Ve Vodafone çöktü!

shatana
10-09-2009, 02:57   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

vodafone daha öncede tel açık olmasına rağmen ulaşılamıyo diyordu alışmıştım o haline arkadaşlarım diğer hattan arayınca internetten baktım.e istanbuldaki vodafone çalışıyo da ben izmirdeyim beni mi buldu yani dedim..sitesi de akşam pek çalışmıyordu.şimdi açtım ama üye girişi yapamadım. istanbul baya içler acısı sadece hattımız kapandığna sükredelim vodafone hem karizmayı çizdi hemde büyük maddi zararda umarım  kısa zamanda telafi ederler kurtar bizi vodafone!

Semih Özyurt
10-09-2009, 04:38   |  #27  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Alıntı: DoctorDree  
En İyi CeLL TurkceLL 
Valla arkadaşım haklısın dün o kadar sel gitti her yerde, turkcell banamısın demedi hep full çekiyordu şebeke

anadolu_20
10-09-2009, 10:26   |  #28  
Yeni Üye
42 mesaj

ben de vodafone kullanıcısıyım.. ığdırdayım burada bile sorun var çekmiyor..............

ReFeRaNSs
10-09-2009, 11:32   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

şuan itibari ile vodafone çekiyor olmalı , trakya'dayım çekiyor.

atungad
10-09-2009, 11:39   |  #30  
Taze Üye
7 mesaj

evet bendeki iki hattan biri gitti. hatta vodafona kayıtlı böle bir numara yok dedi. Şİmdide hattı telefona takıyom geçersiz SIM kart diyor. Vodafone çöktü hiç iyi olmadı.Bu ay faturalara indirim yapmalı aslında :)

Selçuk İslamoğlu
10-09-2009, 11:49   |  #31  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
Valla arkadaşım haklısın dün o kadar sel gitti her yerde, turkcell banamısın demedi hep full çekiyordu ş

Turkcell'in Datacenter'ının olduğu bölgede sel felan olmadığı için olmasın?

Erdinç Gür
10-09-2009, 12:17   |  #32  
Üye
63 mesaj

Turkcell türk şirketi ama iyi giydiriyo bizim millete
aveada turktelekomun zaten oda ttnetten misal
bizde alman şirketinden medet umuyoruz ben turkcellden vodofone geçtim ne kadar su durumdan sinirlensemde idare ediyorum.

Bizim şirketlerin bize geçirmesinden iyidir.

emre__
10-09-2009, 12:19   |  #33  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

buradan alıyoruzki uzanlar zamanında dere arazisini ucuza kapatmış dikmiş gökdeleni bi yağmur sel hatlar gitti burada vodafone nin ne suçu var zamanında bina yaparken fizibilite yapmamışlar :D

TuncaBozkurt
10-09-2009, 13:38   |  #34  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Turkcell'in Datacenter'ının olduğu bölgede sel felan olmadığı için olmasın?
Uzan zamanında mı oraya kuruldu yoksa Vodafone satın aldıktan sonra mı oraya taşıdı bilmiyorum. Ama bir iletişim şirketinin Datacenter'ının sel durumunda ilk zarar görecek yerlerden birinde olması saçma geldi bana. Ayrıca bilmiyorum Avea'yla Turkcell'in var mı ama bu tür durumlarda tam kapasiteyle olmasa da yedek bir Datacenter'dan verilmesi mantıklı olurdu.

alpagun
10-09-2009, 13:51   |  #35  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Benim televizyonum iyidir...!

Her ne kadar tüm teknolojik alt yapısı dışarıdan olup, 'Kur çalıştır/Tak çalıştır' hesabı olsa da...

Türkcell olmuş avea olmuş, vodafon olmuş ne farkeder ki ? Bunların tüm teknolojileri dışarıda geliştrilip üretiliyor, biz para verip satın alıyoruz.

Koca bir şirketi sıfırden var etmiş baba ile, o şirketi miras almış evlât, -ne kadar tahsil görürse görsün- aynı işletim mantealitesine ve hassaslığına sahip olamaz. Tarlasında domates üreten çiftçi'nin ürettiği domatese verdiği değer ile, onu market raflarından seçerek alan müşterinin verdiği değer hiç bir zaman aynı değildir.

Yeni bir teknoloji geliştiren, onun kullanım ahlâkını da öğrenir. Bilimsel/teknolojik gelişmeler ile kültürel olgunluk at başı gitmedikçe, her yeni icâd insanların başına belâ olur.

Birileri telefon icâd eder; bu tekno/kültürel  olgunluğa erişememiş toplumlarda ise telefon, ihityâcı karşılamakdan çok, eğlence aracı olarak kullanılır. Aslında hiç kimse ile konuşmadığı halde, telefon kulağında ana caddenin bir ucundan diğer ucuna 'Volta' atanlar,  üst model telefonu nedeniyle başkalarına hava basanlar, görünmez numara alıp insanarı rahatsız edenler, tüm bu yararsız davranışları 'Mahâret'(!) bilip mutlu olanlar bir hayli çoktur.

Birileri otomobil icâd eder. Bu tekno/kültürel olgunluğa sahip olmayan toplumlarda; insanların gelip geçtiği, trafiğin canlı olduğu caddeler, 'Yarış pisti' olarak kullanılır. Dört şeritli kaymak gibi asfalt çekilmiş otoban yol da, dört çekerli arazi taşıtı jip kullananlar, toplumun 'Elit' (!) tabakasından sayılır.

Yarış motosikletlerine tam gaz verip, ana cadde de insanların kulak zarlarını patlatacak sesler çıkararak, son sür'at seyretmek, kimierini rahatsız etmek, kimilerinin de hayatını tehlikeye atmak 'Afilli delikanlılık'tandır.

Dediğim gibi; domatesi üretenle, onu manavdan/pazardan satın alan aynı mantalitede olamaz hiç bir zaman.

Üreten değerini bilir; tabii kullanmasını da...!

Sadece alıp kullanan, 'Benim televizyonum iyidir' muhabbeetine girer.

NOT: Bu yazı/eleştiri içinde yaşadığımız toplumla alâkalıdır. Özel olarak bu sayfada yazılmış mesajlara bir kinâye değildir.

Son Düzenleme: alpagun ~ 10 Eylül 2009 14:27
Dae Soo
10-09-2009, 23:09   |  #36  
Taze Üye
19 mesaj

Maalesef  şu  saat  oldu  haala  Vodafonum  Çaalışmıyor !!!  Yağmur  yağdı  böye  oldu  diyceğim  ama  telsim  zamanında daha  çok  oluyordu  bu  olaylar . Elektrikler  daha  iyi  durumda  valla .  ilk  gün  3  saat  gitti  ikinci  gün  bir  saat  gitti  . Birde  az kalsın  ttnet e  kızıp  3g sini  alacaktım .

Fattur
10-09-2009, 23:44   |  #37  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Ve Vodafone çöktü!

3 şirkettende hat var ama en çok TURKCELL kullanıyoruz(Hatta DİĞERLERİNİ neredeyse HİÇ KULLANMIYORUZ Gülümseme). Vodafone ve Aveaları Vodafondan vodafone'a ve aveadan avea ya kullanıyoruz.Ayrıca Vodafone de hiç bir sorunumuz olmadı...
Benim tavsiyem hepsinden lazım :)

Son Düzenleme: Fattur ~ 10 Eylül 2009 23:44