını vcd de ,dolaşım menüleri hazırlayabiliyorsun,izleyebilirsin.
Nero yu aç ve Vcd olarak cd yazmak istiyorum 'u seç daha sonra program seni yönlendirecek,kolay gelsin.

alpern
28-06-2004, 10:13   |  #6  
OP Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.

bu arada denerken windvd creator programıyla olayı çözdüm.

ragga_f16
03-08-2004, 10:12   |  #7  
Üye
51 mesaj

bunu yapabileceğin program sayısı baya bi fazla sana ben ulead video sutudyo 8.0 öneririm projeyi kaydettikten sonra nero 6.0 ile yazarsan hic bir sorun cıkmaz

ronahi
03-08-2004, 12:02   |  #8  
Üye
63 mesaj

MemoriesOnTv programını tavsiye ediyorum. memnun kalacağından eminim. gerek efektleri olsun gerekse kullanımı olsun, çok rahat ve çok güzel.üstelik entegre CD yazma programı var. dvd ve vcd olarak kaydedebilirsin. denemende fayda var..

ragga_f16
18-08-2004, 12:31   |  #9  
Üye
51 mesaj

tak yapman gereken ulead video s. alıp kurmak olacak ben bir cok resmi değişik efeklerle birleştiriyorum ve inan bitince izlemesi zevkli oluyor. demosu chıp dergisinin gecen aykı sayısında vardı kullanımı koly sana kola gelsin